Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
Pa nisto bobanku. Sekoj ima pravo da raboti sto saka, ama toa ne znaci da raboti ispravno.
Samo listata sto mi ja isprati na PM uste raboti. Listite koi gi tuka prostiras, niedna ne raboti.
Zaprasaj se sega koja e svrha da javno prostiras tolku listi? Na koj se nameniti? Na koj tie koristat?
Te proceniv deka si seriozen covek, pa kazi mi da li ti znaes da ne e dobar covek toj sto unistuva.
Dobar e toj sto stvara. Se nadevam deka se so toa slozuvas, a opravduvas tuka poedinci sto gi ponistaa site domasni listi koi mozevme, nie koji ne sakame da kupime, da gledame.
Razmisli si da li ti stvarno dobro rabotis i za cie dobro.
Srdecno te pozdravuvam, i ne e toa sto ne mi odgovori na porakata.
Ama edno nemas svateno zasto taa so sum ti ja pratil raboti a ovie jok, pa zatoa sto se veke negde objaveni ako gi ima po nekoi francuski i ruski forumi za iptv zs da gi nema i na kajgana.

Послато са A5 уз помоћ Тапатока
 
Член од
10 мај 2013
Мислења
366
Поени од реакции
239
Hvala za bitku international ova ce da radi skoro godinu dana super a ja gledam samo kad ju drugi negledaju a to su sitni sati. Listu provjeriti uvijek prije gledanja na playlist checker http://macscannerbyrevolution.blogspot.hr/2017/05/playlist-checker.html i ako je 0 aktivnih onda ju mozete gledati sve dok nepreskoci onda izlazite znaci da je gazda upao na tv haha ako tako radite nece gazda primjetiti i lista ce trajati duze poz.
ke ti ja najdam i taja :) kako taa vcera :) a za duze neznam dali ke ti bide krrrr
 
Член од
6 јуни 2016
Мислења
723
Поени од реакции
1.210
Znaci nista nisam propustio, isfrustrirani debili i dalje gase liste, mora da im biznis stao a ni ovi sto zaradjuju ovim "kliktanjem", pa dabogda sve to sto zaradite na lekove potrosili.
 
Член од
6 јуни 2016
Мислења
723
Поени од реакции
1.210
Vratih se unazad da vidim sta ste pisali, mogu samo da konstatujem da su veci jadnici od ovih sto su objavili ovolike liste, samo ovi admini sa Kajgane koji sve ovo dozvoljavaju. Vi ste bolesni ljudi, zavidni, sujetni, pa vas bre niko ne voli u zivotu, vi ste gubavci i drustveni otpadci koji nemaju sa kim da izadju na kafu i za vas licno niko u zivotu nema nesto lepo reci. I iz svega toga izlazi to da ste se pronasli sebe na nekom virtualnom mestu, gde mislite da ako pogasite hiljade listi i ako neko zali zbog toga, da ste srecni, da ste nesto uradili u zivotu. A zapravo ste i dalje jadnici, trgujete listama jer ste nesposobni da nadjete pristojan posao, da imate svoj novac u dzepu, da imate na koga da ga potrosite, ali ne, vi ovde prostite na kliktanje (daboga na lekove trosili), daju vam pojedini restrimeri neku listu da odgledate a zauzvrat da pogasite hiljade drugih, tudjih. I nakon toga, sta bude? Pa nista, ugasite svetlo, odete na spavanje nadajuci se da cete se probuditi kao neko drugi, bolji, vredniji, a zapravo ste jadniji nego sto ste bili.

Nastavite sa tim, u tome ste najbolji, biti jadan kao sto je vas par pojedinaca, necete biti bolji, i dalje cete biti sujetni, zavidni, puni zlobe, i dalje vas nece niko voleti, pozvati na kafu, niti cete imati koga pozvati, jer ste drustveni gubavci kojima je na zalost, Bog dao pristup internetu. A trebalo bi da bude sve suprotno, da budete dobri drugovi pa makar i na internetu, da pomognete drugima, a ne da im se svetite tako sto cete da objavite nesto sto ste videli kod njih ili sto su vam oni dali.

Jadni vi, zao mi vas je, umrecete puni zlobe, ogorcenja i zavisti, jednog dana (nadam se uskoro, kakvi ste nikome ne bi falili) umrecete sami, za vama niko nece zaliti. Nadjite sebi zivot jebote.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
219
Поени од реакции
127
Ama edno nemas svateno zasto taa so sum ti ja pratil raboti a ovie jok, pa zatoa sto se veke negde objaveni ako gi ima po nekoi francuski i ruski forumi za iptv zs da gi nema i na kajgana.

Послато са A5 уз помоћ Тапатока
Imam svateno. Jas ne govoram za listite koi se vece nekade objaveni, pa se tuka kopiraat.
Govaram za ova sto gi ti opravduvas ovie sto tuka prv pat gi javno objavuvat listite.
A ima gi tuka. Pobaraj prvo google nekoja domasna, i odmav ti nudi kajgana.
A gledas deka se razbirame, da javno objavena lista i ne e lista.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom