А1 Македонија (VIP)

Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Здраво, сакам да се префрлам од припејд на постпејд, меѓутоа не ги знам понудите па затоа ми треба ваша помош... Се префрлам пред се заради интернетот, другото не е толку битно. Потребно ми е мин. 3Gb интернет да има во пакетот.
Може ли да ми кажете која е најдобра тарифа и колку е месечната претплата според тоа што го барам?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Здраво, сакам да се префрлам од припејд на постпејд, меѓутоа не ги знам понудите па затоа ми треба ваша помош... Се префрлам пред се заради интернетот, другото не е толку битно. Потребно ми е мин. 3Gb интернет да има во пакетот.
Може ли да ми кажете која е најдобра тарифа и колку е месечната претплата според тоа што го барам?
Имаш овде понуди: https://www.vip.mk/postpejd/tarifi
Пакет со 3GB ти е 749 денари месечно, со неограничени пораки и повици.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
пред две години за 8 годишнина 8ГБ даваа за 699ден, сега 10гб за 749ден, значи за 10 години ќе дочекаме 20гб да даваат за 999ден.
А фиксни услуги и поволности таму нема потреба да нудат, нели? :) Искрено за 10ти роденден очекував многу повеќе да понудат, со повеќе намалени цени и поголеми услуги, во сите сегменти односно и во однос на интерентот и во однос на телевизијата...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
А фиксни услуги и поволности таму нема потреба да нудат, нели? :) Искрено за 10ти роденден очекував многу повеќе да понудат, со повеќе намалени цени и поголеми услуги, во сите сегменти односно и во однос на интерентот и во однос на телевизијата...
Abe sto da ponudat ...... ovie nudat samo kako pobrzo da gi zemat parite na korisnicite a da im dadat najmalce # sto se moze, do kaj 2027 za 20 ti rodenden moze ke imame 20 gb, {mozebi)
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
После истек на договорот ако два броја се спојат во фемили пакет дали може да се земе еден телефон од 6000 денари, ако и двајцата имаат бенифиции по 3000 денари?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
После истек на договорот ако два броја се спојат во фемили пакет дали може да се земе еден телефон од 6000 денари, ако и двајцата имаат бенифиции по 3000 денари?
Кога прашував ми кажаа дека може да се искористат како едно или засебно, но сепак поминато е време од кога прашав, најсигурна ти е тазе информација во салон
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ne pagajte na finti, istoto ova so go nudat e na zapad so upola cena pri 3-5x pogolem standard. Najobicni duopolski lopovi.
Eve ja najnovata ponuda na sloveneckiot t-2 telekom, prakticno ist paket kako na vip so 10gb 2gb eu roaming so dogovor na godina dena za 6.5e mesecno pri 3x povisok standard:
 
Последно уредено:
Член од
22 април 2005
Мислења
1.334
Поени од реакции
504
Finti i nisto drugo. 749 denari pretplata za nesto sto ke ti najdat finta da ti go iscicaat taka da ni tie 10 giga nema da vi vrsat nisto a i ova go imav porano za 666 denari. Nikakva ponuda za 10 ti rodenden. Za 10ti rodenden drug ke napravese spektakl. Ali pak ke vi kazam, sto ocekuvate od debili kako kovacevski i garniturata na ONE. Ljushev i hrvatot koj si zamina pred nekoja godina znaea sto pravea.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
исто најјака финта им е она со бесплатните вибер пораки. а со ситни букви само текстот е бесплатен, ти прати ли некој слика ќе те одерат по мегабајт.

не сме ние никакви корисници, ние сме овци за стрижење
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Finti i nisto drugo. 749 denari pretplata za nesto sto ke ti najdat finta da ti go iscicaat taka da ni tie 10 giga nema da vi vrsat nisto a i ova go imav porano za 666 denari. Nikakva ponuda za 10 ti rodenden. Za 10ti rodenden drug ke napravese spektakl. Ali pak ke vi kazam, sto ocekuvate od debili kako kovacevski i garniturata na ONE. Ljushev i hrvatot koj si zamina pred nekoja godina znaea sto pravea.
Fintite im se jaki....aloooo 2017 sme... Ne sme 2010.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Чисто да прашам, да не случајно деновиве да не ви се чини како малку ослабена, т.е. преоптеретена мрежава на vip? Ми се губи често 4Г и ме префрла на 3Г, а и брзината на 4Г и на 3Г е релативно послаба од таа што ја имав претходно.
Ова е изминативе неколку дена само, конректно Чаир, Топанско поле и Центар и Карпош 4 (тие региони се движев и ми беше спора мрежата некако)...
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Finti i nisto drugo. 749 denari pretplata za nesto sto ke ti najdat finta da ti go iscicaat taka da ni tie 10 giga nema da vi vrsat nisto a i ova go imav porano za 666 denari. Nikakva ponuda za 10 ti rodenden. Za 10ti rodenden drug ke napravese spektakl. Ali pak ke vi kazam, sto ocekuvate od debili kako kovacevski i garniturata na ONE. Ljushev i hrvatot koj si zamina pred nekoja godina znaea sto pravea.
Bez telefon ti e 599 denari.
Ne e losa ponuda
 

Kajgana Shop

На врв Bottom