Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.035
Поени од реакции
1.025
Појма нема, на подрум бил. Ништа није видел.[DOUBLEPOST=1493410632][/DOUBLEPOST]
Пу пу, скраја да е од бугарска помош.
Абе да не биде како по некој шаблон, ама се додека има селективна правда , маските неможат да паднат.
Ме подсети на протестите на Шарената Револуција. Еден куп млади, пред се Македонци а доволен број и на Албанци,
револтирани од тогашната политичка ситуација, причинета со прислушкуваните разговори, тргнаа да го искалат својот гнев претежно кон спомениците кои беа поврзани со историјата на Македонскиот народ. Не се најде ни еден (по грешка барем, еве Албанец да речеме да беше) да отиде на Скендербег кај Стоковна Куќа Мост да му бапне куртон со боја у лице.

Се некако ми делува дека дур ние Македонците ,си вадиме очи, нашиве комшии си работат на агендата.

А интересна работа, агендата не признава криминал.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Абе да не биде како по некој шаблон, ама се додека има селективна правда , маските неможат да паднат.
Ме подсети на протестите на Шарената Револуција. Еден куп млади, пред се Македонци а доволен број и на Албанци,
револтирани од тогашната политичка ситуација, причинета со прислушкуваните разговори, тргнаа да го искалат својот гнев претежно кон спомениците кои беа поврзани со историјата на Македонскиот народ. Не се најде ни еден (по грешка барем, еве Албанец да речеме да беше) да отиде на Скендербег кај Стоковна Куќа Мост да му бапне куртон со боја у лице.

Се некако ми делува дека дур ние Македонците ,си вадиме очи, нашиве комшии си работат на агендата.

А интересна работа, агендата не признава криминал.
Споменикот скендербег е многу ефтин (околу 400к евра ако не се лажам) и најголем дел од тие пари се донации.
Од друга страна спомениците СК 2014 се директно финансирани од буџетот и тоа се претерано скапи и многу ефтина изработка и не претставуваат дел од историјата туку нека се трошат пари, оти така ќе украдеме и кога на тоа ќе се додаде смртта на Тамара, убиството на Нешковски и ред други глупости што само груевски може да ги смисли станува јасно дека спомениците немаат врска со историјата туку со гнев од социјална неправда.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
ропнаа ли уште некоја глава денес?
Шо ти е тебе бе, продужен викенд, ти арно си бил у грција, треба ли и овие борците малце да одморат, слободно утре сабајле пола од тие што дремеа по улиците на Скопје ќе ги најдеш на граница.

Македонче бистри политика и брани национални интереси само у работни денови како изговор да не работи тоа што треба, за викедни особено продужени не се замара со такви тривијални ствари.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Се вртат муабети дека овој го нападнал Зајев.
Еве го типот (гледајте/сушајте внимателно);


Ќосето бе :pos:
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.014
Поени од реакции
3.758
Ништо посебно од вчера. Здравството ни е за никаде, рипнале цените на завоите до небо. Некој вчера скоро сите резерви ги потрошил. Овој режим мора да падне!!!!!! Затвор за режимот.
Да, се отишло у курац, вазелинот поскапел оти се трошел на големо, изгледа некој се спрема за на гости кај чичко идриз....
 
V

viktora

Гостин
Војска не му дозволија на Косово, Харадинај и Хаг го ослободи, можеби чоекот е невин по обвиненијата, а признавање на Косово дури и Меркел кажа дека не е услов (а и не може да биде услов за прием)
Од сето ова барем едно да ти беше точно.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Овде просечна плата е 23.000 денари. Месечен трошок за основни работи (без менување покриви и кредити за отплаќање) е 30.000
25% се невработени
30% се во категорија на сиромашни
од сите вработени, околу 12% земаат плата над 25.000 денари.
Сиромашниот во Америка е богаташ за Македонија.
da de. zatoa tuka site stanovi se prodadeni, a na zapad cel zivot dremat pod kirija od so e mnogu ubavo.
 
Z

zlaki

Гостин
барам тројца чесни Македонци да ми се приклучат да им пресудиме по ВМРО-вски начин на заев и груевски..има ли доброволци или сам да ја завршам работата...ако сам ја завршам работата ќе ми поставете ли споменик со КОЊ....(не се заебавам...може за поклон да ми ја дадете Боркица)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom