Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.195
Поени од реакции
85.816
СЈО го влезе во кучата за Ифтар... Видели су непријатеља.

За дивоградбите во општината разгледуваат ова-она :)

Ленче незнам дали била, ќе претрчав до општина на 5 минути ми е одалеченост :love:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
...го слушам зајко на МРТВ и се повеќе сум убеден дека ќе заврши у паприкаш. Комедија е жива, што повеќе збори се повеќе тропа глупости, дефинитивно тој батка е интелигентен колку корнишон....Веројатно затоа и ја поминал селекцијата на ЦИА..:)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
...го слушам зајко на МРТВ и се повеќе сум убеден дека ќе заврши у паприкаш. Комедија е жива, што повеќе збори се повеќе тропа глупости, дефинитивно тој батка е интелигентен колку корнишон....Веројатно затоа и ја поминал селекцијата на ЦИА..:)
И замисли таков неинтелигентен, во политичка смисла го избриша подот со Гвујо и фамилијата. Што тоа зборува за нив?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
...го слушам зајко на МРТВ и се повеќе сум убеден дека ќе заврши у паприкаш. Комедија е жива, што повеќе збори се повеќе тропа глупости, дефинитивно тој батка е интелигентен колку корнишон....Веројатно затоа и ја поминал селекцијата на ЦИА..:)
Ко не е интелигентен како Иванов па да помине селекција на КГБ
 
V

viktora

Гостин
И замисли таков неинтелигентен, во политичка смисла го избриша подот со Гвујо и фамилијата. Што тоа зборува за нив?
Тоа значи дека некој од надвор му помогнал.[DOUBLEPOST=1496778582][/DOUBLEPOST]
Не знам јас што има во Чаир, само го цитирав виктора,гледам му се исполнила желбата.
Со денови пишеше зошто Сјо не чешла во такви населби, и не само тоа, еве и за платформата го послуша дедо мраз.
Виктора збореше да покренат обвинение против општина Чаир и против градоначалникот Меџити кој им еба матер на сите можни паркови со дивоградби.
А не да прават лице дека влегле а они уствари тркнале на ифтар.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Тоа значи дека некој од надвор му помогнал.[DOUBLEPOST=1496778582][/DOUBLEPOST]
Во политиката нема алиби за неуспех. И на Гвујо долго време му помагаа од надвор да ја малтретира Македонија, поточно му дозволуваа да го прави тоа. Тоа што ја изгуби таа дозвола е успех на Заев.[DOUBLEPOST=1496778964][/DOUBLEPOST]
Poveke zboruva za ofcite so go glasale.
Премногу си глуп за да ти реплицирам со нешто друго освен со констатацијата за твоето бидување глуп.
 
Последно уредено:
W

wicked_1

Гостин
Сендвичите за прв пат се сведоци на една ваква директна дебата која изгледа како испит за еден политичар, реакциите очекувано им се и повеќе од бизарни.:icon_lol:

Ретка сорта на луѓе..
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Дебатата станува комична за секој кој не е зомбирана будалетинка. А овде гледам неколку у последна фаза на зомбажа..:):)
Посебно овие од штурмкомандо...:) :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.423
Поени од реакции
22.042
Толку од демократијата.

Рашковски: На народот му треба добар ќотек, некој да го ишамара за да се свести каде е

[DOUBLEPOST=1496756964][/DOUBLEPOST]
На Заев?
А, да ја изгледаш цела емисија наместо да се палиш со исечоци од 5 секунди?
Изгледај ја, ќе научиш некои работи, ако имаш капацитет.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Сендвичите за прв пат се сведоци на една ваква директна дебата која изгледа како испит за еден политичар, реакциите очекувано им се и повеќе од бизарни.:icon_lol:

Ретка сорта на луѓе..
Ne znae covek dali gleda k-15 ili fcerasni novosti.. Ovakvo tele dosega niedna drzava nemala na bilokakva drzavnicka funkcija, kamoli premier.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Ne znae covek dali gleda k-15 ili fcerasni novosti.. Ovakvo tele dosega niedna drzava nemala za bilokakva drzavnicka funkcija, kamoli premier.
Грујо го гледаш на некоја ТВ??
кажи кај е да се испонасмееме
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom