Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин
Тажно е да ги читаш скопскиве фаци кои до вчера влечеа бело по дискотеки и кафичи со синови и ќерки на разни вмровци и кои као неутрални 10 години, сеа почнаа да лајкаат статуси про-сдс. Па буфтање у груди дека се сликани со разни моторџии бодигарди кои газеа деца и луѓе по улици и не одговараа, а сеа као кажуваат криви биле и ги бришат сликите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Очекуваш за година дена дека ќе има подобрувања во здравството или јас погрешно те сфатив?
А можи да знам какви подобрувања очекуваш за тие година дена? Онака во кратки црти очекувам тоа тоа тоа и тоа.
И двајцата погрешно сте ме сфатиле. Реков ако нема конкретни подобрувања, време ќе е за летање и дека ништо не ми значи кој што кажал на говорница, со свои очи треба да видиме дали работите се мрднати од статус кво. А многу малку фали барем за почеток да се мрднат работите во здравството поготово, нешто како што тураш Доместос во цевка и одма се отпушува и си тера водата, така и тука. Укинувај мојтермин, укини учинок по бодови, врати ја позитивната листа на лекарства како што беше цирка 2008 година, спои го клинички центар како што си беше порано за да спречиш амбициозни малокуревски директорчиња да лапаат тендери за глупости & that's a start. После нека следи менување на добавувачите за лекови, вакцини и останат медицински материјал зошто овие се шлајмот од Европа, реформи на Медицинскиот факултет и нов Клинички.


п.с. И она електронскине упати укини ги зошто немаме капацитет, на Онкологија една жена се гушеше, докторов не можеше да и издаде упат зошто системот паднал :гомце: ќе умреш зошто паднал системот или во превод некој лапнал од тендерот а ставиле капацитет како да се работи за систем на Кам маркет. Кога ќе станеме држава некогаш, врати ги пак.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.912
ех , тоа ти е многу комплицирано , малтене филозофско прашање.....некои тврдат и дека Господ го створил светов за 7 дена, а некои дека сме мајмуни...Дефинитивно мислам дека погрешно си сфатил.... :) :) :)
Затоа јас да си прашам па се надевам дека ке ме удостои со еден одговор.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.006
Поени од реакции
3.751
Изгледа деновиве ке има рафална стрелба од СЈО. До кога им беше мандатот?
 
S

silmarillion

Гостин
Вецетарот од Хардрок и Миднајт рекол дека ќе бара средба со врвот на ВМРО за да им помогнел во преструктуирање и плус ќе барал пратенички мандат на наредните избори...

Shit's about to get real!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.912
И двајцата погрешно сте ме сфатиле. Реков ако нема конкретни подобрувања, време ќе е за летање и дека ништо не ми значи кој што кажал на говорница, со свои очи треба да видиме дали работите се мрднати од статус кво. А многу малку фали барем за почеток да се мрднат работите во здравството поготово, нешто како што тураш Доместос во цевка и одма се отпушува и си тера водата, така и тука. Укинувај мојтермин, укини учинок по бодови, врати ја позитивната листа на лекарства како што беше цирка 2008 година, спои го клинички центар како што си беше порано за да спречиш амбициозни малокуревски директорчиња да лапаат тендери за глупости & that's a start. После нека следи менување на добавувачите за лекови, вакцини и останат медицински материјал зошто овие се шлајмот од Европа, реформи на Медицинскиот факултет и нов Клинички.


п.с. И она електронскине упати укини ги зошто немаме капацитет, на Онкологија една жена се гушеше, докторов не можеше да и издаде упат зошто системот паднал :гомце: ќе умреш зошто паднал системот или во превод некој лапнал од тендерот а ставиле капацитет како да се работи за систем на Кам маркет. Кога ќе станеме држава некогаш, врати ги пак.
Добро значи убаво сум те сфатил. И јас за разлика од повеќето тука повеќе верувам на дела отколку на зборови посебно кога е во прашање СДСМ. Ај да видиме што ке се случи во таа година дена од твоите очекувања и какви подобрувања тоа би донесло ете конкретно во здравството.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.006
Поени од реакции
3.751
30 juni mi se chini.
Значи има доволно време. Верувам дека имаат многу спремни предмети кои чекаа промена на владата и сега ке има канонада... Жежок ке биде Јуни, ке има пиштење вриштење.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.344
Незнам ја што треба, али ни екстерно ни радио дифузна ни живот ништо не ми значи ако не напраат нешто да не се осеќам ко у Техеран секој ден у 4 сабајле и кога ќе зајде сонцето. Поготово што сум на директна ваздушна линија и ко оџата на балкон да ми пее. Онаа со ножевите глупердата им дозволи да пеат ко на Ролинг Стоунс концерт да имаат, така да ќе молам некој од форумскиве партиски членови да лобира да се намалат звучниците пошто на локални не ги гласам иначе. Фала многу пријатно.
Ами шо му фали на тоа. Таман од 4 саатот денот по сабајле со песна да си го фатиш.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Значи има доволно време. Верувам дека имаат многу спремни предмети кои чекаа промена на владата и сега ке има канонада... Жежок ке биде Јуни, ке има пиштење вриштење.
Ili sho bi rekol eden bivshi funkcioner koj se zbogati od narodni pari i treba da lezhi u zatvor i da mu se konfiskuva imotot: "Lezesheee, narood gledaa ha ha ha ha".
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom