Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Програмер, уставник, јазичар и, најново, педагог. Аирлија, мајсторе.
Јас не ги наведувам твоите „квалификации“, јас не изигрувам „предвоен мангуп“ со разни досетки за омаловажување на другите. Тоа го прават нули како тебе кои се прават паметни лепејќи на другите епитети, подбивајќи се на професија... А, никако да кажеш што мустра си ти. Или нема што да кажеш? Празен лист. Без квалификација и стручност.. и криј го тоа со „подбивање“ со други. Типично.[DOUBLEPOST=1495538176][/DOUBLEPOST]
Еве, само на оваа страна од 4 поста, тројца со него се спрдачат. Дај бришете му ги постовите, вклучително и моиве реакции.
Предлагам на форумов да останат само децава што не ги бива за ништо, што не знаат шајка да заковаат.. и секако, да се СДСМ. Се спрдачат оти немаат друго што да понудат. На обид да се поведе разговор, тие „спрдачините“ изигруваат „мангупи“ од 1948.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DLM

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Изгуби се бе веќе!!!
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Срам ми е да пишу на форум ќе ме заебаваат, не сум јас Ѓорѓи.
Не ти е срам да постоиш со плата од 12,000? „Утепај се“. Па просјак на државна болница што проси.. за 2-3 дена ги заработува тие пари. Да се чуди човек, во 21 век да има толку проста маса, да вреди 12,000 денари (плата).
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Не ти е срам да постоиш со плата од 12,000? „Утепај се“. Па просјак на државна болница што проси.. за 2-3 дена ги заработува тие пари. Да се чуди човек, во 21 век да има толку проста маса, да вреди 12,000 денари (плата).
И тоа шо викаш, да се чуди човек колку газдите ги вреднуваат работниците.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Изгуби се бе веќе!!!
Изгуби се.. кој ти брани. Не сум ти дома дојден. Ем човек се обидува да разговара нормално, ама кога некој само со навреди се служи, да тераме сите така... Ти така избра..
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
И тоа шо викаш, да се чуди човек колку газдите ги вреднуваат работниците.
Па секој према стручноста се вреднува. Некој повеќе, некој помалку... Во главно, во МК има ниско вреднување, ама...[DOUBLEPOST=1495538642][/DOUBLEPOST]
Аман, остајте го, добар е. Сите се заебаваат со него.
Мангупи, а? ОК, ќе пораснете. Па ќе знаете и да дискутирате. Ама, кога ние бевме во тинејџерски години, повисок степен на општа култура имавме. Ве гледам, на форумов, ко неписмени... само пцуења, ако некој каже различно, веднаш по него со простотилоци... А што е најсмешно, мислат дека „победиле“. Тоа е... денешните созреваат 15-на години подоцна.. и слабо образовани.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.200
Поени од реакции
8.438
Јас не ги наведувам твоите „квалификации“, јас не изигрувам „предвоен мангуп“ со разни досетки за омаловажување на другите. Тоа го прават нули како тебе кои се прават паметни лепејќи на другите епитети, подбивајќи се на професија... А, никако да кажеш што мустра си ти. Или нема што да кажеш? Празен лист. Без квалификација и стручност.. и криј го тоа со „подбивање“ со други. Типично.
Завршив средно порано во ЕМУЦ, машински техничар.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Па секој према стручноста се вреднува. Некој повеќе, некој помалку... Во главно, во МК има ниско вреднување, ама..
Значи оној што има економски факултет а работи во маркет и влече роба, тој е самиот крив што нема најдено подобра работа туку мора за 9000 да работи?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.182
Поени од реакции
8.510
Софија Курвовска,старата скопска елитна дама се самоидентификува ко словен,тоест сите ние сме биле словени дојдени од зад карпатите :pos:
значи тоа ке биде новиот идентитет, нема да има повеќе Македонци туку ќе пишат дека во фиром живеат Албанци и словени.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
@jamajka, Скопје, Македонија неколку недели после падот на режимот

Сеуште ги нема оние 10.000 да дојдат, срам ме фаќа веќе сите си играат курташак со мене, па и оние 3000 муџахедини ги нема, пу маму им муџахединско.
Ми ги нема и другарите кои ме бранеа, сите се испичкаа ама ако јас знаев дека пички се тие.

@WestBE Куманово, Македонија, неколку месеци од последното изедено гомно

Пу маму му ебу на овој Иванов, даде му мандат на Зајко. Срам ми е да пишу на форум ќе ме заебаваат, не сум јас Ѓорѓи.
За тие 10к тоа се виде, и тоа не се мои зборови туку на геро.... А за тие 3к муџи, назад ни е зимата...

И мораш да разбереш дека јас неможам тука нон стоп да киснам ко тебе, мора и да се работи... Кога беше интересно и неизвесно, тогаш бев тука, сега е монотоно....истите муабети, нема возбуда...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom