Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ама не ваквите social justice warrior одговори да ми даваш. Посочи виновник :)

Да ти помогнам: В...
ubavo ti odgoviriv. divogradenje ti e balkanski sport. naokolu po komsiive e slicna situacija. vo srbija e beter, za kosovo poarno muabet da ne prajme, kujznae dali tamu postoi neso legalno.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.577
Поени од реакции
20.843
нема такво нешто, на таа снимка невешто се сецнати најбитните делови, некој очигледно не сакал да дознае народот што навистина бил разговорот.
Него арно ме потсети, ја имате ли во штабот оригиналната целосна снимка?
Јас немам штабови, ниту посетувам штабови, ниту зависам од штабови. Сечено монтирано лепено ? Кили би рекол "ма немој да ме је.еш бре"
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
ubavo ti odgoviriv. divogradenje ti e balkanski sport. naokolu po komsiive e slicna situacija. vo srbija e beter, za kosovo poarno muabet da ne prajme, kujznae dali tamu postoi neso legalno.
Таму ли не носеше предходната влада?
на ниво и стандарди на косово албанија занзибар и тангњика?
Јас сакам влада која ќе не носи со стандарди кон норвешка и германија.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Јас немам штабови, ниту посетувам штабови, ниту зависам од штабови. Сечено монтирано лепено ? Кили би рекол "ма немој да ме је.еш бре"
Можеш сам да ја погледнеш ако во штабот не ви ја пуштаат.
Па јеби го кили после
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
ubavo ti odgoviriv. divogradenje ti e balkanski sport. naokolu po komsiive e slicna situacija. vo srbija e beter, za kosovo poarno muabet da ne prajme, kujznae dali tamu postoi neso legalno.
Остави ги сега другите земји раат. Исто како некој да дојде однадвор во Кенија и да праша зошто во Кенија има толку случаи на СИДА и да му кажат, ради менталитетот е, истото е и во Мозамбик, Намибија итн. Е не е зошто е истото како во Мозамбик и Намибија туку затоа што некој дозволил таму здравството да се состои од мавање заушки ако те боли глава.

Кажи ми кој дозволи да се креваат дивоградби така ничим изазвани? Можеш ти на Водно да си кренеш туку така куќа и зошто не, ќе ми кажеш?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Така е.

Не се проблем предходните 10 години.. Најбитно е што заев ЌЕ НАПРАВИ во иднина, тоа што го НАПРАВИЛ грујо е небитно. :pos::pos:
Сите станаа тарот мајстори и гледачи на грав кафе и дланка
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Овие украдоа милиарди, државата приватна фирма ја направија, овие уште за вицето муабет прават :lolzz::lolzz:
DEKA PA ZAEFFFF PREDAVNIKOT SQIPTARSKI POAREN EEEEE!!!!!11111111

Не сериозно, да размислуваш вака како срањволајн или овој нубов виктора мора или да си партиски опинок или сериозно да ти фали нешто во црпката.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Овие украдоа милиарди, државата приватна фирма ја направија, овие уште за вицето муабет прават :lolzz::lolzz:
Знаеш дека додека беа со КАС спинувањето им беше главна get away тактика ама едно е кога спинуваат луѓе што учеле факултети за тоа, друго е кога пробуваат да спинуваат членови на М.К. Долно Ракотинци.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Па барем еден треба да стаиме у знак на сеќавање на владата на паторот, почнувајќи од него, нај-лгбт состав имавме у претходниве 11 години. Јавно, како влада ги хејтаа и маргинализираа луѓето со таква сексуална ориентација, продаваа квази-мачоизам и демохристијанство, а тајно си се задоволуваа анално. Уште една хипокризија од нив, една од многуте како фејк-патриотизмот, фејк-чесноста, глумењето конструктивност и работливост итн.
da ne si i ti od tie so gi cesa gazeto. pa cekas na nekoja rezervirana foteljicka u boja na vinozitoto. :v
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.577
Поени од реакции
20.843
Овие украдоа 5 милиарди, државата приватна фирма ја направија, овие уште за вицето муабет прават :lolzz::lolzz:
Ова со проценкиве за она што е украдено по пигагорина теорема ли е ... константата секој ден се зголемува и на крај грујо ќе испадне побогат од бил гејтс, ворен бафет карлос слим и марк цукенберг заедно. Уствари грујо им има позајмено пари за да започнат свои бизниси, ама се уште не е докажано со факти.
Чим не е битно кој крадел не е битно ни кој колку украл. Лицемерие на дело, ама грујо украде толку затоа ние сега наредните 2000 години ќе живееме и ќе повторуваме дека грујо украл толку пошто тоа е референца на неспособните. Затоа никогаш нема да биде способна сдс да се задржи на власт, после првата година ќе почне рачето да им лепи па после ама грујо направи исто направи вака направи онака, и пак после опозиција. Сами ќе го вратат криминалецот на власт, пред се ради нивната неспособност, алчност и лицемерие.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Таму ли не носеше предходната влада?
на ниво и стандарди на косово албанија занзибар и тангњика?
Јас сакам влада која ќе не носи со стандарди кон норвешка и германија.
E ova ti se vika optimizam, ili vo slucajov sado_mazo
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Ова со проценкиве за она што е украдено по пигагорина теорема ли е ... константата секој ден се зголемува и на крај грујо ќе испадне побогат од бил гејтс, ворен бафет карлос слим и марк цукенберг заедно. Уствари грујо им има позајмено пари за да започнат свои бизниси, ама се уште не е докажано со факти.
Чим не е битно кој крадел не е битно ни кој колку украл. Лицемерие на дело, ама грујо украде толку затоа ние сега наредните 2000 години ќе живееме и ќе повторуваме дека грујо украл толку пошто тоа е референце на неспособните.
Батали тоа, дај да видиме во иднина што ќе укради сдс...Како стоиш со проценките? Или веќе имате штабски информации со бројки, сигурно вилипче и пандов биле кај гатачката
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.577
Поени од реакции
20.843
Батали тоа, дај да видиме во иднина што ќе укради сдс...Како стоиш со проценките? Или веќе имате штабски информации со бројки, сигурно вилипче и пандов биле кај гатачката
СДС украде и во минатото поблиско и подалечно, ќе украде и во блиска иднина ... еднаш криминалец засекогаш криминалец.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
СДС украде и во минатото, ќе украде и во блиска иднина ... еднаш криминалец засекогаш криминалец.
Во ред.

Зошто дпмне не ги затвори сите предходни криминалци? Или мислеа дека 200 години ќе се на власт, така? Арно ама не било така.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom