Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Ехее Бујар Османи коа беше министер за здравство каде каде поарен беше од Тодоров.
Знaм.oдувек шипците биле пoкултурни пoбрaзувaни пoпaметни сaмo ете oбезпрaвени беa.нa штo личи еден aлбaнец лекaр или министер дa биде.кaкo не им е срaм дa ве нaвредувaaт вие тoлку oбрaзувaни a oни нa тaкви ниски пoзиции дa ве стaвaaт
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Ќосина, Тодорчиња и Михајловисти со беретки и бугарски пасоши ќе ја бранеле мајка Македонија, најголемите капиталисти СДСМ (транзициски профитери) и ретардираните левичари (хипстери кои патат за внимание) ќе ја управувале економски.

Петокрака требе, Титовизам баче.
Се било под ред.
Ќосе ќе си ? Пендрек.
Ќе крадеш? Пендрек.
Геј либерал? Пендрек.
Радикален исламист? Пендрек.
Голема Албанија/Бугарија? Пендрек.
Сендвич сакаш? Пендрек.

Како и да е, приказната со ДПМНЕ е далеку од завршена.
Доколку не се уапсат и се додека не им се конфискува имотот (чисто сумнјам) на главните играчи (знаеме кој се) ништо нема да се смени, ДПМНЕ ќе владее уште 10 години иако нема да се на власт.

Толку длабоко се влезени во системот (ќе праат различни саботажи на наредната влада) што ќе треба да поминат исто толку години (колку што владееле - 10 -11) за да се искоренат и да се средат работите.

Нешто налик на тоа колку време ти треба да ти се исчистат белодробните крила ако си пушач.
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.201
Поени од реакции
21.922
Ок гледам си забегал ептен. Се зафркавав, иронично беше пишано тоа. Во ред е сега?
Сега ако за тебе лажењето и да бидиш лажго е ок тогаш да во ред е. За друго шо имаш лажено ?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.828
Поени од реакции
24.906
Модераторите се на платен список на COPOC и во дослух со неколку агресивни провокатори ршум прават. Мислат јаки се, а не се свесни дека се обични слуги.

И друго, кој им дал на специјалните курвичиња сателитски снимки во хронолошки редослед повеќе години по ред? По кој закон и која служба го направила тоа? Од кој македонски сателит? :rolleyes:
Да бе, Маџаров полн пари. Има доволно за да ја плаќа цела Македонија. Сите ние сме Сорос.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Сега ако за тебе лажењето и да бидиш лажго е ок тогаш да во ред е. За друго шо имаш лажено ?
Еј ме мрзи да се заебавам со тебе, јас не сум ти крив што не сфаќаш што пишав и како пишав, ни ти сфаќаш ни тоа педерчето тврдокорно кумановско.

Значи јас пишав дека на приватни одам каде има културни и стручни, тоа го пишав со цел да споредам со тие двете што се нарекуваат докторки кои ги допишав. Значи ниту се лечам таму ниту знам дали и колку грешки се прават на приватни клиники, од тоа малку што го знам во оние попознатите се ок и се стручни, за разлика од државна и градска каде се дно. Значи чисто колку за споредба беше.
А за што лажам не те сфаќам што сакаш да кажеш, јас немам потреба како некои програмери тука да лажам. На ветеринар не одам, ти ако сакаш ќе ти закажам, и тебе и на смрдлето кумановско.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.832
Поени од реакции
2.697
ДЕНЕС Е ДЕНОТ НА ВЛАСИТЕ = АНТИЧКИТЕ МАКЕДОНЦИ !!! ... ВЕЧНА СЛАВА , ПОЧИТ , СПОМЕН И ЧЕСТ ЗА СВЕТИ ДИМИТАР ИЛИЕВСКИ - МУРАТО = ПРВИОТ МАКЕДОНЕЦ И ПРВИОТ ВЛАВ ВО СВЕТОТ КОЈ ХРАБРО СЕ ИСКАЧИ НА НАЈВИСОКИОТ ПЛАНИНСКИ ВРВ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА = МОНТ ЕВЕРЕСТ !!! !!! !!!

глеј бе какви луѓе коментираат :pos:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
ДЕНЕС Е ДЕНОТ НА ВЛАСИТЕ = АНТИЧКИТЕ МАКЕДОНЦИ !!! ... ВЕЧНА СЛАВА , ПОЧИТ , СПОМЕН И ЧЕСТ ЗА СВЕТИ ДИМИТАР ИЛИЕВСКИ - МУРАТО = ПРВИОТ МАКЕДОНЕЦ И ПРВИОТ ВЛАВ ВО СВЕТОТ КОЈ ХРАБРО СЕ ИСКАЧИ НА НАЈВИСОКИОТ ПЛАНИНСКИ ВРВ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА = МОНТ ЕВЕРЕСТ !!! !!! !!!

глеј бе какви луѓе коментираат :pos:
Јас пак сега читам/гледам дека шарената револуција и прати ЛЕВИЦА биле најзаслужни за падот на режимот. (напротив ЛЕВИЦА најдобро изигра во полза на ДМПНЕ)

Шизофренија бато.

Режимот падна (делумно, неформално) поради незадовлоството на членови или гласачи (бивши) на ДПМНЕ (без нив неможе - тоа е гласачкото тело во мкд проста математика) и неопределените кои за инает гласаа за СДСМ + членовите, симпатизери/гласачи на СДСМ (кои без предходниве беа никој и ништо - и сеуште се).

Сите херои ко којзнае што да се случи.

Да живее мајка Македонија и евреите кои ќе владееме со Македонија!
(на сите по еден сендвич без свинско салам - за веге само растителен кашкавал и зељка)
 
Последно уредено:

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Јас сендвич, а ти уште ли чекаш ред за измет да си земеш, да си намачкаш. „Лупа“ е српски збор. Сељак е српски збор. Писмен. Стока шталска.[DOUBLEPOST=1495528627][/DOUBLEPOST]
Ама нежност.. за дама својствено. :)
И стока се србски збор,говедо е Македонски
 
V

viktora

Гостин
@WestBE пичко не стискај лајкчиња, ако си маж пиши нешто, ама знаеме дека не си. Немаш храброст да пишуваш после сите изедени гомна, а убаво ти викав не се прави јак ти не. Биди маж и пиши, сендвич смрден.

Ок гледам си забегал ептен. Се зафркавав, иронично беше пишано тоа. Во ред е сега?
Дечкото е блокиран.Модераторите тренираат диктатура.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Ок е, работи на нервна клиника. Од Тодоров полош не може да биде во никој случај.
Така нека биде, дај боже, освен надевање не ни преостанува друго.
Немам слушнато ништо за него, мислам за неговата професионалност како лекар.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Твојава констатација: Се виде на последните избори, дека грујо претерано добро си го знае народот и дека за 200 денари ќе му протестира у име на државата и дека никакви бомби и сторени криминали не го куткаат од власт.
...ме натера да се замислам и да те прашам:........во кое својство коментираш , како ненароден елемент или припадник на некој друг народ??? Или дел на народот кој грујо не го знае..., ама затоа го знаат сорос , па усаид и неговите газди??? :) :)
Незнам каде тука виде мокра чорапа , плус она за усаид си помислив на основа твојов хемиски ник , па вегетата ко хемикалија..и тако то. Имам впечаток дека нервоза и омраза од уши ти извира. Би требело да се замислиш... :) :) :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom