Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
@ALoTt

што е за тебе прифатливо, остварливо решение?

да одат сите во затвор, да нема повеќе политичари, да нема влада?
заев и вице да одат затвор, грујо и компанија да се врати во влада?
никој да не оди затвор, да се врати се како што си беше до пред година и пол?
....
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
ти бе клин си или у плоча???? :)
Клин во плоча, остај то, речи колку треба без осет да си да направиш спин со маскарот кај Вејце?

Друго, сеа нема Илирида, го продаде кучата до даље, за локалните лајт мотив?

Името нема поќе, шипатри каури уше малце, ако ги нема претходните две како ќе се делиме предавници патриоти, репер шо ќе биди?

Чесни/нечесни не можи уште, дај некој ум?
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
И тоа што викаш Миле мутавион ептен јак ставал ливчиња у сите вреќи од цела држава не само у Центар. :ROFLMAO:
Демек ако ставал само во вреќите од Центар, опростено му е?
Не те разбирам, глуп сум :)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Медиумсково прегрупирање е одвратно. Анал 5 го шутна васе лудиот и сега ги исклучуваат оние психопатине што се јавуваат, а се од небањата проминенција. четникот со голф терени и хациенди во Зелениково исто не е нешто активен. На бурекот му наложиле да укине политика, па ги викнал глупердиве со тетоважи и сега од овој тип на медиумски хард-кор фолклор остана само крмакот миленко со нов тип риалити-шоу - беседи за геополитика на дијаспората. Ликовите во публика :facepalm: - сигурно има некои од нив овде што пишуваат.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Демек ако ставал само во вреќите од Центар, опростено му е?
Не те разбирам, глуп сум :)
Кој рече дека му е? Си има Сјо си има суд нека го судат нека докажува.
Ти прикажуваш дека Миле мутавион местел избори на ниво на цела држава а пошто доказ ти е бомбите јас освен за Центар не слушнав никаде Миле да отварал вреќи.
Ако сум грешка исправи ме.:)
Впрочем истиот број гласови ги освоија Грујовистиве стандард. И после се пак победија.
Јас знам дека ова “победија“ бањатиот @Almeida страшно го нервира ама неможе да се пренебрегне фактот. :)
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Од лага во лага...

Заеви: Не знаевме дека имаме 35 – годишна ќерка во Русија!



До пред неколку дена не знаевме дека имаме 35 – годишна ќерка во Русија, еве сега од социјалните мрежи дознавме – вака во телефонски разговор Зорица Заева ги коментира приказните за младата жена, фотографирана покрај луксузен автомобил со украсна лента, за која што неинформираните тврдат е нивната ќерка Александра, а некои пак дека станува збор за Ева, внуката од брат на Зоран Заев.

Шпекулациите дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев пред неколку дена и подарил луксузен автомобил на својата шеснаесет годишна ќерка почнаа со постирање на неколку фотографии на социјалните мрежи. Дел од јавноста коментира дека се работи за Александра, која што скапиот подарок го добила како роденденско изненадување од родителите.

Фотографиите беа меѓу најсподелуваните деновиве, а оние што ги споделуваат не се ни запрашаа дали навистина се работи за ќерката или внуката на Заеви.

Младата жена на фотографиите, не е ниту Александра, ниту пак нејзината братучетка Ева, туку станува збор за познатата руска блогерка Софиа Саравда. Таа е позната како Инстаграм ѕвезда, која најчесто се фотографира со модерни автомобили, покрај базени, или пак во својот раскошно уреден дом.



На нејзните фотографии често се појавува и нејзината седумгодишна ќерка, и Заеви се изненадени од лагите кои што молскавично се проширија во јавноста, прашувајќи се како луѓето не можат да направат разлика помеѓу 35 -годишна жена и шеснаесет годишно девојче.



,,Не е прв пат да се појават разни измислици во јавноста, и нашите деца да бидат вмешани во нечија пропаганда. Нашата ќерка Александра има шеснаесет години и нема автмобил. Кога ќе стане полнолетна, кога ќе почне да работи и да заработува, сигурна сум дека самата ќе си купи и нема да чека скапи подароци со украсни ленти и балони од својот татко. Ние нашите деца ги воспитуваме да бидат скромни и трудољубиви, и целата оваа приказна со фотографиите на руската блогерка е дури и помалку смешна. Има голема разлика од русо девојче и црна жена, но очигледно дека некои луѓе сакаат да веруваат во вакви конструкции” – вели Зорица, сопругата на Зоран Заев.

Таа додава дека ниту нивната внука Ева, која што е честа мета на медиумите во изминативе години, откако почна поинтензивно да се занимава со моден дизјан, нема сопствен автомобил, и единствено може да се види во автомобилот на мајка и.

,,Нашите деца уште од најрана возраст се на мета на разни напади и ние се трудиме да ги заштитиме, но и да ги научиме дека вистината секогаш излегува на виделина” – изјави Заева.

На шега додава дека, ете според некои ,,експерти” добиле и 35 – годишна ќерка и внука во Русија, и се обидува да не реагира на вакви измислици во кои што се вмешуваат нивните деца.
И волкот наш се расфрлаше со сликите тука...

Еве ја русинката на инстаграм

https://www.instagram.com/p/BR8a4FEjfgp/?taken-by=sofiasaravda

:facepalm: Не му е прв пат, ај...

Прегледај го приврзокот 171666 Прегледај го приврзокот 171667
Не ставив слика, туку твит, и тоа без никаков мој коментар во постот.
Тоа што сега 50 души ме зборите, поминаа 3-4 дена, а претходно го пуштивте Алмеида да изгине за каузата,
мене ми кажува дека го лапнавте твитот ко Фуере колбас.
Воопшто не ме ни чуди, со оглед на нивото на муабетите што ги правите, и на што се се палите.
Диме Спасов, тенковските делови, салото на Силванева Бонева.
Сега сигурно се чувствувате ко да ви киднал автобусот пред нос, а надвор истура.
Кутрата Ева, којзнае колку гуглала додека си ја најде двојничката за да на крај демантираат во Фокус.
На скала од еден до десет, глупаво се чуствувам единаесет.
Исркавме ефтина пропаганда како свиња помија.
не сте вие криви што сте просечни.
:kafence:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.310
Поени од реакции
81.510
Кој рече дека му е? Си има Сјо си има суд нека го судат нека докажува.
Ти прикажуваш дека Миле мутавион местел избори на ниво на цела држава а пошто доказ ти е бомбите јас освен за Центар не слушнав никаде Миле да отварал вреќи.
Ако сум грешка исправи ме.:)
Впрочем истиот број гласови ги освоија Грујовистиве стандард. И после се пак победија.
Јас знам дека ова “победија“ бањатиот @Almeida страшно го нервира ама неможе да се пренебрегне фактот. :)
Не бе, си победија.
Радувајте се тогаш, наместо да паѓате у несвест по социјални мрежи.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
@VOLK2234

Па сум напишал и тогаш "ако е таа воопшто", ама ти не би бил ти ако го прочиташ постот што го хејташ (барем еднаш, као за промена).
Пробај да "гинеш за твојата кауза" малку подостоинствено.
Screenshot_2017-05-26-23-00-09.png
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Шо мешаат деца бе пиздата материна!
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Јас знам дека ова “победија“ бањатиот @Almeida страшно го нервира ама неможе да се пренебрегне фактот. :)
Нема грешка, какво нервирање!!? Честитки за победата! Ај, па и за влада да частиш!
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
@VOLK2234

Па сум напишал и тогаш "ако е таа воопшто", ама ти не би бил ти ако го прочиташ постот што го хејташ (барем еднаш, као за промена).
Пробај да "гинеш за твојата кауза" малку подостоинствено.
Прегледај го приврзокот 171703
Не го хејтам, баш напротив, ти беше единствениот што се побуни (наивно во секој случај), а другите... си го проголтаа... :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.646
На бурекот му наложиле да укине политика
На најДПМНЕовската телевизија му забраниле на бурекот да збори за политика? Да видам да не верувам... Стварно вистина оваа вест?
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
@ALoTt

што е за тебе прифатливо, остварливо решение?

да одат сите во затвор, да нема повеќе политичари, да нема влада?
заев и вице да одат затвор, грујо и компанија да се врати во влада?
никој да не оди затвор, да се врати се како што си беше до пред година и пол?
....
Не. Јас мислам вака најубаво.
Најубаво Црпко сега да направи промена на сите судии по судовиве.
Вклучително и кадарот на Ленче Софрониевска (нели знаеме која е таа?! Ако не знаеш пиши ќе ти објаснам :) ). И така нека го суди Грујо, мутавион Миле што местел избори у цела држава (кој комплимент за тоа муле еј :D ) и цела компанија.
Требало 2/3 ова она батали тие глупости. Чим имаш “чадор“ немаш гајле исто како со Таљо изгласај си и судии и дај нека заврши режимов веќе не се издржува.
И се знае.
Поставување нови судии за Поткуп, да се реши предметот како “Пуч“ со Веруш и да се завршат тие глупости зошто треба да решаваме проблеми на граЏаните со новата реформска влада. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom