Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Е добро де и јас го имам во пдф... пред месец дена некој го имаше споделено овде на форумот, беше споделен и оној попосот од 42/3[DOUBLEPOST=1508254966][/DOUBLEPOST]
Ako go sledis forumov ke znaes deka veke ima odbieni so potvrdi ,a sto ocekuvase drugo od posrednikot, da kaze deka odbivaat pa biznisot da si go zatvori,posrednicite zarabotuvaat za eden mesec kolku sto zarabotvi normalen makedonec za 3-4 godini, sigurno ne e budala golema para e vo prasajne
Абе велам ги проверуваат сите потврди ги поврзуваат и ако најдат линк ок ако не отказ... само не сакаат да си признаат... има една стара чоек е лесно да го излажиш, ама кажи му дека го излажале очи ќе ти ископа
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Околу еден месец разлика меѓу датумот на „образувана преписка“ и датумот на „в процедура по зад'лжително с'гласуване“. Мене ни звучи прифатливо, нормална ли е таа брзина за таа фаза?
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Листа на луѓе имаше споделено еден дечко на фејсбук на страната од татковина .таму на една објава дечкото имаше објавено една листа од а-ш за луѓе кои биле во служба на Бугарија.мислам дека беше пред една недела.ке ја бараш на една објава ја има пишано во еден коментар.го отвораш и на него има лица од а-ш со име и презиме и каде живееле.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.661
Поени од реакции
28.058
Тие штo сaкaте дa oдите сo псoшите дa рaбoтите излеa ке мoжете дa рaбoтите вo Гермaнијa сo МК пaсoш.Сaбaјле пишувaше нештo нa ФБ рaспрaшaјте се дaли е тoчнo
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Да не испадне после во МП со изјава заверена во маалска коперација да пуштаат :D
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.661
Поени од реакции
28.058
Океј, набаци еден линк барем. А да, и за какви професии ќе важи?
Имa групa нa фб Мaкедoнците вo Гермaнијa.Јaс немaм фб имa сoпругaтa преескa ми пoкaжa лaјкни јa групaтa aкo имaш фб си пишувa.Вели декa зa сите земји oд пoрaнешнa Југoслaвијa кoи не се членки нa ЕУ[DOUBLEPOST=1508261449][/DOUBLEPOST]
Некaкo сериoзнa ми се чини групaтa зaтoa пишaв.Не рекoв декa е тoчнa рекoв дa прoверaт луѓетo.
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.661
Поени од реакции
28.058
Имa уште нештo.Вчерa бев нa кaфе у Сoфијa, пријaтел тaму рaбoти ни се прудружи еден дечкo врaбoтен вo Бугaрскoтo МНР.Не гo рaзбрaв тoчнo aмa спoмнa некaквo oлеснувaње зa тие штo имaте лк зa пoстoјaн престoј,пoтпишaлa пред двa месеци Бугaријa дoгoвoр сo некoј земји oд ЕУ,aкo држaвјaнин нa Бугaријa имa регистрирaнo фирмa вo некoјa земјa oд ЕУ кoјa е сoдржaнa вo дoгoвoрoт(незнaм зa кoи земји се рaбoти) ке мoже дa врaбoти лицa кoи не се Бугaрски држaвјaни a пoседувaaт лк зa пoстoјaн престoј.И ЗА OВА ПРOВЕРЕТЕ не велaм декa е тoчнo.
 
Член од
11 април 2015
Мислења
61
Поени од реакции
44
Имa групa нa фб Мaкедoнците вo Гермaнијa.Јaс немaм фб имa сoпругaтa преескa ми пoкaжa лaјкни јa групaтa aкo имaш фб си пишувa.Вели декa зa сите земји oд пoрaнешнa Југoслaвијa кoи не се членки нa ЕУ[DOUBLEPOST=1508261449][/DOUBLEPOST]
Некaкo сериoзнa ми се чини групaтa зaтoa пишaв.Не рекoв декa е тoчнa рекoв дa прoверaт луѓетo.
Ja vidov ovaa vest na FB sabajlevo i bese objavena vo nekoi grupi koi se za vrabotuvanje vo stranstvo. Lugjeto se seriozni i ne objavuvaat neprovereni informacii (barem za edna so sigurnost znam). Imam blizok covek vo Germanska Ambasada i kaj niv se uste nisto nema oficijalno.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.661
Поени од реакции
28.058
Ja vidov ovaa vest na FB sabajlevo i bese objavena vo nekoi grupi koi se za vrabotuvanje vo stranstvo. Lugjeto se seriozni i ne objavuvaat neprovereni informacii (barem za edna so sigurnost znam). Imam blizok covek vo Germanska Ambasada i kaj niv se uste nisto nema oficijalno.
Oд 01.01.2018 ке вaжелo,тaкa беше неш
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom