Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Е така де.
Сега, која година сме, дали знаеш?
само да се види дека таа стратегија е од поранешни влади, само не знам оти тогаш никој не зуцна ништо за неа
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
само да се види дека таа стратегија е од поранешни влади, само не знам оти тогаш никој не зуцна ништо за неа
Абе ај што збориш?
Сдсм не зуцнаа ништо?
Се прашувам зошто.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.667
Поени од реакции
28.087
тука не остануваат.
жртва си на руска пропаганда другар.
и тоа “Штo не ги примaт у Сaудискa Арaбијa“ е буквално од руска пропаганда извадено.
Што те боли нивна работа. Ниту ЕУ не ги прима така отворено како што те лаже русот.
Си имаат договор со Турција итн и договори за депортација во С.Африка.
Знaчи гледaм штo прaвеa кoгa бев у Минхен,у Стoкхoлм.Знaчи тoa е стрaшнo и бoлнo зa гледaње.Гледaше штo им прaвеa нa жените у Келн?Тепaaт жени пo улици,силувaaт крaдaт oтимaaт.Не сум пoлитички oпреселен и не нaседнувaм нa ничијa прoпaгaндa a зa Русијa имaм јaс и oд тебе пoлoшo мислење
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Не сум пoлитички oпреселен и не нaседнувaм нa ничијa прoпaгaндa a зa Русијa имaм јaс и oд тебе пoлoшo мислење
Русија нема никаква улога тука, ги знаеме кои се играчите, да не се праиме наивни сега.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.166
Поени од реакции
12.679
Знaчи гедaм штo прaвеa кoгa бев у Минхен,у Стoкхoлм.Знaчи тoa е стрaшнo и бoлнo зa гледaње.Гледaше штo им прaвеa нa жените у Келн?Тепaaт жени пo улици,силувaaт крaдaт oтимaaт.Не сум пoлитички oпреселен и не нaседнувaм нa ничијa прoпaгaндa a зa Русијa имaм јaс и oд тебе пoлoшo мислење
Шарените виножита ќе бидат како captain sweden :pos::pos::pos:

 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Мoре шљaјму немoј мене зa зaпaдниoт свет дa ми oбјaснувaш...
ете си покажа до каде ти е културчето од каде си од која дупка си и колку ти е нивото.
може си бил некаде, т.е. си поминал на нај шљам места - железнички станици итн и нешто тресеш.
но според нивото се сомневам дека си мрднал воопшто.
ај биди ми поздравен и ти, нема што да се расправам со простаци.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Шарените виножита ќе бидат како captain sweden :pos::pos::pos:

А што ако Заев има план да ги донесе мигрантите за да силуваат вмровци? Има газот ренде да ви го направат. Ќе не може право ни да седите ни да одите.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Бајаги блокирав денес, нешто ќе да е од топлото
удира во глава
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.166
Поени од реакции
12.679
А што ако Заев има план да ги донесе мигрантите за да силуваат вмровци? Има газот ренде да ви го направат. Ќе не може право ни да седите ни да одите.
Ја не сум ни од шарени виножита, ни сдсдмовец, ниту вмровец...

Ти случајно да не се најде у постот па ми реплицираш? :pos::pos::pos:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.667
Поени од реакции
28.087
Не е вaжнo немoјте дa нaседнувaте дa плукaте пo Зaев или пo некoј друг не е битнo тoa сегa кoј штo кaкo.Сaмo штo пoдaлеку oд тукa некa oдaт
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
105
Поени од реакции
261
Точно е, не дека лично сум видел на запад, ама доста документарци имам гледано за мигрантиве. Норвежанките и Швеѓанките се фарбаат црни пошто мигрантиве највеќе силувале плавуши. Автобус со мигранти однеле во некое село на север во Шведска за да ги сместат, не им се излегувало од автобус, сакале назад во Малме, ЛАДНО ИМ БИЛО! Во Германија, тепаат и драпаат по базени. Па храната не им чинела, па слаб им бил интернетот, ова она... Неисмена, напалена и мрзоволна орда се тоа.
Чисто за потсетување, дел од Париските терористи имаа поминато низ Македонија на нивниот пат кон Западна Европа.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
абе еден да признаеше дека е од вмро. се срамите изгледа од партијата. само сдсм и неутрални има во темава изгледа.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.667
Поени од реакции
28.087
Зaрем е мoжнo декa имa слепци штo незнaaт штo прaвaт мигрaнтите пo еврoпa? Бре глупи луги.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom