Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.103
Поени од реакции
3.301
А зошто „право“судството на паторот не ги осуди бе шупак ниеден? Или ги измисли тие случаи заедно со „мистериозната смрт на Трајан Беќиров“ да ни праиш кинеско мучење овде, а?
А зошто не ги осуди, а зошто оваа не било така, а зошто оноа не било вака,
НЕ се прави мутав, тоа судство (кое е истото и пред и по Грујо) беше под режимот, но сега кога имаме праведна власт очекуваме да бидат осудени.
 
T

Terroir

Гостин
Сите гомна на површина.

Светиниколската полиција пдонела кривична пријава против поранешниот градоначалник на општината Свети Николе, осомничен дека со злоупотреба го оштетил буџетот за повеќе од 700.000 денари, соопшти МВР.

Полициската истрага утврдила дека З.Т. (50) од први април 2013 година па се’ до 31 октомври 2017 година, дозволувал на физички лица во своите приватни возила да точат гориво на трошок на општината, а за да го оправда истото му наредувал на шефот на возниот парк при плаќањето со „Верна Плус“ картичките од Општина Свети Николе, лажно да го прикаже горивото дека било точено во службените возила на Територијалната противпожарна едниница-Свети Николе.
Бреј какви патриоти еден за тоалетна хартија 4000 евра потрошил овој 11 и кусур илјади евра за гориво во приватни возила
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
А зошто не ги осуди, а зошто оваа не било така, а зошто оноа не било вака,
НЕ се прави мутав, тоа судство (кое е истото и пред и по Грујо) беше под режимот, но сега кога имаме праведна власт очекуваме да бидат осудени.
Продужи си со игрицата да си ја играш. Што си ја мучиш душата со ова....ај тамо...
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.103
Поени од реакции
3.301
Продужи си со игрицата да си ја играш. Што си ја мучиш душата со ова....ај тамо...
Нормално дека немаш одговор, само дигаш магла и чекаш ветерот да дувне сам.[DOUBLEPOST=1512306628][/DOUBLEPOST]
Не сум сигурен дека пред и по Грујо, шефот на УБК ги наименуваше судиите по телефон.
Шефот...
ич да не се секираш секогаш има некој шеф, само дали на УБК, дали на...;)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
А зошто не ги осуди, а зошто оваа не било така, а зошто оноа не било вака,
НЕ се прави мутав, тоа судство (кое е истото и пред и по Грујо) беше под режимот, но сега кога имаме праведна власт очекуваме да бидат осудени.
Така е, сега има праведна власт и секој што се згрешил ќе е казнет.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.362
Поени од реакции
81.667
Што се срамиш да кажеш?
Зошто мислиш дека се срамам? Јас повеќе пати имам пишувано за тоа, на кои избори за кого сум гласал.

Ти зошто мислиш дека на куртон сум должен да му одговарам на било кое прашање?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Зошто мислиш дека се срамам? Јас повеќе пати имам пишувано за тоа, на кои избори за кого сум гласал.

Ти зошто мислиш дека на куртон сум должен да му одговарам на било кое прашање?
:bravobe:
Јадеш гомна две год. овде на форумов против ВМРО а ти сиротиот од истото произлегуваш. Не ти дале дел од погачата па сега ајде две и кусур год. ќе се јаде гомна. Толку е лесно човек да ги прочита таквите како тебе што е живо чудо.
Прашањето е до кога ќе кркаш....ако не ти дадат ни овие ништо дали ќе почнеш да лаеш и по СДСМ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom