Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.103
Поени од реакции
3.301
и сега пијаницата ќе го раскопа асфалтот и ќе ги стесни булеварите :гик:
Ако се држи до гасификацијата ќе мора да ги раскопа
Про-Вмро сум,но страмота е ова.....Груевски мора оставка да поднесе .... Многу лоши резултати .... Мора поагресивни луѓе со став во Вмро .... Грујо оставка ...
После 2 круг веројатно, ако не ќе мора на сила.
Не може да зборувате за локални политичари кои не ги знаете.На овие избори се гласа за човек а не за партија.
Па не би рекол дека баш сите гласаа за личности многу гласаа за партијата, во советничката листа ВМРО имаше ставено срање љуѓе што никој не ги сака, таму гледам дека има разлика, додека за градоначалник води градоначалникот.
Ништо не се тие, сега хит се прогнозите на @Toma .
Јас само на тоа мислам, да поминат тие четири години за да ја имам таа чест со тебе да продискутирам.
И те како ќе имаш за што да пишуваш, ич да не се секираш, половина од тоа што се нудеше не се изводливи проекти.
Ви се чудам шо дрога земате дај кажете да земиме и ние така интересно фа ни биди.МОРЕ 4 месеци сакаш да земаш 500 евра плата шо очекуваше ти за 4 месеци еве да видиме ебаве дрвата
Кажи ги твоите очекувања за 4 месеци шо требаше да се смени па после јас ќе ти кажам
Можеше да договори со бугарите на сите да ни дадат пасоши без да имаме потреба да докажуваме нешто.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.462
Поени од реакции
29.787
... во право си, овој од Кичево што го упукаа во грб, па гасење на Сител со активности ( Ѕинго кој знае колку се излигави да не го скинат) кој беше оној Јанко, Миленко...а? ненаместен тендер од раководител ама не од сопственик он благе везе немет, сумливи пожари сега пред избори, а бе Данска на Балканот! :sramezliv:
Кога веќе ја спомна Данска.

:pos::pos:
После видеово кога некој ја спомне Данска се газам.
 
Ф

Флеш

Гостин
Мое мислење,според мене има добра страна и лоша страна ова ..... Вмро ќе биде натерано на внатре партиски реформи и тоа многу жестоки .... Лошото е го спомнав тоа што Сдсм не се способни,истиот кадар од претходно,сега цело време ќе бидат во пасивна состојба,контра цело време ..... Ќе биде многу лошо .... Ќе биде една партија чистење,друга партија да ги гази .... Ќе забушаат што им е најважно,средување на општините ...
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
... не ма, станав уште поглавна ;) ... не знам дали да прифатам, преголеми се обврските !
По главна у штаб, пошто сите масовно бегаат од Гујо, само ти остана меѓу ретките.. hahahahahahahahahahahahaha
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ne sum za vmro ama sum sekogas protiv komunjarska stoka.
И јас искрено не ги сакам арогантните комуњари, но да бидеме реални ВМРО-ДПМНЕ не изгуби денеска туку изгуби уште на почетокот од 2015 година (периодот јануари/февруари/март 2015) кога народот преку политичките бомби на Заев ја слушна вистината !
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Мислам дека ни СДС не очекуваше ваков резултат. Им го земаа чаламот да видиме што друго ќе (прев)земат од старите колеги.
Кажав и претходно, мило ми е што се освести народот и не го изгласа лажниот патриотизам на диктаторчето.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.947
Исто е ама не е исто, сега може да излезат само тие што имаат бугарски корени, а тогаш сите!
А кој те спречва тебе да си извадиш бугарски пасош. За бугарски корења ке најдиш, тоа албанците најдоја ти нема да најдиш ;)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Мое мислење,според мене има добра страна и лоша страна ова ..... Вмро ќе биде натерано на внатре партиски реформи и тоа многу жестоки .... Лошото е го спомнав тоа што Сдсм не се способни,истиот кадар од претходно,сега цело време ќе бидат во пасивна состојба,контра цело време ..... Ќе биде многу лошо .... Ќе биде една партија чистење,друга партија да ги гази .... Ќе забушаат што им е најважно,средување на општините ...
Кој ист кадар после 11 години надвор од власт бе Вори?

Ист кадар е причината што ДПМНЕ доживеа дебакл денеска. Сакаа „нова ера“ со исти прекурчени градоначалници. Освен оние кај што ги упецаа од СЈО.

Затоа изгубија ко магариња денеска.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Мислам дека ни СДС не очекуваше ваков резултат. Им го земаа чаламот да видиме што друго ќе (прев)земат од старите колеги.
Искрено, и јас сум изненаден од резултатите. Очекував победа на СДСМ во клучните општини, ама дека ваков дебакл ќе доживее ДПМНЕ навистина не очекував.

Толку се лоши резултатите што не можат да најдат ниту еден алиби, апсолутно никакво оправдување. После вакви резултатити во нормална демократска држава водачите на партиите веднаш поднесуваат оставки. Ова не е пораз, ова е катаклизма.
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.098
Кажав и претходно, мило ми е што се освести народот и не го изгласа лажниот патриотизам на диктаторчето.
Абе не пoтече aмaн,10 пoстa истите рaбoти ке гo блoкирaш фoрумoв.Рaдуј се aмa пишувaј зa рaзлични нaстaни.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom