Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 23.03.2018

Od deneska mi e smenet statusot.Na finalna bev od 21 oktomvri.
Не однесе оригинал документ?
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 23.03.2018

Od deneska mi e smenet statusot.Na finalna bev od 21 oktomvri.
Другар Кога беше на Интервју

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
18 октомври 2016
Мислења
119
Поени од реакции
164
Истото е и кај мене а им ја даде да ја прегледаат оригиналната, малку ми чудно па затоа..
Оргинал предадена кога ме вратија на дополнителна преведена и легализирана во БГ ( плус имаше грешка во годините на книшката и изводите па правев на нотар со двајца сведоци исправка)
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Оргинал предадена кога ме вратија на дополнителна преведена и легализирана во БГ ( плус имаше грешка во годините на книшката и изводите па правев на нотар со двајца сведоци исправка)
Колку време чекаше од дополнителна до сега ?
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Интервју во СК,15.05.16 г
со док.пасош од 1 братучед. и плус предадени преведени легализирани оригинални изводи од дедо роден 1902 во село со 100 % блгари и потврда од БККС предадени при интервјуто
Финална од 16.09.16 г.
пред 10 дена :
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 16.03.2018

кажете што може да се направи
odi vo strumica potvrdata od BKKC na lazo tresnimuja od glava
 
Член од
24 ноември 2015
Мислења
106
Поени од реакции
80
odi vo strumica potvrdata od BKKC na lazo tresnimuja od glava
ODETE NA SALTER DA NEE GRESKA VO STATUSOT IMASE SLUCAJ VO MOJATA FAMILIJA ISTO MU PISUVASE A VSUSNOST BESE ODOBRENO GRAZANSTVO .[DOUBLEPOST=1512064321][/DOUBLEPOST]
Интервју во СК,15.05.16 г
со док.пасош од 1 братучед. и плус предадени преведени легализирани оригинални изводи од дедо роден 1902 во село со 100 % блгари и потврда од БККС предадени при интервјуто
Финална од 16.09.16 г.
пред 10 дена :
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 16.03.2018

кажете што може да се направи
POJDI NA SALTER DASI PROVERIS IMASE SLUCAJ VO MOJATA FAMILIJA ISTO MU PISUVASE A U STVARI GRESKA VO STATUSOT BESEMU ODOBRENO GRAZANSTVO .TOA E EDNO ISKUSTVO .
 
Член од
21 мај 2017
Мислења
101
Поени од реакции
49
Другари денеска јас ја завршив мојата голгота. Конечно ми е потпишан мојот УКАЗ од вицепрезидентот. Инаку за тие што не ме знаат јас сум од далечната 2014. Мојот број беше 18хх/2014 и со документи ЈУГОСЛОВЕНСКА ВОЕНА КНИШКА во која пишуваше дека дедоми служел бугарски војник,сето тоа преведено и легализирано во БГ и ништо друго. Сега ви посакувам среќа на сите и останувам на форумов сеуште активен..... :cuc:;)
Cestitki.
Dali bese pretodno na status PROVERKA OD VICEPREZIDENTA? I koj broj Ukaz e potpisan?
 
Член од
15 март 2017
Мислења
71
Поени од реакции
80
dali mozam so proishodo da izvadam bug licna karta za postojan prestoj tamu da ziveam i rabotam , mislam deka imam procitano tuka na forumo porano,
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
121
Поени од реакции
120
Член од
26 ноември 2017
Мислења
101
Поени од реакции
38
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
да не знае некој горе доле колку време се чека за да се смени овој статус???
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom