Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855
Сега е слобода и демократија и секој ќе се бори за успех на пазарот спрема способностите. До сега телефонски се наредувало која фирма да се уништи, на кој човек да му се дадат незаконски тендери и пари од буџет, кој заслужен партиски војник да добие концесии субвенции или превземи туѓи компании
Дај да видиме конкурсите за вработувањата на новата власт?!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Така е.Кога дојде ВМРО на власт наследи разработени државни фирми и тоа без загуби и без подигнати кредити.Задоволни работници со редовни примања,чист уреден Центар на главниот град кој единствени атракции беа Чичко Стоилко и Камениот Мост.Мед и млеко.Грујо ни ја еба државата затоа имаме тешки последици,а пред него цветаше економијата.
Сигурно мислеа дека е се во ред со македонската економија шом сите пари ги фрлија на уметности и фасади. Ваљда сфатија дека тој среќен и задоволен народ страда само за опери, симфонии и глетки на раскошни архитектури[DOUBLEPOST=1503311234][/DOUBLEPOST]
Дај да видиме конкурсите за вработувањата на новата власт?!
дај
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.525
Поени од реакции
20.649
Така е.Кога дојде ВМРО на власт наследи разработени државни фирми и тоа без загуби и без подигнати кредити.Задоволни работници со редовни примања,чист уреден Центар на главниот град кој единствени атракции беа Чичко Стоилко и Камениот Мост.Мед и млеко.Грујо ни ја еба државата затоа имаме тешки последици,а пред него цветаше економијата.[DOUBLEPOST=1503311107][/DOUBLEPOST]
И тука си во право.Го уништија Заев со фирмите во Струмица.Пепел го направија човекот.Грујо само сврти бројче и отиде заев во банкрот.
Се крена економијата, побарувачката на фотељи и бироа (за влада/министерство за нови работни места опис:клаткур и дремење по форум и твитер) е на највисоко можно ниво од осамостојувањето на Македонија. Дојде живот, лежиш, маваш твитови, труеш со глупи досетки, плукаш по се што не е СДСШ и оп 500 секој први во месецот :).
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.137
Поени од реакции
21.775
Ме боли стојко. Не замарај.
Некако многу курот над мадиња го имаш кренато, можи затоа те боли. Не чини така.
За замарање веќе ако правиме муабет жив удав си. Типичен комуњар. Утре да ви речат Србија ни е најдобар пријател нема да знаеш што да напиши додека ги воспеваш. Исто како и со Бугарите. До некни душмани , сега први другарчиња. Како викавте мозокот испран во штабот така ?
 
V

viktora

Гостин
Па не можам да зборам за сите, ја лично не сакам. Ама таков ни е ксметот и коа сме више заглавени заедно боље да се расправаме за теми кој нас не засегаат него ли за туѓ проблем како косово. Всушност оваа стратегија ја користеше и вмро и еве сеа и сдсм. Една Црна гора го призна косово а не па ние кој изгубивме војна од истото тоа малцинство.
Не ме разбра.И јас сакам да живееме со албанците.Но они не сакаат со нас.И зошто мора СДС да иде по истите стапки по ВМРО и повторно Грујо да им биде крив?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
И тука си во право.Го уништија Заев со фирмите во Струмица.Пепел го направија човекот.Грујо само сврти бројче и отиде заев во банкрот.
Заев опстана иако беше под секојдневни упади на цели батаљони инспектори од УЈП од трудова санитарна пазарна.. инспекција. Не можеа да најдат ништо нелегално во негово работење.
Е таков човек треба да ја води Македонија а не луѓе на кои секој втор документ има елементи за кривичен прогон[DOUBLEPOST=1503311431][/DOUBLEPOST]
Не ме разбра.И јас сакам да живееме со албанците.Но они не сакаат со нас.И зошто мора СДС да иде по истите стапки по ВМРО и повторно Грујо да им биде крив?
Па отпиши се од СДСМ и запиши се во ВМРО и на следни избори гласај за нив ако не се слагаш со сегашната политика на власта.
Сега е барем лесно и без присила во слободна Македонија
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Некако многу курот над мадиња го имаш кренато, можи затоа те боли. Не чини така.
За замарање веќе ако правиме муабет жив удав си. Типичен комуњар. Утре да ви речат Србија ни е најдобар пријател нема да знаеш што да напиши додека ги воспеваш. Исто како и со Бугарите. До некни душмани , сега први другарчиња. Како викавте мозокот испран во штабот така ?
Никад нема Србите да ми бидат другарчиња.
 
V

viktora

Гостин
се крена економијата, побарувачката на фотељи и бироа за влада и министерство за работни места - клаткур и дремење по форум и твитер е на највисоко можно ниво од осамостојувањето на Македонија. Дојде живот, лежиш маваш твитови плукаш на форум оп 500че на први :)
Мислиш на норма се.Колку поста толку кеш.И тоа кеш добиваш на постови од типот АМА И ДРУГИВЕ...АМА ГРУЈО...но притоа да немаш дискусија за проблемот кој уствари и започнала таа тискусија.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: sap

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.525
Поени од реакции
20.649
Мислиш на норма се.Колку поста толку кеш.И тоа кеш добиваш на постови од типот АМА И ДРУГИВЕ...АМА ГРУЈО...но притоа да немаш дискусија за проблемот кој уствари и започнала таа тискусија.
не верувам дека се на норма, Заев ги ограничи за клатикур за 500 , евентуално ако треба за у кафана за гага јадење и шљокање да обработат.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Не ми наметнувај мислење :) Додека не искочи официјална информација за што и да е, се зимам со доза на резерва. Не сум влезен во едната или другата машинерија, па да тежам на некоја страна. Пробувам логички да ги сфатам работите, ама па кај курац барам логика во МК политика... посебно па со вакви теми на кои се пали народот.
Кое мислење ти го наметнувам?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.137
Поени од реакции
21.775
Не ме разбра.И јас сакам да живееме со албанците.Но они не сакаат со нас.И зошто мора СДС да иде по истите стапки по ВМРО и повторно Грујо да им биде крив?
Можи со Бејли не се разбрале ;)
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
вие сакате сегашниве да бидат идеални, а што не се идеални ај да ги вратиме старите
идеално нема, ама полоша влада од претходната не може да биди
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom