Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 април 2008
Мислења
10.725
Поени од реакции
11.993
имам де некој матен впечаток , а може и грешам , ама некако како да му завидуеш на тој јебачот у службено ауто. Што си рипнал па на момичето ко овие наоколу што џукели , што штрумфети што останати уседелици...
...гледај ти да мотивираш некоја, остај ја неа нека си се појавува каде сака и како сака. Нејзина одлука, нејзино тело, нејзин живот ..не биди прост ко сдсм-овца.. :) :) :)
Е де, јас само кажав дека момичето има голем потенцијал, а тоа што веќе еднаш ја фатиле во службено возило со партиски пулен, не значи дека и` завршила спонзорската кариера.

Млада е`, има цел живот пред себе.

А кога сме кај мене, јас не сум цвеќе за мирисање, но ниту сум очаен за да му завидувам на партиски пулен, да му завидував на некој партиски пулен, сега ќе бев во партија за да им се умилкувам на партиските пулени на повисоки позиции..
 
Последно уредено:
V

viktora

Гостин
Секое насилство е за осуда, но да не забораваме што претходеше на ваквата ситуација. Дедото очигледно имал насобран гнев кој го потиснувал со години и во одреден момент тоа излегло од контрола. Мислам, како што реков, за осуда е насилството. Ама ако до толку сакал да го убие ќе го убиел, не му било очигледно тоа намерата, едноставно сакал да изрази револт. Нино ако толку работел за народот нема што да се плаши дека некој ќе го убие, ако навистина работел за народот немало да дојде до ова. Уште еднаш ќе речам, за осуда е насилството, еве јас прв го осудив. Ама треба да се видат и двете страни тука. Како знак на добра волја и помирување, треба да му се даде амнестија на дедото. Или ако ништо друго треба да добие условна казна ако изрази каење за она што го направил.

Ова не е навистина мое мислење, но би било сосема издржано според вашата вмровска логика, ви ебам ретардираните лицемери.
Значи по твое мислење сите да фатиме пиштолите и да почнеме да ебаваме матер на секој кој ни згрешил така?
Второ,каде прочита дека го бранам Тодоров за неговите постапки?

И трето,и тебе и на тие ебени вмровци да ви го начукам.Човек просто да се чуди кој е од кој е поглуп.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
К ме боли дали ќе го убиеле или не, скрос друг муабетов ми е.Гледај каква еуфорија владее,ќосето 2ор дел.За на форумов зборувам.А истите тие кога Села беше претепан се отепуваа хејтање за чинот кој што се случил.
За неколку месеци ќе се виде дека сите се исти.Само што сеа кога нивната СДСМ ќе го прави она што ВМРО го правел минатите 5 години, ќе биде во ред и нормално.
nikakva euforija ne vladee, covekot koj pukal e dedo na tamara, edno od mnogute deca sto umrea poradi NEGRIZATA na drzavata, odnosno, onie koi rakovodea so instituciite kaj nas, vo konkrentniov slucaj, so zdravstvoto, ne sakam da go osuduvam, nemam deca, no tie sto imaat veruvam go razbiraat, ne sakam na nikoj da mu go posakam toa sto niv im se sluci, makar mi e i najgolem dushman.
Ti sto generaliziras toa e tvoj problem licen, ne moj, ne nash, sekako deka ima i takvi sto vikaat kako be ne go skinal, iako pukal so gasen pistol, neznam ni kolku e izvodlivo da go ubie od daleku, toa nekoj sto se razbira neka doobjasni ne deka mi e bitno ...
Vo globala, poveketo ne ni sakame da go vidime todoroff mrtov, ili grujo, ili mile, ili goca, toa sto go sakame e prilicno ednostavno, da skapuvaat u zatvor do krajot na svojot zivot, ne vaka so kursum be, sto ti e, toa e najlesnoto izvlekuvanje za niv so ogled na sranjata sto ni gi priredija, najmalku toa go zasluzuvaat, a se nadevam deka ke dojde denot koga taa opcija bi im izgledala kako najdobra.
 
D

DLM

Гостин
Плачиш по админи пичко?:pos:
момче кога последен пат си бил на лекар?
како тоа нит ме познаваш ниту знаеш кој сум и што, а веднаш навредувања да не ги редам, знае ли татко ти дека користиш ваков речник?

Од правдата нема никој да избега:uzi::uzi::uzi::uzi:
така е има да има живот за секого со :popce:
 
V

viktora

Гостин
момче кога последен пат си бил на лекар?
како тоа нит ме познаваш ниту знаеш кој сум и што, а веднаш навредувања да не ги редам, знае ли татко ти дека користиш ваков речник?


така е има да има живот за секого со :popce:
Полека,грев е на психички растроена личност да му замеруваш.
Божја работа.Пушти го да си живее онаков како господ го создал.[DOUBLEPOST=1496330446][/DOUBLEPOST]
Касно е за мењање страна.
Не мењам страна.Никогаш не сум рекол дека и во ВМРО има тешки будали.За нив ми беше муабетот.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
момче кога последен пат си бил на лекар?
како тоа нит ме познаваш ниту знаеш кој сум и што, а веднаш навредувања да не ги редам, знае ли татко ти дека користиш ваков речник?
така е има да има живот за секого со :popce:
Што е следно,че ме кажиш на учителката?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Полека,грев е на психички растроена личност да му замеруваш.
Божја работа.Пушти го да си живее онаков како господ го создал.
И на твоите така им велеа за тебе па види како тоа заврши. :(
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Е де, јас само кажав дека момичето има голем потенцијал, а тоа што веќе еднаш ја фатиле во службено возило со партиски пулен, не значи дека и` завршила спонзорската кариера.

Млада е`, има цел живот пред себе.

А кога сме кај мене, јас не сум цвеќе за мирисање, но ниту па сум очаен за да му завидувам на партиски пулен, да му завидував на некој партиски пулен, сега ќе бев во партија за да му се умилкувам на овчарскиот пастир.
....важно правило у живот ..у љубоффта и во војната се е допуштено , па и службени автомобили... :) :)[DOUBLEPOST=1496330852][/DOUBLEPOST]
Од правдата нема никој да избега:uzi::uzi::uzi::uzi:
Точно е, гледај да не заборавиш да оставиш мерки у погребално..,да немаат после у брзањето проблем со амбалажата... :) :)
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
....важно правило у живот ..у љубоффта и во војната се е допуштено , па и службени автомобили... :) :)[DOUBLEPOST=1496330852][/DOUBLEPOST]
Точно е, гледај да не заборавиш да оставиш мерки у погребално..,да немаат после у брзањето проблем со амбалажата... :) :)
Добро е вујно,левел крена со заканиве,изгледа стега многу краватата:kezec:
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.725
Поени од реакции
11.993
....важно правило у живот ..у љубоффта и во војната се е допуштено , па и службени автомобили... :) :)
Се согласувам, но не на моја сметка и не на сметката на останатите даночни обврзници. :)
 
D

DLM

Гостин
Полека,грев е на психички растроена личност да му замеруваш.
Божја работа.Пушти го да си живее онаков како господ го создал.
Ма не мислев ништо лошо, најмалку замерки на ментални миленици. Само се мислам дека ако неговите родители знаат каков монструм создале дека (татко му ќе ставел барем 5 презервативи а мајкаму ќе се дрогирала со анти-беби) ќе апстинирале до крајот на животот!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom