Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Чекај, откај за него? Знам оној истражувачот на Македонија имаше некоја сообраќајка под Железничка.
И Боби беше во таа кола, тоа ми е зборот. Пијаници се тоа, не е ни битно кој вози кога ќе видиш, ден нема да се трезни.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.136
Sega SDSM moze da se vadi na taa karta deka mnogu vreme treba da pomine za da se pocustvuvaat promeni na podobro, ne deka ne e tocno deka treba vreme ama bas taka ko kec na desetka im e celava situacija posto realno pogolemo dno ne mozevme da dostigneme so proslata vlada, sega sekoja minimalna promena kje ni izgleda kako wow posto krkticen um apstraktna imenka e za narodov nash, ae nvm za pocetok neka pocnat kriminalcive u zatvor da gi strpaat pa kje vidime...
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
@мкд владе , Владе јас не прокоментирав ништо околу платформата и кога Трајко на сат пред истек на мандат викаше дека влада ќе има. Не го делам истото мислење со оддредени членови овде што спамираја дека е створена за спас на оддредена гарнитура, не прокоментирв ни кога спамиравте дека Заев ја прифатил. Едноставно невозможно е нивно остварување, како што и ти кажав националната свест има кај најголем број од нас и тоа е многу посилно од некој да се дрзнува да бега од уставот.Никој повеќе нема право на грешка, и невозможно е тоа да почне да се остварува.

-Мое мислење е дека платформата е излезена со цел Рама во предизборен период да добие политички поении - нов мандат, затоа и толку медиумски се експонира таа платформа. Ако единствена цел беше по секоја цена да се втурне, тоа можеше на 10101 начин да се направи, а не притоа толкава медиумска прашина да се дига. Јас стојам на ставот дека кои и да преговара дали Сдсм или Дпмне, невозможно е да се тргне во нивно остварување. И оние Сеља меља што тресат блувотини, пумпат политички поени за локални, секако што е за секаква осуда.

Околи функциите, ништо не се знае информациите кај обичните смртници последни стигат. Ова е голема политичка игра во кој сите парти се смешани, наше е само да шпекулираме.

- Не ми се верува дека ќе заврши кризата, можеби на оддреден.период ќе се смири ситуација, Заев најверојатно и ќе формира влада, која нема да трае повеќе од година дена, и ќе се оди на нови избори.

-Најверојатно во ова замати очи (политичка)игра договорен е некој договор налик пржино, зад затворени врати. Отстапувања фотељи,мандатар,канцеларии,амнестија и нови избори. Сите среќни весели.
- Мене многу ми се совпаѓат работите со ова погоре, експресно мандат,печати,службен весник, канцеларија, стишување на СЈО, јуни истекува мандат, ни збор за да се продолжи.
Што само куват, бог знае.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Sega SDSM moze da se vadi na taa karta deka mnogu vreme treba da pomine za da se pocustvuvaat promeni na podobro, ne deka ne e tocno deka treba vreme ama bas taka ko kec na desetka im e celava situacija posto realno pogolemo dno ne mozevme da dostigneme so proslata vlada, sega sekoja minimalna promena kje ni izgleda kako wow posto krkticen um apstraktna imenka e za narodov nash, ae nvm za pocetok neka pocnat kriminalcive u zatvor da gi strpaat pa kje vidime...
кое црно време?
и зошто се лажите дека нешто ќе се промени?
политика е ова... најголемата ороспија од сите можни...
само фотељата е битна и ништо повеќе.

на крај краева може претседател на USA да ти излезе на избори да ти кажи еден куп лаги па тоа да помине, не може некој самопрогласен лидер/премиер на држава од 2 милиона (на папиру) народ од кој барем добри 50% не мислат со своја глава...
шо би рекол Кили, ма немој да ме јебеш бре.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.761
Поени од реакции
12.055
кое црно време?
и зошто се лажите дека нешто ќе се промени?
политика е ова... најголемата ороспија од сите можни...
само фотељата е битна и ништо повеќе.

на крај краева може претседател на USA да ти излезе на избори да ти кажи еден куп лаги па тоа да помине, не може некој самопрогласен лидер/премиер на држава од 2 милиона (на папиру) народ од кој барем добри 50% не мислат со своја глава...
шо би рекол Кили, ма немој да ме јебеш бре.
Човечкиот мозок е една од најголемите мистерии на сите времиња, способен за неверојатно генијални идеи и за неверојатни глупости.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
И да е иста смртноста, не е во ред. Порано се знаеше, само џиганчињата умираа зошто се знаеше во какви услови ги носеа дома. Медицината оди напред, технологијата оди напред. На денешни материјали за работа, технологија како 4Д ехо, секаков вид анестезии, помагала за безопасно вадење на плодот ако заглави негде при пораѓањето ние имаме смртност како во Етиопија. Во европска земја смртноста на новороденчиња треба да е инцидентална, едно на не знам, три четири месеци и тоа од генетски компликации а не лекарска грешка или негрижа на персоналот која после ќе биде забошотена.
tehnologija e edno, inaet e drugo
zaprepastuvacki e kolku majki odbivaat da odat so izgovorot`od sudbinata ne se bega` and stuff.
btw 200 novorodencinja za 5 meseci na GAK mi e nekako malku. toa se 40 na mesec. pomalku od 2 na den.
da ne e od 200 pocinati vo celava zemja, 30%(61) da se na GAK?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Боби пак сообраќајка, зш не сте постирале бе :pos: Сорос почна изгледа и кочниците да им ги чепка.

Гаро види другар ти дамла пијан зад волан седнал, те потсеќа ова на некого?
Сега плаче што многу негови пријатели од фб ставиле лајк на веста од сообраќајката. :ROFLMAO: Колку е глуп земал прво ставил скриншот, па после ги копирал сите пријатели. Тешко е кога пријателите ќе почнат да ти се исмејуваат.

Кај и да е и овој ќе му удри колацата, ама ај :D

IMG_20170519_054450.jpg
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Јас баш поради тоа повеќе го сакам Трендо - бидејќи повеќе се занимава со странска политика отколку со домашна. Па треба да има по некој Интернет портал кој не се занимава со нашиве паразити, речиси секој македонски Интернет портал се занимава со истите идиотизми кои ни` се случуваат.

Иако и на мене не ми се допаѓа пристрасноста на Трендо кој многу ретко објавува странски статии кои ги критикуваат САД, ЕУ, НАТО, Барак Хусеин Обама, Ангела Меркел и другите странски политичари, ама затоа од 2015 година па наваму нема недела кога нема да објави барем 1 (ЕДНА) странска статија која го критикува Доналд Трамп.
trendo kurvata, po naracka relativizira sranjata na vmro a se potsmeva so poserioznite obidi za otpor
duri i go ima vo snimkite
ivo kotevski kazuva na nekoj po telefon, kako kje mu kazel na trendo da pocne da remeti odredena licnost
taa e taa kvazi avantgarda
ova vlece koreni od malce poodamna,use od onnet koga pepi i drugar mu peshevski go spasuvaa onnet od propast. pesevski kako drzaven direktor na eden stranski jak fond za poddrska(citaj frlanje pari) resi da vlozi pak(po vtor pat,kontra sekoja logika) vo privatnata vrekja bez dno, pa nekako im trgna.
od togas pepi i trendo i dekla se edni od poimashnite makedonci.
sea otprilika znaes zaso trendo pisuva po naracka za vmro.[DOUBLEPOST=1495168021][/DOUBLEPOST]
Jaс не разбирам албански. Не сум видел и некоj автоматски преведувач така од пишан текст без човечка намеса да може да преведува. Каква е таа унитарна држава што има 2 jaзика?
Belgija,Shvajcarja imaat po 3.
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.175
Бреј, чиниш третото доаѓање откровение
http://www.brif.mk/sakam-da-kazham-za-zoran-zaev/
Македонија има среќа што во судбоносните моменти за државата – нејзиниот мир и просперитет – доаѓа Човек кој има Душа како Шар Планина и Мудрост како најдлабоките океански води.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
tehnologija e edno, inaet e drugo
zaprepastuvacki e kolku majki odbivaat da odat so izgovorot`od sudbinata ne se bega` and stuff.
btw 200 novorodencinja za 5 meseci na GAK mi e nekako malku. toa se 40 na mesec. pomalku od 2 na den.
da ne e od 200 pocinati vo celava zemja, 30%(61) da se na GAK?
Не те сфаќам, како мислиш одбивале да одат со изговор како судбината не се бега? Каква поврзаност има тоа што на клиникиве од материјали за работа има само ракавици?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Не те сфаќам, како мислиш одбивале да одат со изговор како судбината не се бега? Каква поврзаност има тоа што на клиникиве од материјали за работа има само ракавици?
ne odat na pregledi i kontroli. priska miska toa sve bile gluposti. echo praelo magii na bebeto.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
teuta arifi posle uspesnoto rakovodenje na Tetovo, kje rakovodi edno od ministerstvata vo novata vlada.
`ama vmro...`
И таа ти смета сега? Криминалец да не е и таа?[DOUBLEPOST=1495173673][/DOUBLEPOST]http://zurnal.net/?p=39542

Вмровците плачат и се нервираат за ова, додека координаторот нивни и уште неколку прават оргии на Халкидики. Ај па може ќе го видиме Илче на некој марш, со Шкорпион заедно.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom