Македонски јавни личности

Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Еве ви за Лила Стојановска и нешто што таа го кажа во Петокот во Се или нешто.

Игра девојка од Крива Паланка, и Лила поставува прашање на девојката: Колку време сте заедно ти и твојот маж? Девојката вели 7-8 години.
Лила тогаш вели: еј многу тоа, и звони банкарот на телефон, и Лила пред да дигне слушалка кажува: Јас 7-8 години само му слушам глас на банкаров но да бидам со некој како банкарот не можам, банкарот е скржав, јас со скржав не можам да бидам заедно......
Си призна јавната личност што личност е.
Си призна несвесно дека е спонзоруша. Дека не може да биде заедно со некој ако нема длабок џеб.

Туку не е темава за ова, но ред е да биде крај оваа сезона на Се или нешто. Дури и во Бугарија Нова тв престана ова шоу да емитува, ред е и кај нас.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Wooow чоек, ја реши Лила значи. :pos:
Скржав и некој што нема длабок џеб не е исто, напротив.
Скржавите луѓе се едни од најмизерните луѓе што постојат на планетава и секое женско/машко без разлика на пол, ако има малце памет во глава нема да сака да има никаква врска со скржава особа.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Мислиш сдсм ! Nvm...
Дарио лично го сметам за еден од квалитетните музичари , па не верувам дека има политика во тоа што не е активен моментално ...
омг... It's a joke!!! :popce:

А и тоа што бил добар пејач нема врска со фактот што често настапуваше на нивни митинзи.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Еве ви за Лила Стојановска и нешто што таа го кажа во Петокот во Се или нешто.

Игра девојка од Крива Паланка, и Лила поставува прашање на девојката: Колку време сте заедно ти и твојот маж? Девојката вели 7-8 години.
Лила тогаш вели: еј многу тоа, и звони банкарот на телефон, и Лила пред да дигне слушалка кажува: Јас 7-8 години само му слушам глас на банкаров но да бидам со некој како банкарот не можам, банкарот е скржав, јас со скржав не можам да бидам заедно......
Си призна јавната личност што личност е.
Си призна несвесно дека е спонзоруша. Дека не може да биде заедно со некој ако нема длабок џеб.

Туку не е темава за ова, но ред е да биде крај оваа сезона на Се или нешто. Дури и во Бугарија Нова тв престана ова шоу да емитува, ред е и кај нас.
:несвест::несвест::несвест::несвест::несвест: ШОК ШОК ШОК :несвест::несвест::несвест::несвест::несвест:
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Eve novost od javnite licnosti...Boki ke posvojuva 3 decinja od Domot za deca bez roditeli..... Na fb citav komentari I site se so razlicni stavovi....
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Eve novost od javnite licnosti...Boki ke posvojuva 3 decinja od Domot za deca bez roditeli..... Na fb citav komentari I site se so razlicni stavovi....
Убаво е тоа што ќе посвои деца, само се надевам дека на сите подеднакво ќе им пружи долгорочна лубов и грижа, како и осет за мајка и татко, а не нешто што ќе биде моментално за привлекување на вниманието на јавноста или нешто што ќе ги насочи на погрешни патишта.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Треба да му даат да посвои.

Неќев на фејсбук да пишувам за ова пошо веројатно ќе останев пријател само со фејк профилите што ме удружиле и сите ќе ме избришеа за ова "непопуларно" мислење.

Боки е де факто идиот, лик бескрајно жеден за внимание, турбо-фолк наказа која мене да би ми се родила како дете би се свело на тој или јас - некој би погинал. И наспроти тоа мислам дека треба да му се даат деца пошо и така све е отидено у курац. Најгласните на фб шо им смета ова, некои мои пријателки или жени на другари се гуски кои заедно со нивните партнери се уште помалку способни да растат и воспитуваат деца, живеат у сличен шунд филм и единствена разлика од боки им е шо имаат пи**а меѓу нозе, па по тој основ се повикуваат на тоа "неприкосновено" "природно" право да одгледуваат идиоти. И тој може, има пари, не му е проблем...ќе подигне магариња што освен селфија, позирање за инстаграм и нефермање постари и авторитети, нема ништо друго да знаат у животот. Работа, наука, образование, бон-тон нема да ги занима и да им биде идеал и на боки децата и било кои други. Јадат трици за него, а да ги видиш какви магариња неизживеани се и што постираат по фејсбукон, што лајкуваат му доаѓа дека тука негде со него у паметот.

Тоа шо е он токмак, па шо од бебиња, деца очекуе религиозна определба и вика ќе ги мешал е уште еден доказ дека нема појма од живот кутриот, пошо на таа возраст тие не можат да контролираат физиолошки потреби, не па да практикуваат религија или да имаат јасни ставови по тоа. Он си го глеа ова као риалити шоу и мора да има вакви "длабоки заплети" у сценариото, за да не биде штуро и да им здосади на читателите на шунд сајтовите и телевизиите.
Неам пракса да генерализирам, ама сакајќи-несакајќи гледам како се одгледуе омладинава и новиве генерации и можам само да констатирам дека за машките фали да се врати служење воен рок, а и на женските да им се бара чаре пошо како идат нови генерации секоја е помизерна од претходната. Тука не викам дека мојата е една од "добрите", туку баш напротив. Дали пар педери, пар лезбејки, самохран травестит или "нормален" пар ќе ги одгледуе - тоа му доаѓа исто. Секоја чест на исклучоци, ама генерално, нивото е очајно.

Само напред боки, цел батаљон деца да ти даат да посвоиш за сфатат дека им го испра мозокот и иако те мразат, исти се како тебе.
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Ete se otkaza od posvojuvanje Boki , bez nervozi ....
Mene mi e ok licnost Boki I ja podrzavav negovata namera za posvojuvanje decinja ...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.534
Поени од реакции
34.686
Ete se otkaza od posvojuvanje Boki , bez nervozi ....
Mene mi e ok licnost Boki I ja podrzavav negovata namera za posvojuvanje decinja ...


...све разбирам, интима дома- што сакам правам на други не им пречам, ама вака во јавност? мене не ќе да ми е ОК личност ! ...што децата ќе научат? од Боки 13 што ќе им биде тато или мама? или двете в едно? :facepalm:



 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128


...све разбирам, интима дома- што сакам правам на други не им пречам, ама вака во јавност? мене не ќе да ми е ОК личност ! ...што децата ќе научат? од Боки 13 што ќе им биде тато или мама? или двете в едно? :facepalm:



Nekoi deca se deca od ubijci , pedofili , psihopati I dr. Ovie deca sto ke naucat od bioloskiot roditel ?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.534
Поени од реакции
34.686
Nekoi deca se deca od ubijci , pedofili , psihopati I dr. Ovie deca sto ke naucat od bioloskiot roditel ?
...овде не е америчко тло со висок процент на псхопати и педофили, ако тие се деца од такви родители на македонско тло е само и само во специфични ситуации нивните родители станале такви или се прикривени па еднаш им се случи во животот, не дај боже и ти во некој афект- сплет ситација може да убиеш, тоа не значи дека си убиец... но ова минато на Боки 13 му е врежана во негово ЈАВНО ОДНЕСУВАЊЕ секојдневно во долг период без пардон пред сите коментари на недолично однесување што сите брзо заборавате, за разлика сега како се однесува...значи нема место за споредба, али немам намера да те убедам секој си има свое мислење! (y)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Бокица ти е пример ко овие од западот, што попрво да направам, за да привлечам внимание и да не ме заборават. :( Кутра душичка. На рамниште на Кардашијан моронките.
Уште ли прича српском по емисии и плука дека нема да се врати во Мкд? Или сега му светна дека има гладни, жедни и деца по домови?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom