Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Абе дај не отекувај веќе, ниту ми го плаќаш интернетот, ниту ми се допаѓа тебе да те читам, ниту....аууууууууууууууууууу, одвратно створење, ти гарант не си машко:facepalm:
Балканикус. Следи го дека ништо не пишува сем навреди кон други.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Сериозно верувате дека Џорџе работи како програмер? Човекот би ја брукал професијата програмер. Ако некој на форумов сериозно мисли цека Џорџе е програмер дефинитивно е надвор од паметот.
Уште една Ванѓа. Па, речиси да нема возрасен во Македонија кој не бил услужен на софтвер кој јас го работам.[DOUBLEPOST=1494180507][/DOUBLEPOST]
Па просто логично е, не постои таков програмер што би се замарал толку со некаква си гомно партија наречена ДПМНЕ и што толку безглаво би замарал на форумов.
Не се заморувам со нив. Какви и да се. Јас уживам да ве спуштам на земја со факти, не со филозофии.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Епа гледаш, законот не класифицира дали тој функционер кога се наоѓа во состојба на Претседател да смее да го користи само Македоснкиот јазик, односно никаде не пишува дека Претседател на сообрание смее да претседава само со официјалниот јазик на државата т.е Македонскиот. Ништо од тоа не пиши. Пиши само дека функционер смее да користи Македонскиот јазик и јазик кој што го зборуваат 20% од населението и така да, самиот можиш да заклучиш дека ова е дупка во законот.

Дали Џафери ќе го искористи тоа за политички поени кај Албанци или за провокации останува негова работа.

Мене лично ми смета водење на албански јазик, и не го сакам тоа, но како последица од сите неспособни и криминалци кои биле на власт ќе мора да се помирам со тоа и не само јас, туку и сите останати.
Па не знам дали се однесува на обраќање од говорницата или водење на седници. А Талат е нелегално поставен, не е избран.[DOUBLEPOST=1494180831][/DOUBLEPOST]
Па, прво поддржувате човек влезен во криминал наводно да смени криминалци.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.094
Поени од реакции
81.046
Он само со факти спуштал на земја.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.094
Поени од реакции
81.046
Ако каже дека го програмирал интегрираниот интернет систем на здравство и образование, ја ќе му поверуем.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
@Ѓорѓи Н. друже, сеуште го толкуваш Уставот и законите? :D
Ахеахехаех да сибиш векот (без навреда), ама кога и да кликнам на темава, мора да постои мислење каде што Ѓорѓи објаснува од правен аспект.
Ете, на СЈО и мандатот ќе му заврши, а ние не се договоривме дали е уставно или не. Исто и со амнестијата на Џорџе, исто и со изборите... итн итн.
Сега и со Талат ќе мелиме празни приказни? :гик:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Сега ќе ве спушти со факти не го знаете вие Ѓорѓија програмерот.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
@Ireal сега шо праиме? :(
Трамп додека дојде ехее има време, накај Путин ќе одиме или?
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Не се заморувам со нив. Какви и да се. Јас уживам да ве спуштам на земја со факти, не со филозофии.
А ти се сомневаш дека е можно криминалец од фамилија да смени други криминалци од фамилија во вршењето на "развојни" државни "дејности"?!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom