Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Eve drugovi sega da vidite kolkav procent od javnata administracija se komunjari. Jas koga vi kazuvav deka vmrovci se na prsti da gi izbrois eve vi dokaz. Sudstvoto e uste pred 20 god da ne kazam 100% komunjarsko, istoto vazi za obrazovanieto i najgolemiot procent od mvr. Plukaa po sudstvoto demek ne cinelo vmro bil kriv a ono sve komunjari na fotelji.
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.755
Поени од реакции
5.026
се надевам дека си ироничен, не значи дека ако не направил ништо автоматски дека е добар.
Со оглед на колку штета и направија Киро, Борис и Бранко на МК...Георге е цар вода може да му носат. Подобро ништо да не правеа...се што фатија минатите тројца претседатели упропастија максимално.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Што кажа Хорхе?
Не оправдувал политички реваншизам и дека не оправдувал Македонец да се пресметува со Македонец, затоа што ќе не окупирале мрачните држави.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Што кажа Хорхе?
Ја поддржував и ја подржувам иницијативата „За заедничка Македонија“. Учесниците во неа, граѓаните, сплотени ја демонстрираа идејата за заедништво и тие не смеат да бидат третирани како терористико здружение. Со реваншизам и со демонстрација на сила се генерира поларизација. Повикувам на разум и одговорност на надлежните институции кои мора да го почитуваат Уставот и законите. Граѓаните очекуваат решенија, а не проблеми - рече Иванов.

Претседателот порача дека нема ништо потрагично од меѓумакедонски судир.

- Секогаш кога сме биле поделени, други нè окупирале, однародувале и нè раселувале - рече Иванов.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ја поддржував и ја подржувам иницијативата „За заедничка Македонија“. Учесниците во неа, граѓаните, сплотени ја демонстрираа идејата за заедништво и тие не смеат да бидат третирани како терористико здружение. Со реваншизам и со демонстрација на сила се генерира поларизација. Повикувам на разум и одговорност на надлежните институции кои мора да го почитуваат Уставот и законите. Граѓаните очекуваат решенија, а не проблеми - рече Иванов.

Претседателот порача дека нема ништо потрагично од меѓумакедонски судир.

- Секогаш кога сме биле поделени, други нè окупирале, однародувале и нè раселувале - рече Иванов.
Значи ништо не кажа.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Eve drugovi sega da vidite kolkav procent od javnata administracija se komunjari. Jas koga vi kazuvav deka vmrovci se na prsti da gi izbrois eve vi dokaz. Sudstvoto e uste pred 20 god da ne kazam 100% komunjarsko, istoto vazi za obrazovanieto i najgolemiot procent od mvr. Plukaa po sudstvoto demek ne cinelo a ono sve komunjari na fotelji.
11 години беа дупмнеовци-патриотишта па се збогувавме со поимот правна држава.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.448
Поени од реакции
36.381
Тортевски и Калајџиев кај Чомовски на Телма зборат за настанот.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.755
Поени од реакции
5.026
Ја поддржував и ја подржувам иницијативата „За заедничка Македонија“. Учесниците во неа, граѓаните, сплотени ја демонстрираа идејата за заедништво и тие не смеат да бидат третирани како терористико здружение. Со реваншизам и со демонстрација на сила се генерира поларизација. Повикувам на разум и одговорност на надлежните институции кои мора да го почитуваат Уставот и законите. Граѓаните очекуваат решенија, а не проблеми - рече Иванов.

Претседателот порача дека нема ништо потрагично од меѓумакедонски судир.

- Секогаш кога сме биле поделени, други нè окупирале, однародувале и нè раселувале - рече Иванов.
Баш супер изјава...вистинита, директна, одмерена...И после Иванов не го бивало :). 95% од политичарите ги менувам за Иванов.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
11 години беа дупмнеовци-патриотишта па се збогувавме со поимот правна држава.
Pravna drzava nikogas ne ni imalo, lajnata na sds bea i si ostanaa vo sudstvoto, ne mozese vmro da ja iscisti septickata jama site komunjari vo javniot sektor bea i seuste se zastiteni ko beli mecki i ne mozea da gi sutnat.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.621
Поени од реакции
16.651
Најдобар претседател во Историјата на РМ...Киро ја продаде Македонија знаме име итн, Борис лошо одигра во 2001, Бранко се зезаше за НАТО и работеше против државата...иако не го бива за говори и е малку смотан во конкуренцијата убедлив број 1.
Ако следниот биде сличен со него супер ќе биде. Штета што неможе 3 мандат.
Човекот кој служеше како фикус, најисмејуваниот претседател и човекот кој ги одобруваше сите криминали на дпне најдобар? Не би кажал
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.013
Поени од реакции
7.092
А Филипчо на што дијагноза е ?
Типчето цело време беше десничар од стилот англиски конзервативец, беше прв лидер на десничарска партија во Македонија што изјави дека курот го боли што праат педерите (меѓуредови).Оној што најави ќе ја направи нашава десница модерна, сега ми глуми најголем фар-рајт човек у државата. Истиов кој беше најголем противник на овој систем на партијата, повеќе плукаше од комуњарите по власта (тогашна) и сега бранител ми се прави ејјјјј.
Најјакото е што цело време тој го спремаше и организираше ова, тој собираше луѓе по Македонија, тој формираше здруженија, за на крајот невин да е.Ама ги исанка тие што се у суд/станица/притвор, убаво ги намести за да ги брани.Ебем те кловнот гнасен.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Pravna drzava nikogas ne ni imalo, lajnata na sds bea i si ostanaa vo sudstvoto, ne mozese vmro da ja iscisti septickata jama site komunjari vo javniot sektor bea i seuste se zastiteni ko beli mecki i ne mozea da gi sutnat.
Јас сум за правна држава, која моментално гледам дава надеж дека ќе профункционира, коректно е да си лежат гнасиве. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom