Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.849
Поени од реакции
24.975
Кој ќе колат бе?
Сакаа еден крст да градат, изедоа ќотек а другите ги немаше никаде - мифки.

Па слики white power, хитлер, моча на споменик на тито...

Нов предлог за името; Република Душевна Болница Мацедоунија (да ги на ја запоставиме и дијаспората)
Не, за дискутантиве на форумов мислев :)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ја не верувам у спинот демек Груевски нема контрола над екстремистички крила и овие на своја рака делуваат, сигурно е така будали се тие ќе ризикуваат долгогодишен затвор на самоиницијативно. Па и демек ова лажно лицемерие од пратениците на ДПМНЕ. Не негирам дека можа у цел хаос се изродил кај некои од нив човечки момент да помогнат на друг у невоља, но да ме убеди некој дека они (барем дел од нив) не биле цело време во координација со протестантиве, мало морген.

Башка шо знаеме дека овие ордите точно знаеа каде да одат шо да прават, знаеме дека главни организатори се Филипче и Јохан Тарчуловски, со координација со Илија Халкидики. Такви приказни не поминуваат. Исто како шо не мине приказната дека се случил народ, 1000 души, 100 платеници со точна задача да дивеат, се гледаше последните 10 дена дека протестите немаат веќе никаква масовност.

И сега као демек дај да се смириме, аха еве одма.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Не беа нападнати сите пратеници, туку само оние на сдсм плус Села. Да беа нападнати и оние од фашистичкиот блок, па да испаднеше со овој коментар за предавници и психопати.
Очигледно, или не знаеш да читаш или те мрзи да читаш. Јас реков дека тие што ги познавам, а воедно беа активни учесници на шарената, се жени со 50 кила и метар и жилет, не реков дека сите шарени се жени со тие пропорции како во калап правени. Тој зборуваше за тепање и тепачи, па затоа ај уште еднаш прочитај ги 2-та коментара, потоа својот (иако гледај да го рипнеш) и потоа овој и на крајот дади сума-сумарум за се’ што напишав јас и за сето она што реагирав. Конташ!? :)

пи.ес. Фала за убавите зборови, но и на крајот ја промаши поентата.
Jas ponekogash upotrebuvam angliski izrazi zatoa shto vo momentot makedonski izraz ne mi doagja na pamet. Silver Lining e koga neshto prikazhuvash rozevo niz rozevi naohari zatoa shto ima mal milion videa od sharenata revolucija i imavme prilika da vidime kako se tepaat i palat so svirchinja, a ti mi zboruvash za devojchinja shto lichno si gi poznaval Koja e poentata ovde...toa ti e "silver lining".
Ushte ednash chestitki i ne znam kako sum promashil poenta koga chestittam pobeda. A za ona gnidi moram da priznam deka preterav, toa go povlekuvam.
A da ke zaboravev...Makedonci se presmetuvaat so Makedonci a Albancite neka si berat gajle za svoite psihopati
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Ја не верувам у спинот демек Груевски нема контрола над екстремистички крила и овие на своја рака делуваат, сигурно е така будали се тие ќе ризикуваат долгогодишен затвор на самоиницијативно.
Прати;

Појасно - здравје!
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Патем, кај се загрижените и револтирани граѓани што кукаа лани за офарбаниот кич низ Скопје. Ордите синоќа направија штета во Собранието десеткратно поголема од кантите боја и една запалена шупа (што некои ја викаат народна канцеларија на Претседателот на РМ).
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.484
Поени од реакции
36.448
Од што немат како почнаа и со колнење. :pos:
Ве разбирам.
Клетва е најопасното Македонско оружје. Тоа само вистински патриоти можат да го користат. Посебно само уште тоа кога ќе остане.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Не негирам дека можа у цел хаос се изродил кај некои од нив човечки момент да помогнат на друг у невоља, но да ме убеди некој дека они (барем дел од нив) не биле цело време во координација со протестантиве, мало морген.
Многу бивши функционери во разознавањето предупредуваа дека полицијата треба превземе превентивни мерки за да не дојде до репресивните мерки.

Боље спречи него лечи нели ?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.849
Поени од реакции
24.975
Само читај меѓу редови.
Читам и го знам тоа, ама мене ме убедуваа дека не се, дека сум во заблуда, дека тука меѓу нив нема такви. Од сите нив само другар ми, муџахединот, имаше муда да признае кој е и што е. Тестостерон до облаци, мажиште!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Si ja zgreshil adresata...Bandata koja ja drzhi Makedonija vo zalozhnishtvo e vo Brisel.
Во програмата на ВМРО стратешка цел им е зацртана интеграција на Македонија во ЕУ и НАТО
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.234
Поени од реакции
21.066
:tapp:Аман, прочитај го линкот од веста - јасно си пишува оти Заев тврди дека е координирано од нивна страна. Нема дилема.
Во саркастичен смисол беше - ете Заев конечно си призна.

Јасно е и на мало бебе дека он нема коалицијата да ја пушти низ вода.

А Ахмети игра за твојон стопан, "правдо". Цело време. Тоа што Заев никад нема јавно да признае, е друга работа. Ќе зажмури он на ортаклукот на Ахмети и Џафери со Груевски, се надевам сега за сега.
А-у, сега демек саркастичен си бил. :pos:
Вака да лупаше со главата во "Космос", немаше да му треба динамит на Миле Ми Текна.

Нема ништо страшно ако признаеш грешка, ама пусто его некогаш знае да прави идиоти од луѓето. Ајде, океј, нека биде по твое. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom