Месечината, дали навистина слетавме?

Дали слетавме на месечината?

  • Да

    Гласови: 211 50,6%
  • Не

    Гласови: 206 49,4%

  • Вкупно гласачи
    417
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.365
Поени од реакции
38.338
Tito da ne im ja prodadese vselenskata programa sipki sto ke otidoa amerikancive na mesecinata neli @Let 3
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Toa e tvojot argument? Go gledase li dokumentarecot koj tvrdi deka tito im ja prodal jugoslovenskata vselenska programa na amerikancite odnosno na kenedi i gi spasil da ne bidat pregazeni od sovetite?
Да бе, страшна работа хахаххаа
Америка лансираше и развиваше свои ракети додека уште овде се боревме против четници и усташи и правевме селски задруги.
Југославија се обиде да направи сопствена противавионска ракета, мислам дека еден прототип се уште е изложен во некој музеј и толку, после купуваше руски и западни ракети а да не збораме дека никогаш не лансираше ни најмал сателит во орбитата.
То се се митови и легенди кои служат да им потераат некоја солзичка на пензионерите и денешните деца.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.365
Поени од реакции
38.338
Да бе, страшна работа хахаххаа
Америка лансираше и развиваше свои ракети додека уште овде се боревме против четници и усташи и правевме селски задруги.
Југославија се обиде да направи сопствена противавионска ракета, мислам дека еден прототип се уште е изложен во некој музеј и толку, после купуваше руски и западни ракети а да не збораме дека никогаш не лансираше ни најмал сателит во орбитата.
То се се митови и легенди кои служат да им потераат некоја солзичка на пензионерите и денешните деца.
Ne e toa za raketite tuku letaloto sto kosmonautite stignuvaat na tloto na mesecinata i se vrakjaat nazad na zemjata.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ne e toa za raketite tuku letaloto sto kosmonautite stignuvaat na tloto na mesecinata i se vrakjaat nazad na zemjata.
аааа за тоа ли е?
па југославија никогаш не пратила космонау ни го вратила ни имала некои експерименти ете како американци или руси да праќаат во орбита инсекти мајмуни кучиња крави.... па да ги враќаат...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.365
Поени од реакции
38.338
аааа за тоа ли е?
па југославија никогаш не пратила космонау ни го вратила ни имала некои експерименти ете како американци или руси да праќаат во орбита инсекти мајмуни кучиња крави....
Ne znam toa mozda bile planovi i skici samo, ali bitna e idejata, ako nemas idei sto ke napravis?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ne znam toa mozda bile planovi i skici samo, ali bitna e idejata, ako nemas idei sto ke napravis?
Во 1947 америка прати први живи организми во вселената (инсекти) и ги врати на земјата живи, во период до 50сетите америка испрати во вселена дузина мајмуни од кои некои успеала да ги врати живи назат на земјата, од 50 сети до 60 сети и америка и русија успешно испраќаат во вселената разни живи организми (глувци, кучиња, мајмуни, зајаци...) и ги враќаат назат на земјата.
И велиш да не беше идејата на тито шо му ја даде на кенеди немаше да можат американците да имаат вселенска програма?
(ќе се вратам на првичниот мој одговор)
АААХАХАХАХАХАХАХХАХА
ААААА ХАХАХХАААА
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.365
Поени од реакции
38.338
Во 1947 америка прати први живи организми во вселената (инсекти) и ги врати на земјата живи, во период до 50сетите америка испрати во вселена дузина мајмуни од кои некои успеала да ги врати живи назат на земјата, од 50 сети до 60 сети и америка и русија успешно испраќаат во вселената разни живи организми (глувци, кучиња, мајмуни, зајаци...) и ги враќаат назат на земјата.
И велиш да не беше идејата на тито шо му ја даде на кенеди немаше да можат американците да имаат вселенска програма?
(ќе се вратам на првичниот мој одговор)
АААХАХАХАХАХАХАХХАХА
ААААА ХАХАХХАААА
Ja mu veruvam na dokumentarecot, slovenec go ima praeno da ne reces srbite se velicat so ova. I e potkrepen so mnogu fakti i dokazani raboti.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278

Дали ова е вистина?
Дали десно сликата е стварно слика на НАСА од Марс?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Jas ne veruvam deka Covekot sleta i stapna na Mesecinata.Mozno e da bilo filmsko scenario.
 
А

Атлантист

Гостин
Алексеј Леонов, првиот космонаут во отворен космос, по него се наречени ваквите космички прошетки - леонување, дал интервју на РТ, 2009г. за слетувањето на Месечината.
https://www.rt.com/news/i-armstrong-bouncing-moon/

So, when the Americans announced their mission, we all gathered at this military base. We sat there, holding our fingers crossed. We wished all the luck to the guys. We personally knew them, and they knew us.
Radars were monitoring the whole process. When the ship landed, their external cameras began to show the surroundings. We saw it all. ......



Our radars monitored everything. We did not have a mission control center. There was a space communication military base in Moscow. Americans announced the start of Saturn-5 with Frank Borman as the commander. We observed the start of the rocket, Americans were transmitting it to the whole world, and only two countries were not watching – the Soviet Union and China. Out of stupidity. We saw all four adjustments. Our systems saw how a huge meteor came from the south and landed.
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom