Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
мене ми вади очи сликата на ѕидот, дали има да се види од блиску, личи на грда жена која држи мачка o_O
...не кењај гурабии , тоа е позната слика на Мартиновски од серијата Мајка со дете.. Дезертеров и убиец од Вејце само се усликуе за спомен и дуго сечање....ко џемо кога се сликал за балистичка мотивирачка пропаганда.:cool:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Во службен весник може да се објават само процедурално исправни работи. Инаку, и тој еден ден што ќе објави би можел да одговара.
Вака, само се форсира кршењето на законот. Како утре истиот тој ќе бара почитување на закони, кога буквално врши пуч.
Добро, не гледаш дека си смешен? Или поточно тажен, како кловн? Не гледаш дека мајтап прават луѓето со тебе?
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.221
Поени од реакции
8.476
Баш ме интересира што го врзало овој Дурловски да одработува за ДПМНЕ. Бетмен Велит, Борис Дамовски, Тони Михајловски, Миленко, Пандов и другите, сите се врзани за ДПМНЕ со тендери, добри позиции и кривични пријави, ама овој Дурловски е доволно способен самиот да изгради кариера без да се резили по улици. Не ми се верува дека директорското место во МОБ го натерало на ваков резил, и пред тоа имаше добра кариера.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Screenshot_20170503-125206.png Screenshot_20170503-125206.png

Само уште на Ставрогин јајцата да му ги стават на биро и ајд све у три лепе п.м.:oeoeoe:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Немојте пички не плачете, немојте пички не тагувајте. :icon_lol:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.964
Поени од реакции
26.644
Јас немам што да си подголтнувам. Ниту имам политичка моќ, нити сакам да имам. Политика пратам повеќе од социолошки и антрополошки интерес. :)
Во општество каде што моќта на политичарите доаѓа од демократијата, секој гласач има политичка моќ и политичка одговорност.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.285
Поени од реакции
8.792
Fala mu na moeto semejstvo shto sami se izborile za se', pa ne moram da kolenicham ko tebe i drugi ko tebe.
ко мене ?а бе греву еден бугарски, твоето семејство има коленичено за да се избориле за тебе, моето ниту коленичело ниту јас ќе коленичам.
 
V

viktora

Гостин
така а? додека бугариве од СДСШ сакаат да градат граѓанско општештво ш.иптаранава ќе билда рејтинг преку национализам, некоја чудна комбинација.
Секогаш серат дека било за кревање рејтинг а не провокација и оп,Талат спикер а ДУИ во влада а утре задолжително изучување на албанскиот на цела територија.И пак ќе серат било за дигање рејтинг а не провокација.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom