Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
Знам оти нема да ми верувате
Денес ми се смени во овој статус
Еве ви се колна во се нај мило што го имам

.


Sent from my SM-A510F using Tapatalk
So sreka Stole,samo ako mozis da dadis uste edno malo pojasnuvanje gledam na 3 april 2017 isto taka se imas pofaleno so istiov status deka ti e odobreno drzavljanstvo.....togas nesto greska bese ili sto?
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Почнах преПочнах преку прва братучетка на 26ти октомври 2015 носив прв пат документи на 15ти јануари 2016 закажах интервју ми закажа за 26ти октомври 2016 и од тогаш ми се смени
На 23ти октомври во финална и денес овој статус

На 18ти октомври И носив дополнителни документи од баба свидетелство пише дека е по народност
Бугарка

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Честитки Stolee....што побрзо да ти го потпишат указот!
Дали можеби имаш инфо дали им е потпишан указот на твоите пријател/и за коишто имаш постирано тука дека им е одобрено со документи од брат?

Еве еден другар сега ми кажа дека му е разгледана молбата со положително становиштe и чека указ чека указ значи се работи под полна пареа

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Преку брат е

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Еве сега еден другар ми кажа дека го ставиле на проверка вицепрезидент
Преку брат Интервју 15 Април

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Почнах преПочнах преку прва братучетка на 26ти октомври 2015 носив прв пат документи на 15ти јануари 2016 закажах интервју ми закажа за 26ти октомври 2016 и од тогаш ми се смени
На 23ти октомври во финална и денес овој статус

На 18ти октомври И носив дополнителни документи од баба свидетелство пише дека е по народност
Бугарка

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
На 15 јануари 2016 ти закажаа интервју за 26 октомври 2016?
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
Otposle go dopisa toa pa ne vidov, mislam dali me razbiras :), kako i da e go lapna pasosot ajde airlija, pa da se vrakja nakaj nas greota sme.
Само да ви кажам да мислете дека лажам пред тоа проверувах го имаше истиот број во конзулатот и тогаш кога проверувах се смени таму со положително и јас тогаш мислев дека мене ми се смени но сум грешил може да видете во моите стари постови

А бев во софија на интервју

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
Честитки Stolee....што побрзо да ти го потпишат указот!
Дали можеби имаш инфо дали им е потпишан указот на твоите пријател/и за коишто имаш постирано тука дека им е одобрено со документи од брат?
На овој од брат е на проверка од вицепрезидента

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
Лажеш како циган.Толку од мене.
Добро сакаш верувај ми сакаш не тоа е твое право
Јас си го кажав своето ако сакаш да ти се заколнам жими сеее ако те лажам

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Добро сакаш верувај ми сакаш не тоа е твое право
Јас си го кажав своето ако сакаш да ти се заколнам жими сеее ако те лажам

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Mene mi izgleda sve logicno sto kaza cestito Stole
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Луѓе поднеле документи во МП во јануари 2016, закажано интервју за јануари 2017, други поднеле фебруари 2016, закажано интервју фабруари 2017 година, итн. Си има ред за закажување во системот во МП, е сега ако фаќал врски, плаќал тоа е веќе друга работа, можеби и може и порано му закажале.
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
Луѓе поднеле документи во МП во јануари 2016, закажано интервју за јануари 2017, други поднеле фебруари 2016, закажано интервју фабруари 2017 година, итн. Си има ред за закажување во системот во МП, е сега ако фаќал врски, плаќал тоа е веќе друга работа, можеби и може и порано му закажале.
Ne lazit,tuka idase negde intervjuto za tie sto podavaja dokumenti januari 2016
 
Член од
24 ноември 2015
Мислења
106
Поени од реакции
80
ZDRAVO EDNO PRAZANJE STO ZNACI OVA IZVADENA NA DOPOLNITELANA PROVERKA SO ZAPIRKA MOZELI NEKO DA ODGOVORI POUPATEN .PRASUVAM ZA EDA PRIJATELKA NEE CLEN NA FORUMOT .BLAGODARAM
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom