Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Znaci dostavi osven potvrda I dokaz deka zivees vo Bugarija, toa sto zivees tamu ti svrsi rabota,cestito se nadevam I vicepresidentot ke potpisi
nemam ostaveno licnata karta za prestoj tuku mi kazaa deka ima
podatoci vo direkcija migracija za toa i mvr. Ne znam sto zavrsilo rabota zosto toa so prestoj e veke drug osnov ne e po poteklo.
Jas kandidirav po poteklo so uverenieto od bkks. Mene lazar mi rece deka 100% ke dobijam. Osven toa zboruvam i jazik i taka :D Mislam deka site tie detali se premnogu vazni na intervjuto
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Imase uste edna clenka blisku do mene i taa isto kako mene za kratko otide na finalna ama ne i go pamtam nick name kako e potpisana. Moze ke pise ako vidi
Честитки!!![DOUBLEPOST=1507144085][/DOUBLEPOST]Па изгледа започнаа да менуваат секој ден, а не сите во Петок како што мислев.
Мило ми е што мрдна од мртва точа, и што ќе се оттарасиме од канди
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
C9962C22-7148-46E7-B0C8-8605CB20EC74.jpeg
Честитки!!![DOUBLEPOST=1507144085][/DOUBLEPOST]Па изгледа започнаа да менуваат секој ден, а не сите во Петок како што мислев.
Мило ми е што мрдна од мртва точа, и што ќе се оттарасиме од канди
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
A sega doznav na moja poznanicka so intervju vo juli 2016 vo sofija so uverenie od arhivata od veliko tenovo plus bkks e stavena ovie denovi na dopolnitelna i ima rok do januari 2018 da odnese dokument... ne znae koj den e stavena zosto ne proveruva cesto
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
91
Јас сум со број 2хх/2014 , интервју Јануари 2014, сеуште статусот е финален експертен преглед, инаку со документи од брат, ако има некоја промена деновиве ќе ве известам
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
27
Поени од реакции
23
Денес јас го контактирав Петар, го прашав која е процедурата за да се аплицира за потврда и каде треба тоа да го направам,типот незнам на која нога беше станат, но фалеше уште упм да ме истреа.. лепо фино и дирекно ми кажа дека не сум член за здружението и дека не сум учествувала во никакви активности така да немало да ми издаде отврда.:confused:
Е сега вие пробајте си ја среќата..
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Денес јас го контактирав Петар, го прашав која е процедурата за да се аплицира за потврда и каде треба тоа да го направам,типот незнам на која нога беше станат, но фалеше уште упм да ме истреа.. лепо фино и дирекно ми кажа дека не сум член за здружението и дека не сум учествувала во никакви активности така да немало да ми издаде отврда.:confused:
Е сега вие пробајте си ја среќата..
Ama sto otide kaj nego... prvo toj e nikoj i nisto i vo makedonija i vo bugsrija zaedno so taa kamenjarkata marinela od bitola. vtoro e prost i izguben slucaj. Odi kaj mladenov kulturen i ljubezen e. Na telefon ne go prasuvaj zosto nema nisto da ti odgovori
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom