Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Со вистинско судство вмровциве нема да можат на избори да одат, нема кој да биде на листите бидејќи во затвор ќе се. Ене сега од Мвр викаат ги идентификувале кои биле тие што ги отвориле вратите од внатре.
Земале се собрале во кабинетот :pos: :pos:
Инаку @Toma нели претседател немаше да се бира до одморите? Знам дека тешко ти е да признаваш бидејќи видовме дека не си маж, ама уште ова и готово.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
....а бе оберрплакатенлепачфурер...па според тебе ние сме имале и некого на ова тло кому Макијавели може само нозе да му мие.... , ако е така.., нас бе мува не не лази..царои сме... :) :) :)
Еве вака, наједноставно. Да речеме дека Заев се договорил со Албанците да спроведе некоја платформа на штета на македонскиот народ. Уценет бил,за пари било, за власт било, како и да било. За тоа да се оствари Заев би морал да биде на власт. Ако тоа е целта, дали составувачите на платформата би ја рекламирале таа платформа на цел глас и со тоа би му дале оружје на Гвујо да проба да го спречи Заев да дојде на власт, или би се обиделе потајно, после доаѓањето на власт на Заев да ја спроведат платформата?

Што мислиш, што е пологично?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
А што мислиш ти, логично ли е Заев да тепа во АРАЧИНОВО И ДРУГИ РЕДОВНО АЛБАНСКИ ПОБЕДУВАЧИ, БАШ НА ОВИЕ ИЗБОРИ 2016?
И како ти го објаснуваш тој факт? И без капс лок, стар сум, ама можам да приметам промена на резултат на телтекст одалечен десет метра од мене.
 
Последно уредено:
W

wicked_1

Гостин
А што мислиш ти, логично ли е Заев да тепа во АРАЧИНОВО И ДРУГИ РЕДОВНО АЛБАНСКИ ПОБЕДУВАЧИ, БАШ НА ОВИЕ ИЗБОРИ 2016?
Да логично е и очекувано.
Имаше едни снимки незнам дали ти текнува.

Башка што Заев не води националистичка реторика и форсира граѓански концепт од самиот почеток.

Затоа тој и денес е најголема закана за албанските политичари, на кои им беше удобно кога одспротива имаа слични на нив, кои продаваа комплетно ист наратив кој не доведе до поделена држава денес.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
210
Поени од реакции
138
И како ти го објасснуваш тој факт? И без капс лок, стар сум, ама можам да приметам промена на резултат на телтекст одалечен десет метра од мене.
Си имам свое мислење, дека не е логично. Или се купени гласови, или им е нешто ветено па масовно овие избори Албанци гласаа за СДСМ. Тоа ми е најлогично.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
А што мислиш ти, логично ли е Заев да тепа во АРАЧИНОВО И ДРУГИ РЕДОВНО АЛБАНСКИ ПОБЕДУВАЧИ, БАШ НА ОВИЕ ИЗБОРИ 2016?
Со оглед на тоа што не гледаат и не веруваат на грујовата пропаганда подржана од Сител, Канал, Алфа итн, а и тоа дека ги слушаа бомбите многу е логично да гласаат за Заев.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Си имам свое мислење, дека не е логично. Или се купени гласови, или им е нешто ветено па масовно овие избори Албанци гласаа за СДСМ. Тоа ми е најлогично.
Колку масовно?
еве колку се тоа во бројки албани кои гласаа за СДСМ?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Дали сте сигурни дека е баш тоа девојче убиено?
Па тоа е маката. Не треба со толку болни работи да се игра... Сега да земеме да шпекулираме со она што секоја „стрина и тетка“ на интернетов го пишува за да си го троши времето..
Оставете ги родителите нека не ја доживуваат маката повторно. Можеби е несреќа, се може да е.. ама за да набројуваме како факт... сериозно е.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Си имам свое мислење, дека не е логично. Или се купени гласови, или им е нешто ветено па масовно овие избори Албанци гласаа за СДСМ. Тоа ми е најлогично.
Не знам како го замислувате купувањето гласови, ама тоа не е воопшто едноставно, посебно во држава во која едната страна ги има сите полуги на власта а другата наводно купува гласови.

А не е возможно да им е ветен нормален живот? Мислите дека Албанците се слепи и глупи? Мислите дека не ги слушнаа нивните партиски лидери како им се верни до смрт на Мијалков? Мислите дека тие не сфаќаат дека освен политичките елити на Албанците никој друг не добива ништо од националистичката реторика? Мислите дека тие не гледаат како и нивните деца се иселуваат од Македонија?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.727
Поени од реакции
18.475
.

А не е возможно да им е ветен нормален живот? Мислите дека Албанците се слепи и глупи? Мислите дека не ги слушнаа нивните партиски лидери како им се верни до смрт на Мијалков? Мислите дека тие не сфаќаат дека освен политичките елити на Албанците никој друг не добива ништо од националистичката реторика? Мислите дека тие не гледаат како и нивните деца се иселуваат од Македонија?
Според тебе кои земји се најпросперитетни, и во нив се живее најдобар живот?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Suzana, napisi eden post bez navodnici.
Zajko e genijalec, a i ke dojde toj den koga ke smenis mislenje. Kako i na mnogu drugi slicni na tebe.
Ова првото наредба ли е? Јас примам наредби само од мојата партија. И тоа тајни.
Заев јас знам само дека е:
1. голем лажго - вети оставка... молчи како вагина сега.
2. превртлив - реков, не реков. Сите го гледавме дека се залагаше за промена на уставот на ТВ... тој не било така. Или за Швајцарија.
3. митаџија - седи в канцеларија и в очи му бара мито на чоеко... Плус па и пуши цигара, а не смее в канеларија.
4. можен криминалџија - аболициран
5. глупав - оди кај Грујо и му се заканува и го снимаат
6. ујдисан со надворешни центри за да е маша на туѓи интереси.

Ова се очигледни работи, што сите ги гледаме секојдневно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom