Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
Интеграција на бегалци :)) То Заев! Значи откако се напраи твитер министерство со сите неутрални, се вработија како специјални советници разни крлежи, сега и ова. А да не почнам до муабетот дека Шилегов го спремале за градоначалник на СК. Мислам јасно е и тажно кој ја свири играта.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Сега ќе почнат дудлачите на СДСМ да зборат за криминалите на ВМРО, да зборат за сендвичи и да си клаваат лајкови помеѓу себе... Овие работи за нив не се битни :pos::pos::pos::pos::pos::pos:
тоа бегалци се све фејк нјуз курир и компанија прават бабароги.
зар реално веруваш дека некој од тие бегалци може да биде задржан во Македонија?
поминале војни полиња и вукојебини, за да останат во МК? :)

тоа ти е буквално од руска пропагандна кујна. цела источна европа ја плашат и со тие бабароги ја вртат против Европа и за засилување на авторитарните режими (Унгарија итн). А реално кој бегалец ќе помисли да остане во шитхоле источно европски земји? али ете бабарога плаши деца
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.509
Поени од реакции
28.869
Интеграција на бегалци :)) То Заев! Значи откако се напраи твитер министерство со сите неутрални, се вработија како специјални советници разни крлежи, сега и ова. А да не почнам до муабетот дека Шилегов го спремале за градоначалник на СК. Мислам јасно е и тажно кој ја свири играта.
Дојде живот. За бегалците.
:pos:[DOUBLEPOST=1502036395][/DOUBLEPOST]
тоа бегалци се све фејк нјуз курир и компанија прават бабароги.
зар реално веруваш дека некој од тие бегалци може да биде задржан во Македонија?
поминале војни полиња и вукојебини, за да останат во МК? :)

тоа ти е буквално од руска пропагандна кујна. цела источна европа ја плашат и со тие бабароги ја вртат против Европа и за засилување на авторитарните режими (Унгарија итн). А реално кој бегалец ќе помисли да остане во шитхоле источно европски земји? али ете бабарога плаши деца
Бре, не сум знаела дека министерството за труд и социјала го води Курир.
Мислам бетер од Брутус станувате шо ви е :D
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Дојде живот. За бегалците.
:pos:[DOUBLEPOST=1502036395][/DOUBLEPOST]
Бре, не сум знаела дека министерството за труд и социјала го води Курир.
Мислам бетер од Брутус станувате шо ви е :D
ЛОЛ
се правиме будали со сила.
зар мислиш дека “стратегија пдф“ ќе ги спречи бегалците да си заминат на запад? :)
ако направиле студија дали значи дека тоа е остварена реалност?
студија, како било која друга.
пример Мин. за Одбрана има “стратегии“ за како да се постапи во случај на војна, тоа значи дека има војна? Дека тргнавме да напаѓаме?
мислам очајно е вакво фаќање на сламки
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.094
Поени од реакции
81.047
ЛОЛ
се правиме будали со сила.
ако направиле студија дали значи дека тоа е остварена реалност?
студија, како било која друга.
пример Мин. за Одбрана има студии за како да се постапи во случај на војна, тоа значи дека има војна? Дека тргнавме да напаѓаме?
мислам очајно е вакво фаќање на сламки
Не е битно Груевски што направил туку тоа што Заев можда ќе го направи.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.166
Поени од реакции
12.679
тоа бегалци се све фејк нјуз курир и компанија прават бабароги.
зар реално веруваш дека некој од тие бегалци може да биде задржан во Македонија?
поминале војни полиња и вукојебини, за да останат во МК? :)

тоа ти е буквално од руска пропагандна кујна. цела источна европа ја плашат и со тие бабароги ја вртат против Европа и за засилување на авторитарните режими (Унгарија итн). А реално кој бегалец ќе помисли да остане во шитхоле источно европски земји? али ете бабарога плаши деца
Се разбира... Тие од Косово си заминаа?
:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Се разбира... Тие од Косово си заминаа?
:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
и тие се преправаат Сиријци за да заминат во Германија другар. :)
иако очајно мешаш баби и жаби.

Зар веруваш дека бегалциве што поминале војни и пола свет ќе се потепаат во овој рај на земјата Македонија да останат?
Сериозно веруваш во тие филмови?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.094
Поени од реакции
81.047
Како од цел пратенички состав баш тие двајцата што ја пуштија руљата да линчува во собрание, баш они двајца зимаат највише пари за патни трошоци (по 2000 евра месечно)?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.509
Поени од реакции
28.869
ЛОЛ
се правиме будали со сила.
зар мислиш дека “стратегија пдф“ ќе ги спречи бегалците да си заминат на запад? :)
ако направиле студија дали значи дека тоа е остварена реалност?
студија, како било која друга.
пример Мин. за Одбрана има “стратегии“ за како да се постапи во случај на војна, тоа значи дека има војна? Дека тргнавме да напаѓаме?
мислам очајно е вакво фаќање на сламки
Па види вака, мене да ми нудат стан, социјално, здравствено и се, и да е Северна Кореја би останала.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.094
Поени од реакции
81.047
Кога е судењето за шамарите?
Кога и да е, ми се чини дека баш во тој период, во Македонија, ќе има многу поважни работи за нас да се занимаваме, како на пример: марсовска инвазија, апокалипса, цунами...[DOUBLEPOST=1502037537][/DOUBLEPOST]
Па види вака, мене да ми нудат стан, социјално, здравствено и се, и да е Северна Кореја би останала.
Всушност, нудат у Северна Кореја баш тоа.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Аха еве готово се потепаа да останат да живеат во рајот на земјата Грујовистан бегалциве!!
:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
приказни за мали деца
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.509
Поени од реакции
28.869
Аха еве готово се потепаа да останат да живеат во рајот на земјата Грујовистан бегалциве!!
:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
приказни за мали деца
Сега не е Грујовистан туку Зајција.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Па види вака, мене да ми нудат стан, социјално, здравствено и се, и да е Северна Кореја би останала.
леле си веруваш во тие глупости?:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
сериозно? фор рил?[DOUBLEPOST=1502037709][/DOUBLEPOST]
Сега не е Грујовистан туку Зајција.
аа Грујовистан исчезна преку ноќ а?
од денес до утре го снема.
камо среќа да беше така..
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Кога и да е, ми се чини дека баш во тој период, во Македонија, ќе има многу поважни работи за нас да се занимаваме, како на пример: марсовска инвазија, апокалипса, цунами...[DOUBLEPOST=1502037537][/DOUBLEPOST]
Всушност, нудат у Северна Кореја баш тоа.
Ако е пред локалните тогаш да, ќе има секакви спинови, ако е после ќе нема.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.509
Поени од реакции
28.869
леле си веруваш во тие глупости?
сериозно? фор рил?[DOUBLEPOST=1502037709][/DOUBLEPOST]
аа Грујовистан исчезна преку ноќ а?
од денес до утре го снема.
камо среќа да беше така..
Да бе, нели чу веќе 100 дена.
Сега живееме живот во Зајција.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.094
Поени од реакции
81.047
Ако е пред локалните тогаш да, ќе има секакви спинови, ако е после ќе нема.
Ќе има кога и да е.
Нема да им се дозволи, Груевски кај што е на тапет, на празноглавиве слуги тоа да го гледат.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.166
Поени од реакции
12.679
и тие се преправаат Сиријци за да заминат во Германија другар. :)
иако очајно мешаш баби и жаби.

Зар веруваш дека бегалциве што поминале војни и пола свет ќе се потепаат во овој рај на земјата Македонија да останат?
Сериозно веруваш во тие филмови?
Нема врска, со некои ликови тука џабе е да разговараш...
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Да бе, нели чу веќе 100 дена.
Сега живееме живот во Зајција.
еее Грујовистан не исчезнува преку ноќ.[DOUBLEPOST=1502037974][/DOUBLEPOST]
Нема врска, со некои ликови тука џабе е да разговараш...
апсолутно, кога немаат аргументи туку на финти и смешки фаќаат.
што да се зборува
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.509
Поени од реакции
28.869
еее Грујовистан не исчезнува преку ноќ.
Кога ќе исчезне? Кога тебе ти одговара или?
Де провери колку е саатот, Грујо е пред портите на Идризово, а полега ВМРО го бришат од кај нив.
Не можеш во Август 2017 година да го кривиш Груевски за некои работи за кои Заев како премиер може веднаш да ги пресече.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Begalcite si sledat instrukcii i ako na nekoja grupa i se nalozhi da ostane vo Severna/Gorna/Republika Makedonija (Skopje) toa ke go storat. Ke im se obezbedi stan, hrana, mobilka, putki i se taka. Venecijanskata komisija ke odluchi, a Zaev samo ke kazhe: Ne be jas, vidi shto ni pravat strancite, mora da udomime tolku i tolku begalci. Evro za sekoj begalec kaj Victo, toa e dnevno evro.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Кога ќе исчезне? Кога тебе ти одговара или?
Де провери колку е саатот, Грујо е пред портите на Идризово, а полега ВМРО го бришат од кај нив.
Не можеш во Август 2017 година да го кривиш Груевски за некои работи за кои Заев како премиер може веднаш да ги пресече.
Ахахахах :)
не си нормална

готово август дојде 2 месеци на власт Заев е крив леле колку треба да сте плитки во ова да верувате?
можеби и 5те милијарди долг се исто вина на Заев, а?
абе меморија како на златна рипка 5 минути :)
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Ќе те пратиме тебе на прва линија, шупакот да ти го направат како јапонското знаме, така ќе се одбраниме...

Ако не сте платени да ги јадете овие гомна тука ти и некои ликови, тогаш вие сте глупи ко куров...
толку беше
пред аргументи нервозни стануваат и почнуваат да пцујат и навредуваат хаха :)
не дека очекував нешто повеќе хаха
нивото е тоа. да беше друго немаше на курир да паѓаат нели
ај биди ми поздравен :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.562
Поени од реакции
36.155
... прво што ќе направиме :
ќе ја укиниме РТВ обрска за плаќање,
ќе ги зголемиме платите,
ќе дадеме на сите земјоделци субвенци невидени да напреднат,
ќе...ќе...ќе .... ќе .....ќе ќе ќе ќе....направиме...ќе одлучиме....ќе видите !
Што видовме? Прифаќање на Тиранска платформа, склучување на таен Бугарски договор каде се разнишува на двете места македонската национална држава !
- моментална ситуација??
Додека селата горат, овие двојазичноста ја чешлаат!
СРАМОТА ! за само два месеца успеа да ја разнишат целата држава и да ја продадат !:(
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.705
Поени од реакции
27.661
Бијонс шконка, Dexter пцуе на латиница, секој втор спомнува фелацио, за неколку саати 8 страни...
дали сте нормални?
А бе затворете ова канцеров или испобанирајте се.
Ама сериозно. Дај најдете неколку модератори што ќе можат да работат на темава, да има нешто асално да се прочита.
Еве последнава страна фрчат 50 000 смајлиња...
КАНЦЕР

Плус форумов повремено почна пак да лагира, гарант е до вас и темава, СПАМЕРИ ГАДНИ
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.509
Поени од реакции
28.869
толку беше
пред аргументи нервозни стануваат и почнуваат да пцујат и навредуваат хаха :)
не дека очекував нешто повеќе хаха
нивото е тоа. да беше друго немаше на курир да паѓаат нели
ај биди ми поздравен :)
Не знам кој тука нон стоп нарекува некој монголи, татари, сендвичи :D
Другар ти Алмеида изгледа :D
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.166
Поени од реакции
12.679
Бијонс шконка, Dexter пцуе на латиница, секој втор спомнува фелацио, за неколку саати 8 страни...
дали сте нормални?
А бе затворете ова канцеров или испобанирајте се.
Ама сериозно. Дај најдете неколку модератори што ќе можат да работат на темава, да има нешто асално да се прочита.
Еве последнава страна фрчат 50 000 смајлиња...
КАНЦЕР

Плус форумов повремено почна пак да лагира, гарант е до вас и темава, СПАМЕРИ ГАДНИ
Додека јадеа гомна шарените виножита, пцуеја и навредуваа се беше у ред, шо сега се изнервира?
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Begalcite si sledat instrukcii i ako na nekoja grupa i se nalozhi da ostane vo Severna/Gorna/Republika Makedonija (Skopje) toa ke go storat. Ke im se obezbedi stan, hrana, mobilka, putki i se taka. Venecijanskata komisija ke odluchi, a Zaev samo ke kazhe: Ne be jas, vidi shto ni pravat strancite, mora da udomime tolku i tolku begalci. Evro za sekoj begalec kaj Victo, toa e dnevno evro.
абе не заебавај.
Луѓето поминале пола свет, не ги спречиле војни, мориња што не, ќе ги задржело нешто во Македонија.
Кога Германија им понуди отворени врати.

Ако видиш во европа колку по шит земја толку повеќе затвора граници како кај неа да сака некој да остане. :)
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
абе не заебавај.
Луѓето поминале пола свет, не ги спречиле војни, мориња што не, ќе ги задржело нешто во Македонија.
Кога Германија им понуди отворени врати.

Ако видиш во европа колку по шит земја толку повеќе затвора граници како кај неа да сака некој да остане. :)
Jas ako se prashuvam ne sakam muckite da im gi vidam i ne sakam da stapnat vo Makedonija, makar i "u prolazu" pa na tie divjaci nekoj posle niv lajna da chisti, a zgora na toa kakvi ti ne bolesti nosat.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
... прво што ќе направиме :
ќе ја укиниме РТВ обрска за плаќање,
ќе ги зголемиме платите,
ќе дадеме на сите земјоделци субвенци невидени да напреднат,
ќе...ќе...ќе .... ќе .....ќе ќе ќе ќе....направиме...ќе одлучиме....ќе видите !
Што видовме? Прифаќање на Тиранска платформа, склучување на таен Бугарски договор каде се разнишува на двете места македонската национална држава !
- моментална ситуација??
Додека селата горат, овие двојазичноста ја чешлаат!
СРАМОТА ! за само два месеца успеа да ја разнишат целата држава и да ја продадат !:(
Многу тешко ќе им го објасниш ова на овците од новото трло.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Мене само едно не ми е јасно, патриотот @WestBE кој викаше Собранието е заземено, ова е народ бе, ќе ве тепаме итн... ќе собере ли храброст да пише дали има влада?
А @WestBE имаш мадиња за такво нешто или како пичка ќе се криеш? Тоа е целото нивно членство, кога се во еуфорија и кога се во група се најјаки, после како пички ќутат.
И другар му @Toma ист е, јадеше гомна пишуваше смајлиња, сеа чекал да помине некој месец за да види како ќе се одвивале работите, или со други зборови, пичка сум се кријам.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Ситуацијата во Македонија е сјајна. Си го добиваме она што го заслужуваме.

Од минатиот пост до денес имам правено муабет со многу различни луѓе, некои ги знам подолго време, некои скоро ги запознав и навистина мислам дека овој народ заслужува дури и полоша власт. Може и добро е што сега е Заев, мислам дека тој е последен којшто ке владее со Македонија од тој калибар. Односно се надевам дека следниот премиер ке биде зрел, патриот и доверлив за народот.

Пред изборите мислев дека после овие избори Македонија ке напредне во смисол, ќе излезе од ,,детските (млади, луди) години" и ќе добиеме добра влас, но се е отидено у курац.
Излезете малку од дома, доста јадите бурек на форумов. Пола од тоа што го пишувате да го правите, Швајцарија ќе ни завидува.

П.С. Многу зборите, 3000 страни, а малку правите, односно не мислите што зборите.
Исти се и едната и другата политичка опција, секогаш народот губи, дали пари, дали историја, дали географија....
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom