Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
http://www.libertas.mk/talat-cheka-potvrda-od-24-godishniot-krzhaloski-direktor-na-sluzhben-vesnik-i-chlen-na-ik-na-vmro-dpmne/

Мислеле уште лани на секакви сценарија, го наместиле овој дудуков голобрад. Ќе има уште „повуци-потегни“, канцеларијата ќе ја блокираат, печатите нема да ги даваат, упис во СЛ нема да извршат, дегени заостанати, не се свесни каква штета прават.
Овој беше помал од мене една генерација во ЈБТ, едно возење во гепек доста му е.
 
V

viktora

Гостин
Македонец сум, и атеист. Ме боли таквото за усмрденото рисјанство. И повторно, како знаеш кој Македонец како има нешто сфатено? Одеше од куќа на куќа и сите ги прашуваше? Зошто зборуваш во множина, шизофреник си, ти смрдат чорапите, што не е во ред со тебе? Само лудаците зборуваа за себе во множина.[DOUBLEPOST=1493744651][/DOUBLEPOST]

Јас не тврдам дека знам што сака народот, никогаш не се повикувам на него. Ти народот од уста не го извади.
Знам, зошто секој ден го гледам и го слушам народот.Знам дека за тебе не е народ него "сендвичи" но твој проблем.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Таман работа - нека бидат одвдени пред суд сите кои не правземаа акции уште од 99та година за да настане конфликот 2001, територијална поделба, амнестирање на Хашките случаји (63 пратеника на ДПМНЕ), Талат министер за одбрана - сега спикер, споменик на УЧК сред Скопје, тепање на македонци (секојдневно), Кале, трговија со артефакти и икони од црквите, скрнавење на верските објекти (МПЦ), поставување на споменици - балисти и фашисти, итн итн.
Добро де, ете сето тоа се работи кои дпмне ги направило ќутенката.
Прашањето е што сте вие поразлични, само затоа што тие работи ги правите отворено?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Добро де, ете сето тоа се работи кои дпмне ги направило ќутенката.
Прашањето е што сте вие поразлични, само затоа што тие работи ги правите отворено?
Кои ние вие ?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Па вие што носите живот.
Ма шо те ебам ко не раѓаш.

ДПМНЕ имаше шанса да ги среди (98ма до конфликтот после 2006 до сега) тие кои носат живот (бившите транзициски профитери) ама не ! Плус можеше да ги среди и сепаратистите.

Добар е бизнисот, парата е слатка.
 
V

viktora

Гостин
Вељановски не е избран ни потврден од ова собрание да биди претседател.
Првата седница на собрание се вика КОНСТИТУТИВНА, тоа значи дека на неа се верификуваат пратеници и врши избор на претседател и потпретседател на собрание. Вељановски е избран со мнозинстото од минатиот состав на собрание кој состав веќе не е на сила. 20 седници тој одбива да стави а дневен ред КОНСТИТУЦИЈА на собрание и претседател на КОНСТИТУТИВНА седница. Така да мнозинство пратеници сосем законски и уставно, изгласаа претседател на собрание, кој претседател има легитимитет од собранието и меѓународно е признат.
А за политички платформи, местото е собранието да се дискутира и одлучува по нив.
Ете и стигнавме и до самиот проблем.А тоа е што секој си тумачи закон и устав како што него му одговара.Затоа е и цела оваа фрка што се случува по улици и собрание.
Утре ќе испадне дека и албанскиот јазик е официјален на цела територија,дека албанците се државотворен народ,дека задолжително треба да се изучува албанскиот....и ќе се прати на уставен за тумачење дали е све регуларно според уставот и погоди што одговор би добиле.И онака уставниот до сега се нема изјаснато за тиранската платформа па претпостави што би одлучил.
Но нормално ова воопште не го засега еден ром,и нормално е да не го интересираат македонските национални интереси.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Како не е прекршен деловникот?
талат законски е избран?
можеби истото ако во зоолошка го направеа немаше да биде прекршен уставот и деловникот па по законски ке беше.
Деловникот е прекршен уште од старт.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
прашав те дали знаеш од каде ти е цитат кој користиш (во твојот беше избришал намерно Срби) бидејќи твој беше условот да се кажува од каде е цитат наместо да кажеш од каде си го зел добив бан две недели за спам / реклама
Македонија има свои интереси и своја политика. Тие им припаѓаат на сите Македонци. Оној што сака да работи на присоединувањето на Македонија кон Бугарија, Грција или Србија, тој може да се смета за добар Бугарин, Грк или Србин, но не и за добар Македонец.

историјата се брани со факти и докази со бришане и навредуване по голем македонец нема да станеш
Дојди во Историја, чјакам те да дојдеш.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Ма шо те ебам ко не раѓаш.

ДПМНЕ имаше шанса да ги среди (98ма до конфликтот после 2006 до сега) тие кои носат живот (бившите транзициски профитери) ама не ! Плус можеше да ги среди и сепаратистите.
Добар е бизнисот, парата е слатка.
Епа за кој си, за Левица да не си?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
историјата се брани со факти и докази со бришане и навредуване по голем македонец нема да станеш
Затоа цел свет користи термин бугарска историја или археологија - како синоним за фалсификатор.[DOUBLEPOST=1493750056][/DOUBLEPOST]
Епа за кој си, за Левица да не си?
Левица се геј, квази комунисти бивши СДСМОВЦИ и ДПНЕОВЦИ со еден збор ОПОРТУНИСТИ како и сите лица кои учествваат во политиката.

Јас сум за експертска влада и укинување на партискиот систем.
 
V

viktora

Гостин
Џабе е, побргу ќе ти влезе во газот отколку во главата. Ти си едно од најглупавите створења со кој сум разменил реченица. :toe:
Побрзо тебе ќе ти влезе во уста него ли мене во газот.И нормално не можеш да разбереш што сето ова ти го објаснувам зошто битниот орган за размислување не ти функционира.Уствари ти си се родил со нефункционален мозок,но сега си стигнал до степен на мувлосување.Затоа и ти кажувам дека наместо мозок имаш лајна во главата.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Хммм, меритократ?
Додека не се среди сутиацијава (минимум 20 години - според мене) мора да се укине партискиот ситем - тоа не се партии тоа се акционерски друштва.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Додека не се среди сутиацијава (минимум 20 години - според мене) мора да се укине партискиот ситем - тоа не се партии тоа се акционерски друштва.
Ок, пошто и јас сум за укинување на партиите и воведување на меритократија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom