Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Затоа јас живеам удобно од кладење а ти кукаш за Гаске и Фоњини, ти текнува?
може живееш удобно од кладење, ама сигурно не на свои типови, штом ставаш вакви бетови јасно ми е колку имаш познавање, нема ниту еден факт, еден детал што може да го оправда твојот бет, во таква ситуација да одиграш на толку смешен коефициент, вистински "валуе" бет
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
може живееш удобно од кладење, ама сигурно не на свои типови, штом ставаш вакви бетови јасно ми е колку имаш познавање, нема ниту еден факт, еден детал што може да го оправда твојот бет, во таква ситуација да одиграш на толку смешен коефициент, вистински "валуе" бет
Тие преходните четири ги заборави?

Немој да бидеш завидлив, зависта е библиски грев. Наместо да тераш инает и да се глупираш по темава, научи нешто од тие што знаат повеќе од тебе.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Тие преходните четири ги заборави?

Немој да бидеш завидлив, зависта е библиски грев. Наместо да тераш инает и да се глупираш по темава, научи нешто од тие што знаат повеќе од тебе.
не дискутираме за тие, дискутираме за овој меч, и самиот си свесен дека коефициентот на Плискова немаше воопшто вредност, ни пред мечот ни во живо, веројатно си одиграл базирајќи се некоја експертиза од типот дека не е можно Плискова да загуби од Гибс, како што не беше можно да загуби од Рубарикова на Вимблдон
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
не дискутираме за тие, дискутираме за овој меч, и самиот си свесен дека коефициентот на Плискова немаше воопшто вредност, ни пред мечот ни во живо, веројатно си одиграл базирајќи се некоја експертиза од типот дека не е можно Плискова да загуби од Гибс, како што не беше можно да загуби од Рубарикова на Вимблдон
Коефициентот на Плискова пред почетокот беше 1.07. Плискова го изигра најмизерниот сет во последната година и сепак едвај го изгуби. Беше очигледно дека ако само за 20% го крени квалитетот на играта ќе ја изгази Гибс. Тие 1.63 не да беа вредност, беа поклон. Споредба со мечот против Рибарикова не е можна, Рибарикова е елитен играч на трева, Гибс е класична нонејмерка.

За кладење треба малку осет, инаку не оди.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Коефициентот на Плискова пред почетокот беше 1.07. Плискова го изигра најмизерниот сет во последната година и сепак едвај го изгуби. Беше очигледно дека ако само за 20% го крени квалитетот на играта ќе ја изгази Гибс. Тие 1.63 не да беа вредност, беа поклон. Споредба со мечот против Рибарикова не е можна, Рибарикова е елитен играч на трева, Гибс е класична нонејмерка.

За кладење треба малку осет, инаку не оди.
објасни ми го овој дел малце
статистиката на целиот меч
plisk.png

каде е газењето тука, не го гледам јас, јас гледам изедначен меч во кој коефициентите беа 1.06 со 10
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
објасни ми го овој дел малце
статистиката на целиот меч
Прегледај го приврзокот 176532

каде е газењето тука, не го гледам јас, јас гледам изедначен меч во кој коефициентите беа 1.06 со 10
Досаден си. Статистиката не помага многу ако не сфаќаш што се случува на мечот.

Може сега да ме олабавиш малку? Јас сум добитен, ти си лузер. Тука приказната завршува. Терај магарето.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Пошо нестигнав Уфа да ја споделам (водит10-1) а беше локум коеф ојме вака
Казан 1&5+ 2.8 И се надевам не ке ми го зачукаат ко Јокерит пред два дена на толкава доминација да изгубат
и од фудбаливе
франција Т1 0-1 гол 2.22
локум :coffee:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.172
Поени од реакции
11.305
Фаворитот за освојување Димитров на муцки денеска, со многу јак коефициент.Дај од денеска некој тикет пратете со Димитров, не само добитни кога ќе има да се чаталите.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
Досаден си. Статистиката не помага многу ако не сфаќаш што се случува на мечот.

Може сега да ме олабавиш малку? Јас сум добитен, ти си лузер. Тука приказната завршува. Терај магарето.
ок нема везе, за да докажеш дека си добитен се избламира поштено, си одиграл смешен, комичен бет, па уште убедуваш дека бил поклон, а мечот тесен до самиот крај, 50-50 ситуација
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.140
Поени од реакции
6.798
шо се расправате лупнете нешто ситно на јужни или фриц моментално валуе одлично
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
ок нема везе, за да докажеш дека си добитен се избламира поштено, си одиграл смешен, комичен бет, па уште убедуваш дека бил поклон, а мечот тесен до самиот крај, 50-50 ситуација
ОК
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
ок нема везе, за да докажеш дека си добитен се избламира поштено, си одиграл смешен, комичен бет, па уште убедуваш дека бил поклон, а мечот тесен до самиот крај, 50-50 ситуација
никако мечот не беше тесен до самиот крај, ниту водеше некогаш Гибс нити имаше брејк шанси во некој клучни гемови, ниту држеше некој егал до 4-4 5-5 па да кажеш такво нешто, рутински победи Плискова биди малце реален... заебано е лајв кладењето и е мн битно на кој коефициент ке го фатиш мечот, ова од Ставро испадна одличен бет исто како што и Федерер на 1.65-1.70 беше одличен бет, првично затоа што почетните квоти на победи беа по 1,05 и 1,03 а негативата не беше некоја недостижна, со самото тоа ако изедначи некој ваков апла фаворит после негатива во одлучувачкиот сет квотата нема да помине многу над почетната.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.872
Поени од реакции
4.384
Дај место вакви реферати и кавги,да ставиме сите по 2-3 типа според нас што се најизгледни да излезат и да ја расветлиме темава... со вакви дискусии нигдека не стигаме :D
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
999
никако мечот не беше тесен до самиот крај, ниту водеше некогаш Гибс нити имаше брејк шанси во некој клучни гемови, ниту држеше некој егал до 4-4 5-5 па да кажеш такво нешто, рутински победи Плискова биди малце реален... заебано е лајв кладењето и е мн битно на кој коефициент ке го фатиш мечот, ова од Ставро испадна одличен бет исто како што и Федерер на 1.65-1.70 беше одличен бет, првично затоа што почетните квоти на победи беа по 1,05 и 1,03 а негативата не беше некоја недостижна, со самото тоа ако изедначи некој ваков апла фаворит после негатива во одлучувачкиот сет квотата нема да помине многу над почетната.
озбилен си??? рутински победила Плискова??? прв сет 2-6 за Гибс, втор сет прва до брејк топка дојде Гибс, трет сет прва до брејк топка дојде Гибс, водеше и 2-3 трет сет, Гибс имаше повеќе брејк шанси, далеку подобар процент на освоени поени на втор сервис, Плискова е прецената од кладилниците, сум го забележал тоа во многу ситуации, ова денес беше една од нив, ако си гледал доста нејзини мечеви треба да знаеш дека ако искористеше некоја од тие брејк топки до кои прва дојде Гибс и во вториот и во третиот сет можеше многу лесно да се случи потоп и тотално да потоне, не е Плискова Серена Вилијамс и нема никогаш ни да биде, 1.05 се дава на Серена а не на вакви курави од Чешка кои немаат 2 грама мозок
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
озбилен си??? рутински победила Плискова??? прв сет 2-6 за Гибс, втор сет прва до брејк топка дојде Гибс, трет сет прва до брејк топка дојде Гибс, водеше и 2-3 трет сет, Гибс имаше повеќе брејк шанси, далеку подобар процент на освоени поени на втор сервис, Плискова е прецената од кладилниците, сум го забележал тоа во многу ситуации, ова денес беше една од нив, ако си гледал доста нејзини мечеви треба да знаеш дека ако искористеше некоја од тие брејк топки до кои прва дојде Гибс и во вториот и во третиот сет можеше многу лесно да се случи потоп и тотално да потоне, не е Плискова Серена Вилијамс и нема никогаш ни да биде, 1.05 се дава на Серена а не на вакви курави од Чешка кои немаат 2 грама мозок
не прам муабет за целиот тек на мечот, јас првично го искоментирав баш тоа дека се пораѓаше, него од моментот кога е бетот уплатен значи претпоставувам околу средина на 2 сет, од тогаш натака коефициентот на Плискова тешко да надмина нешто повеќе од 1.70 и веќе кога направи брејк(реално не ги пратев коеф ама сигурно падна околу 1.30-1.40) па се до крајот на мечот не се крена нешто повеќе од тоа. значи бетот бил добар, го фатил скоро највисокиот можен коеф и после тоа само драстично опаѓал, за егал меч може да кажеш доколку еден од наредните 2 сетови дошол до 5-5 6-6 или пак заводила Гибс со брејк, имала повеќе брејк шанси и сл.
Една причина е ова, друга е види и ги резултатите на Плискова и види кога последно изгубила од некоја ултра слаба противничка како оваа и трета и реално најмалце битна е што последниот меч завршиил 60 60 за Плискова.
Класични школски примери за валуе бетови беа Плискова и Федерер денес, па сега ти како сакаш свати го ова :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom