Избор на Форумџиите - Најубав Грчки остров

Член од
27 јули 2011
Мислења
633
Поени од реакции
241
боље нек оди на Крит- таму е снимен"Зорба гркот" иако не е типичен гејски филм- туку е американско-гејскка продукција, освен добра реклама за крит- гејците си измислија и сиртаки кој веќе им е гејски народен танц, а уствари е кореографска измишљотина -специјално создадена за тој филм.:ROFLMAO:
чисто ГЕЈСКА работа:pos:измисли си нешто и после величи го
--- надополнето: Jul 19, 2011 5:21 PM ---
;)се надевам дека наскоро ќе го гледаме гејскиот Титаник

zatoa sme nie glumime anticki lepotani :D a narod buricka po kontenjer :oops:
barem narodov vo grcija ne im e gladen do toj stepen kako nasiov :cautious:
--- надополнето: 25 јули 2012 во 21:19 ---
уплатив за на Крф(Кавос), па ме интересираше дали некој од вас бил и да сподели импресии, а патем и да предложи плажи кои вредат да се посетат.
тенк ју;)
a kako drustvo da zemes nekoe drugarce so tebe ;) ???
sega eden moj kolega bese go fati od prilika 700 evra ali se iznaseta so kolata si bese ostrovot bil super so da ti kazam blaze tebe ubavo da si pomines
 
Член од
1 септември 2011
Мислења
177
Поени од реакции
113
zatoa sme nie glumime anticki lepotani :D a narod buricka po kontenjer :oops:
barem narodov vo grcija ne im e gladen do toj stepen kako nasiov :cautious:
--- надополнето: 25 јули 2012 во 21:19 ---


a kako drustvo da zemes nekoe drugarce so tebe ;) ???
sega eden moj kolega bese go fati od prilika 700 evra ali se iznaseta so kolata si bese ostrovot bil super so da ti kazam blaze tebe ubavo da si pomines
700 е?
ауууууууууууууу
многу бре!
патем, ајде;)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
уплатив за на Крф(Кавос), па ме интересираше дали некој од вас бил и да сподели импресии, а патем и да предложи плажи кои вредат да се посетат.
тенк ју;)
Палеокастрица ти е најубавата плажа на Крф. Само внимавај, јас кога бев имаше некои мали рипки што седат во плиткото и не напаѓаат, но ако се боцнеш на нив, ќе ти се направи местото голема црвена флека и после 5 минути ужасна болка ќе имаш. За 24 часа мора да ти стават инекција. Дракона мислам дека се викаат. Ги имаше многу кога бев јас. Една жена настрада од нив, ја однесовме со кола до болница. И таму докторот ни кажа дека сме и спасиле живот што сме ја однеле толку брзо. Иначе на Палеокастрица ги нема.
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
330
Поени од реакции
104
Скиатос - нај зеленија грчки остров и Закинтос
--- надополнето: 23 јуни 2013 во 18:51 ---
боље нек оди на Крит- таму е снимен"Зорба гркот" иако не е типичен гејски филм- туку е американско-гејскка продукција, освен добра реклама за крит- гејците си измислија и сиртаки кој веќе им е гејски народен танц, а уствари е кореографска измишљотина -специјално создадена за тој филм.:ROFLMAO:
чисто ГЕЈСКА работа:pos:измисли си нешто и после величи го
--- надополнето: Jul 19, 2011 5:21 PM ---
;)се надевам дека наскоро ќе го гледаме гејскиот Титаник
Многу малко хора знајат фактот дека сиртакито е хореографија кон филма Zorbas, The Greek
 
Член од
18 февруари 2014
Мислења
5
Поени од реакции
0
Санторини дефинитивно е најубавиот грчки остров, мојата животна желба :icon_lol: Има навистина убави хотели со преубав поглед, е сега цените и не се баш прифатливи за нашиот стандард меѓутоа најдов и хотели со 2*/3* каде цените се ок http://www.atlantis.mk/ponuda/leto-2014/leto-grcija-2014/leto-2014-grcija-hoteli/leto-grcija-ostrovi/санторини-santorini/ така да оваа година се надевам дека кооонечно ќе го посетам и Санторини (y)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Закинтос
Санторини
Крит
Скиатос
 
M

macgowan

Гостин
Milos, одамна го меркам, ме `јади` високата цена на ферито, а е на 3-4 сати од Атина.




Здравје боже, во иднина!
Оваа година одам за Скопелос:

 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Тасос. Ништо друго.
Дај сподели искуства јас сакам да одам сега таму.
Инаку мене број еден ми е Лефкада според достапноста на плажите и убавината плус мирот тотално да се опуштиш.
Закинтос ми беше така - така не ме воодушеви нешто многу.
Санторини промашена инвестиција ако одите за плажи..
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Santorini ubedljivo, fantazija...
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Добри ли се плажите? Како е навечер? Има ресторани, кафичи? Како се цените?
Плажите на изглед се фантазија ама нема 100 % песок ради вулканот што еруптирал. Има добар ноќен живот али не е Миконос. Ресторани колку ти душа сака со поглед кој ретко го има во светов.. и одлична храна.
Цените искрено не ги памтам освен што ми остана у глава е дека лежалките на плажа или беа колку во Охрид или имаше без-пари ама треба да си нарачаш нешто за пиење. Исто сеа ми текна... да рентнеш Quad (Four wheeler) за да го видиш цел остров
кошташе околу 100 еур за 5 дена + бензин? Така ми останало у глава не сум 100 % сигурен за ова.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.637
Поени од реакции
34.835
ха ха ха, обратно напишен наслов се сваќа погрешно во скратениот список на теми на насловна,
јас пак мислев се избира најубав форумџија па изборот е тука :pos: .... ај после ќе постирам за грчки остров !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom