Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
И да земаат плата од 1000€ што ќар и да останат тука кога ни се мажат/женат ни деца раѓаат?За 40г ќе ги нема потомство не оставиле исто како да се одселиле.Не е до парите до менталитетот е.Албанциве исти примања имаат со нас но склучуваат брак на 25-26г и прават по 4-5 деца.Они не гледаат шопинзи по Солун они гледаат леб дома да донесат.
Македончето и 5.000€ плата да зема пак ќе чека од татко му и мајка му,ќе шета издепилиран и исчупан и повторно Грујо ќе му биде крив.
Кој се тие албанци? изумре тоа. Оди сити мол ќе видиш кои се 90% од купувачите(купувачи не шетачи)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.226
Поени од реакции
15.287
Wauuuuuuu... Леле што ќе правиме Македонизмот се уништува леле леле ...
Нормален процес, 600.000 иселени со бг паспорт од држава која што има 2 М народ е загрозување за уништување на една нација.
Со пензионери повеќе од млади продудиктивни луѓе се иде кон пропаст, тоа е тоа, јебига.
Ne si vo pravo....jas sum dobro situiran....a koj mene mi brani da imam poveće deca(samo edno imam)?????
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Ne si vo pravo....jas sum dobro situiran....a koj mene mi brani da imam poveće deca(samo edno imam)?????
Човекот ти кажува дека пола држава си замина, другиот дел чека БГ пасош за да си оди. Кому му е гајле колку си ти ситуиран и која е причината што немаш повеќе деца?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.804
Поени од реакции
82.856
Ne si vo pravo....jas sum dobro situiran....a koj mene mi brani da imam poveće deca(samo edno imam)?????
Ја мислам дека проблемот може да се реши само ако има власт која е патриотски решителна и цврста по националните прашања. На таа власт да и дадеме судство да биде лично нивно ( партиско - они нека си ги именуваат судиите), полицијата исто, сите пари од сите џебови, слобода да донесува законски решенија (нека има едно 61-2 пратеника), нека ги седне у свој скут албанските политички фактори и за едно десет години власт ќе видиш како ќе ги решат сите вакви проблеми.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.212
Поени од реакции
41.595
Ја мислам дека проблемот може да се реши само ако има власт која е патриотски решителна и цврста по националните прашања. На таа власт да и дадеме судство да биде лично нивно ( партиско - они нека си ги именуваат судиите), полицијата исто, сите пари од сите џебови, слобода да донесува законски решенија (нека има едно 61-2 пратеника), нека ги седне у свој скут албанските политички фактори и за едно десет години власт ќе видиш како ќе ги решат сите вакви проблеми.
Не биди саркастичен убаво пиша човекот, тоа е проблемот кај македонците и ни грујо ни заев ни 5000 евра плата тоа нема да го смени.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.399
Ја мислам дека проблемот може да се реши само ако има власт која е патриотски решителна и цврста по националните прашања. На таа власт да и дадеме судство да биде лично нивно ( партиско - они нека си ги именуваат судиите), полицијата исто, сите пари од сите џебови, слобода да донесува законски решенија (нека има едно 61-2 пратеника), нека ги седне у свој скут албанските политички фактори и за едно десет години власт ќе видиш како ќе ги решат сите вакви проблеми.
Ако е така што не гласавте за ВМРО сите па да имаше Грујо 61 пратеник.
 
P

psychostasia

Гостин
Или можеби шиптариве гласаа за СДСМ за да победи ДУИ.


Точно, тоа е патот до голема Албанија и ете се спроведува. Сега јазикот па името, па после консензуален претседател, па кантонизација и после ќе си ги припојат кантоните и Косово. Да добиеше Груевски 63 пратеници немаше ништо од ова да се случи, народот мирно ќе спиеше, а не ко сега секој ден да ни се тресат коски дали ќе пропадне државата.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.399


Точно, тоа е патот до голема Албанија и ете се спроведува. Сега јазикот па името, па после консензуален претседател, па кантонизација и после ќе си ги припојат кантоните и Косово. Да добиеше Груевски 63 пратеници немаше ништо од ова да се случи, народот мирно ќе спиеше, а не ко сега секој ден да ни се тресат коски дали ќе пропадне државата.
За жал така е.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.804
Поени од реакции
82.856
Колку ми е смешно ова со шамарите. Грујо се изјаснил невин.
А како да се изјасни кога "не го ни пипнал" ?
Правна експертиза на ниво, нема што.
Еве ја ќе му платам на Љутви да ти удри два три шамара, гарант после тоа ќе сум невин пред судот.
 
Последно уредено:

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Правна експертиза, на ниво нема што.
Еве ја ќе му платам на Љутви да ти удри два три шамара, гарант после тоа ќе сум невин пред судот.
Не. Невин ќе бидеш само ако Љутви ти ги земе парите а не ја заврши задачата за која си го пљатил. :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.804
Поени од реакции
82.856
Или можеби шиптариве гласаа за СДСМ за да победи ДУИ.
да, и кога ДУИ кој победи преку СДСМ, сакаше да напраи влада со ВМРО, му се јави Бејли и му рече - ДУИ ти нема да праиш влада со ВМРО затоа што Албанците гласаа за СДСМ за да победиш ти со СДСМ, а не со ВМРО.


(ретардирано е ова све тука, затоа сме таму кај што сме)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom