Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
24 јуни 2014
Мислења
73
Поени од реакции
6
Здраво, ми треба помош се мислам околу овие 2 телефони и не можам да се одлучам. Алкател е позната фирма ама гледам на нет се жалат батеријата не траела долго, а овој другиов го пишува како подобар со карактеристики ама па на интернет нема ништо за фирмава. Хелп плс http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10066_10067&product_id=12159
http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10066_10067&product_id=44923
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.765
Здраво, ми треба помош се мислам околу овие 2 телефони и не можам да се одлучам. Алкател е позната фирма ама гледам на нет се жалат батеријата не траела долго, а овој другиов го пишува како подобар со карактеристики ама па на интернет нема ништо за фирмава. Хелп плс http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10066_10067&product_id=12159
http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10066_10067&product_id=44923
Standard šema posebno kaj kinezite...1 gb Ram, 8 gb Rom, Mtk 6580 procesor, 8mp kamera

Ova go imaš kaj site telefoni od ovoj cenoven rang...skoro 90% go imaat ovoj hardver
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Здраво... се работи за Самсунг Галакси Ј5 2016... Трлефонот бара предходен емаил а не го знам. Дали може некој да ми помогне како можам да му направам бајпасс? Пробав на неколку начини што ги гледав од јутуб ама не успеав... Ве молам за помош
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.765
Здраво... се работи за Самсунг Галакси Ј5 2016... Трлефонот бара предходен емаил а не го знам. Дали може некој да ми помогне како можам да му направам бајпасс? Пробав на неколку начини што ги гледав од јутуб ама не успеав... Ве молам за помош
Zošto predhoden mejl?

Ne e ova ajfon? Jas ja imam 2015 verzijata i na sekoj factory reset me prašuva dali se najavuvam so nov ili star gmail

Vakvi raboti sum srećaval na kineski kopiii na Samsung...no Torte Mobile uspešno gi rešava so fleš
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Здраво... се работи за Самсунг Галакси Ј5 2016... Трлефонот бара предходен емаил а не го знам. Дали може некој да ми помогне како можам да му направам бајпасс? Пробав на неколку начини што ги гледав од јутуб ама не успеав... Ве молам за помош
Мора да ти го каже претходниот сопственик неговата г-маил адреса и пасвордот,потоа повторно го ресетираш фабрички и можеш да се најавиш на твојата адреса.
Така беше кај мене на Леново К6

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Здраво... се работи за Самсунг Галакси Ј5 2016... Трлефонот бара предходен емаил а не го знам. Дали може некој да ми помогне како можам да му направам бајпасс? Пробав на неколку начини што ги гледав од јутуб ама не успеав... Ве молам за помош
moze pisi mi PP.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Имам проблем со мојот Alcatel pop C7. Од пред некое време забележав дека телефонот почна да се однесува чудно. Wifi - то само се вклучува, гледам дека се инсталирале апликации за кои неам поима. Ги бришам и повторно се инсталираат нови. Понекогаш излегува прозорец на кој пишува дека е блокирано инсталирањето на com.google.provision. Пробав и таа апликација да ја избришам не може, а после стопирањето повторно се појавува. Направив ресетирање неколку пати но тоа не го реши проблемот. Батеријата се троши како луда...Anyone?
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Имам проблем со мојот Alcatel pop C7. Од пред некое време забележав дека телефонот почна да се однесува чудно. Wifi - то само се вклучува, гледам дека се инсталирале апликации за кои неам поима. Ги бришам и повторно се инсталираат нови. Понекогаш излегува прозорец на кој пишува дека е блокирано инсталирањето на com.google.provision. Пробав и таа апликација да ја избришам не може, а после стопирањето повторно се појавува. Направив ресетирање неколку пати но тоа не го реши проблемот. Батеријата се троши како луда...Anyone?
вирус. најдобро флешување на ново.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
There is no greater software version available to upgrade your phone, actual version is the latest... Може сум досаден, ама сега?[DOUBLEPOST=1502360339][/DOUBLEPOST]
7041, не мора X. тоа ти е која верзија е, има со една и со две сим, со 512мб или со 1гб рам...
одбери One Touch 7041 од листата тој е моделот
There is no greater software version available to upgrade your phone, actual version is the latest... Може сум досаден, ама сега?

 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Имам проблем со мојот Alcatel pop C7. Од пред некое време забележав дека телефонот почна да се однесува чудно. Wifi - то само се вклучува, гледам дека се инсталирале апликации за кои неам поима. Ги бришам и повторно се инсталираат нови. Понекогаш излегува прозорец на кој пишува дека е блокирано инсталирањето на com.google.provision. Пробав и таа апликација да ја избришам не може, а после стопирањето повторно се појавува. Направив ресетирање неколку пати но тоа не го реши проблемот. Батеријата се троши како луда...Anyone?
Јас би ти кажал нов телефон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom