Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Нека му се даде шанса на Заев и остала багра да формираат влада. Јас се обложувам во што сакате дека таа влада нема да функционира како што треба затоа што Заев постојано ќе биде уценуван и ќе мора да направи многу отстапки за да ги задоволи тие што го финансираат и на кои им ветуваше се и сешто. Таа влада нема да издржа да владее четири години, а по некое чудо ако успее тоа ќе биде еден единствен мандат.

Треба промени од корен и во двете партии. Грујо, Мијалков и сите што досега правеа криминал да си одговараат за тоа, но исто и Заев и оние околу него бидејќи и они не се цвеќиња за мирисање. Треба реформи и во двете партии и општо во државата. Нови кадри, млади луѓе кои ќе работат за доброто на државата и народот а не за својот џеб.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Kako kade be betonce ... pa zar nema kade da diplomiras klozetarstvo i toa instant diplomiranje u drzaava, na nekoj od Grujojte univerziteti u drzaava, pa celoto obrazovanie ni e eden golem klozet/kenef ta od tamu i mojata forum-titula diplomiran klozetar :masa::D
..ме збуни ова национал-социјализмусот .., ми дојде некако многу научно па си реков, ова е прекуокеанска наука...., не не помислив дека си дипломирал кај Бојо&Фиат звани дупли доктори..:)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
занчи и вие ке продужите со иста практика и ке бидете кординирани од еден центар на црпнатиот.
СДСМ е во моментот единствена надеж за спас на Македонија, ако и тој тргне по мафијашките патишта на Грујо, тогаш Македонија нема да ја има
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Нека му се даде шанса на Заев и остала багра да формираат влада. Јас се обложувам во што сакате дека таа влада нема да функционира како што треба затоа што Заев постојано ќе биде уценуван и ќе мора да направи многу отстапки за да ги задоволи тие што го финансираат и на кои им ветуваше се и сешто. Таа влада нема да издржа да владее четири години, а по некое чудо ако успее тоа ќе биде еден единствен мандат.

Треба промени од корен и во двете партии. Грујо, Мијалков и сите што досега правеа криминал да си одговараат за тоа, но исто и Заев и оние околу него бидејќи и они не се цвеќиња за мирисање. Треба реформи и во двете партии и општо во државата. Нови кадри, млади луѓе кои ќе работат за доброто на државата и народот а не за својот џеб.
Mladi, siromashni, a sposobni ludje nema da rabotat za dobroto na drzavata. Losa logika e toa. Ne treba da testirame chesnost na nasata mladina koja e porasnata, odgledana, obrazuvana vo mnogu trulo opstestvo minative 25-6 godini. Optimistite i razumnite bi mu dale sansa na Zajko, najvise zaradi podrskata od Zapad.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Тоа е друга работа. Групирање на интереси. Победникот има најголема доверба. Во мандати.
Тоа е најважната работа, сите тие предизборни кампањи, избори се за цел да се формира собраниско мнозинство, влада и да се води државата.
А тука апсолутен победник е СДСМ
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ах бре Христо,Димитар,Ѓорѓија... или како и да се нарекуваш деновиве, гевгеија и валандово не ти бегаат, крсти се ти колку ти душа сака ама тоа не те аболицира.
Знаеш дека и станот во ново лисиче, баш оној комуњарскиот ќе ти го земат ?
без разлика на чие име си го префрлил до сега.
...кој од нив??? ги имам четири на таа локација; овчичке и врати паре овчичке, доста се фемкаш...:cool:[DOUBLEPOST=1494168976][/DOUBLEPOST]
Не ми е баш битно тоа, дали е во негови ингеренции или не. Битно е прислужниците на Мијалков и Груевски, кои себе си се нарекуваат судии да се откорнат од нивните позиции, за да имаме правна држава.
Башка овие десетина години од страна на Груевски и Мијалков имавме мал милион пречекорувања на ингеренции, правила, закони... Така да, тоа станува полека субјективна категорија.
Beric Dondarrion-у.., на моменти заличуеш на разумен лорд, на моменти трескаш глупости ко шерифот од Нотингем... :) :)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Тоа е најважната работа, сите тие предизборни кампањи, избори се за цел да се формира собраниско мнозинство, влада и да се води државата.
А тука апсолутен победник е СДСМ
..незнам зошто мудар господине , а мене поише ми заличуат на привезок за шипатарска муда,. Дал оној Села со скршена глава или оној воениот злосторник узурпатор кој сака да се слика со албански знамиња..ми го замаглуваат погледот, ама овие ич не ми личат на победници , не па апсолутни. Поише како на потенцијални муштерии на некои дрво за бесење.... :cool:[DOUBLEPOST=1494169492][/DOUBLEPOST]
Сер... зар ова му личи на еден Оксфорски џак...:) :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
..незнам зошто мудар господине , а мене поише ми заличуат на привезок за шипатарска муда,. Дал оној Села со скршена глава или оној воениот злосторник узурпатор кој сака да се слика со албански знамиња..ми го замаглуваат погледот, ама овие ич не ми личат на победници , не па апсолутни. Поише како на потенцијални муштерии на некои дрво за бесење.... :cool:[DOUBLEPOST=1494169492]
Нели сте за унитарна Македонија?
Милион Македонци со 800.000 Албанци
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Тоа е најважната работа, сите тие предизборни кампањи, избори се за цел да се формира собраниско мнозинство, влада и да се води државата.
А тука апсолутен победник е СДСМ
Џабе беа изборите. Можеа мнозинство да направат и без избори. Мислеа дека ќе се изменаџира победа, ама пак победи ВМРО ДПМНЕ. За вакво мнозинство можеа и со стариот состав да се направи, со менаџмент на одреден центар, како и сега.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Нови кадри, млади луѓе кои ќе работат за доброто на државата и народот а не за својот џеб.
Нема такви. Цела младина сме токмаци фатени во рацете. Овци да ни нацрташ ќе ги изгубиме, јебига. Да имавме образование а не систематски комплетно оглупавување и деморализирање на цела една генерација можда ќе напраевме нешто. Касно е сеа.
Треба да си ненормален за да немаш кренато раце од државава.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Џабе беа изборите. Можеа мнозинство да направат и без избори. Мислеа дека ќе се изменаџира победа, ама пак победи ВМРО ДПМНЕ. За вакво мнозинство можеа и со стариот состав да се направи, со менаџмент на одреден центар, како и сега.
Изборите поминаа, полека се воспоставува власта призната од меѓународната заедница, наскоро ќе се извадат сите договори, тендери, анекси, фактури, ќе се дадат на обвинителство и судовите иљадници криминални случаеви и ќе почне македонија да се гради од страна на храбри и чесни луѓе.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Изборите поминаа, полека се воспоставува власта призната од меѓународната заедница, наскоро ќе се извадат сите договори, тендери, анекси, фактури, ќе се дадат на обвинителство и судовите иљадници криминални случаеви и ќе почне македонија да се гради од страна на храбри и чесни луѓе.
Сонуваш или навистина го мислиш тоа што си го пишал?
Ахх, Летко:facepalm:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Сонуваш или навистина го мислиш тоа што си го пишал?
Ахх, Летко:facepalm:
Летко е голем шегаџија, крупен калибар, за четвртиот заокрет од кај Јужна Америка фаќа кога ја спушта заебанцијата.... :) :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom