Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Министрите во заминување изнесувале компјутери и мебел од владината зграда. :pos:

Нека си ги носат во Идризово.
ќе почнат да уништуват документација. не смеат ништо да чепкаат, треба со полициска придужба да ги ипраќаат.

а можеби компјутерите им се полни со геј слики и клипови, не знаат да ги избришат па затоа си ги земаат со нив.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
Не сум запознаен со порталите него очигледни работи се ова.

Сега е моментот кога разни курири републики и плус24 ќе се намножат во надеж дека некој ќе убоди банер од фирма на СДС или влада.
Као демек досега ги немаше. Сигурно имаш забележано дека јас лично многу слабо да не речам скоро ич не ги пратам порталите и нивните вести баш од вакви причини, но да си бидиме искрени кога ми излезе на фб ептен ми заличи на 24 вести или како и да се вика сега, а и ентериерот некако ми фати за око.
Во секој случај мој превид и грешка што ги помешав 24 вести со вести 24 :(
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.382
Поени од реакции
81.707
Кога само би знаел дека ова не е телевизијата 24 вести...ама онака кога само би знаел...

http://24vesti.mk/ иначе...ах бе Владе бе.
LoL
Сака куртонската копија на 24вести да ја протне како 24вести. :vozbud:

очекувано бедно
 
S

silmarillion

Гостин
Као демек досега ги немаше. Сигурно имаш забележано дека јас лично многу слабо да не речам скоро ич не ги пратам порталите и нивните вести баш од вакви причини, но да си бидиме искрени кога ми излезе на фб ептен ми заличи на 24 вести или како и да се вика сега, а и ентериерот некако ми фати за око.
Во секој случај мој превид и грешка што ги помешав 24 вести со вести 24 :(
Ги имаше ама се плашеа фирмите да пуштат реклама на СДС портали пошто имаше опасност дека УЈП ќе те гњави 5 месеци и најверојатно казни.
 
Член од
5 јуни 2017
Мислења
33
Поени од реакции
1
Инаку конкрете и целата националистичка агенда се под директна команда на БИА и руските служби. Тие не сакат Западна Б'лгарија во НАТО.[DOUBLEPOST=1496659105][/DOUBLEPOST]Гледав Зевзек манија на анал 5. Чиста двојазичност. Српски комичари без преведувач. Овој Стојменов не ја смени ориентацијата по своја волја така му е наредено од белград. Но пропагандата на србизмот си останува политика на така наречениот медиум.[DOUBLEPOST=1496659279][/DOUBLEPOST]Во што нема разлика помегју така наречени опозициски или владини медиуми? Во тоа што српски филмови, пејачи и новинарски емисии се ширум бановината.
 
Последно уредено:
Член од
5 јуни 2017
Мислења
33
Поени од реакции
1
за се шо е направено незаконски неправедно и нелегално. Гледај, уживај и радувај се на слободата!
Слобода ке има кога се признаа геноцидот врз бугарите направен о чудо повторно со српски специjалци како Светозар вукманович Темпо. До тогаш нема никаква слобода. Криминалците од ДПМНЕ се ништо по сравнение со предавниците од СКМ.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Слобода ке има кога се признаа геноцидот врз бугарите направен о чудо повторно со српски специjалци како Светозар вукманович Темпо. До тогаш нема никаква слобода. Криминалците од ДПМНЕ се ништо по сравнение со предавниците од СКМ.
во Бугарија се убиени 180.000 Македонци во период 1945-1955
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Вести 24 и 24 Вести како ТВ Нова и Нова ТВ. Истата гомнарска финта.
 
Член од
5 јуни 2017
Мислења
33
Поени од реакции
1
Всушност вистинската причина за пропагјането на ДПМНЕ е неговиот популизам.Сите знаат дека ВМРО е организација на Бугарите во западна Б'лгарија. Но ДПМНЕ е претежно со србомански електорат зомбиран од србоманските медиуми со децении. И Грујо како популистичка пичка отиде кон антиката од една страна што е нереално но и до реалната србизација од друга страна. Нема фиром кој не знае србски и не гледа или не чита србска телевизија или портал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom