Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.916
Е ај конечно да го видиме новото сонце на слободата и што тоа ќе ни донеси?
 
Член од
13 март 2015
Мислења
210
Поени од реакции
138
Криминалци со криминалци, Македонија all over again. Живот :pos:

Прва мерка баграта во затвор, и од ДУИ да лежат, или тие се чисти во 10 години криминал?
 
D

DLM

Гостин
Се надевам дека одлуките на новата власт нема по 2-3 пати дневно да се преобјавуваат во Службен Весник, согласно промената на мислите на Заев. Како што си има обичај.
ако го дупат овие од Калето како до сега не 2-3 пати може и на секој час нов сл.весник
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Е ај конечно да го видиме новото сонце на слободата и што тоа ќе ни донеси?
Повеќе од 12,000 денари плата. Барем 13,000 ;)[DOUBLEPOST=1496268570][/DOUBLEPOST]
ако го дупат овие од Калето како до сега не 2-3 пати може и на секој час нов сл.весник
Изгледа работното време на Сл. Весник ќе биде во 3 смени сега. :)
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
@viktora, @karan и други некои слични таму: како е тоа да jадеш гомна толку долго, а накраj ионака да добиеш Заев за премиер, а шеф на Собрание да ти биде Талат Џафери? :ojeaa:
Гревче.. :facepalm::LOL::LOL:
Зоран Заев се откажа од спроведување на тиранската платформа. Така што во тој однос јас сум задоволен од резултатот. Не сум сосема затоа што апла криминалец дојде да смени друг мега-криминалец и кобајаги да расчистува со криминалот, ама не може се одеднаш да се среди. Има дана.. ;))

А за "шефот" на Собрание - вака идиотски да се радуваш дека се кршат законите и се врши насилство врз правниот систем на државата треба да си вистински "ретардо" и да немаш многу сива мозочна маса.

Те молам, само другпат да не им ја припишуваш на други и да не споделуваш детали од твојата омилена гурманска дисциплина во којашто очигледно си професионалец.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DLM
Член од
17 август 2011
Мислења
9.967
Поени од реакции
17.799
Според мене не беше најлошо екстероното тестирање (ужас е екстерното), туку тоа што ги укинаа приемните испити на факултет. Мора да се потрудат поскоро да ги вратат приемните испити и ништо да не се менува тука во иднина.
Нема да сменат ништо приемните,ниту матурата. Бидејки на 90% од факултетите не се пополнува квотата.
Ситуацијата може да се реши само со финансиска помош до факултетите за да не се зависни од партиципацијата. Ќе кажам конкретно за електро,многу поквалитетен кадар ќе излезеше ако квотата беше 150 место 400 бидејки буквално сите дремевме во средно знаејки дека ќе влеземе кај сакаме. И после имаш смешна ситуација каде што за две недели на факс учиш повеќе него 4 години средно.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Многу сакам Заев да успее многу. Но со племето сепак ќе има проблеми.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Е па исто така ќе обезбедат и 2/3 мнозинство. Кога се сака (и има чадор), се се може.
Тоа се вика демократија, кога мнозинството одлучува[DOUBLEPOST=1496268865][/DOUBLEPOST]
Арно ќе е преку граница, поболно е ова за него, насмевката му беше кисела туршија
кај спомна, сега ми се припи ракија....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom