Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
огуглан си ти, јес, али од сам себе. Пошто нормален човек вакви глупости ни во сон не може да ги смисли. Ова
дали некогаш веруваш во тоа што го пишуваш, во вакви глупости? Прислушкување на половина население, со опрема од државни институции, со снимки во државни институции, со учество на одредени компании, со посефување на снимки...марсовци у жуто комбе дошле и снимале. Ццц, не знам што се бламираш.
..почитуван господине Lurtz имате ли вие појма што зборувате??? Половина население не прислушкува ни моќната НСА.
Од друга страна ЦЕЛИОТ сообраќај на она што го нарекуваме мобилни телефони СЕ СНИМА и постои во меморија на провајдерот прилично долго , во зависност од капацитетот.
Издвојувањето на разговори на личности од интерес не е баш плукни залепи процес, туку малку покомплицирана вештина....
Незнам дали се бламирам или вашата величина се копрца на врвот на стапчето за кленови, па немајќи друго се расфрла со навреди, етикети и клетви.... :) :) :)
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
2.694
Веќе увидовме дека претходни вакви постови беа фотошоп..
Исто како и оние натписи од курир или онаа од ќулафкова..


Sent from my MI 5s using Tapatalk
:cuc::cuc::tapp::pos: ... абе до толку сте лоботомирани да ви каже паторот дека зеленото е портокалово ќе кажете да, научени да да кажувате за се што мисли врхушката без да го уклучите тоа мозокот. Ајде фотошоп е од Кастро Велит, а за која платформа? Зошто моментите пред да се прави влада, ВМРО има една реторика, и како што се оддалечува од фотељата го модификува името?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
@WestBE верглаш едноте исто.. дали ја поддржуваш платформата на секој што пишува... во темава... па би те замолил дали може да ми кажеш... за која платформа зборуваме... и какво мислење имаш... за најголемиот патриот... во Македонија... Кастро Велит.. и неговите ставови во врска со тие што ги брани?
Ако не си ја прочитал што воопшто и ми релицираш иди прочитај ја...


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
оф, дај ми причај за навреди.
Сакаш да кажеш дека служби, институции и државни органи немале врска со опремата и снимките во истите тие институции?
 
Последно уредено:
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
:cuc::cuc::tapp::pos: ... абе до толку сте лоботомирани да ви каже паторот дека зеленото е портокалово ќе кажете да, научени да да кажувате за се што мисли врхушката без да го уклучите тоа мозокот. Ајде фотошоп е од Кастро Велит, а за која платформа? Зошто моментите пред да се прави влада, ВМРО има една реторика, и како што се оддалечува од фотељата го модификува името?
Мене не ме интересира кој каква ретотика има ме интересира Македонците да ја отфрлат платформата..
Секој кој ја прифаќа е скот и изрод од народот македонски....

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
2.694
Мене не ме интересира кој каква ретотика има ме интересира Македонците да ја отфрлат платформата..
Секој кој ја прифаќа е скот и изрод од народот македонски....

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Фала Курцу, што се согласуваш дека ВМРО се изроди и скотови, та не им сметала до толку платформата колку СЈО. Ајде сега за реториката? Да не ја праќам сликата повторно, одговори ми, кое е твоето мислење од ТАА платформа до Тиранската?
 
G

Goldie

Гостин
Што е ефикасно ке покаже време видиш и натаму нема влада...
А ја осудуваш платформата?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Никој не е будала да оди да протестира кога се гледа дека се партиски протестите, да не беа партиски уште одма кога се објави истата ќе се организираа протести и на Никола Груевски немаше да му се даде шанса да преговара со партии кои веќе имаа извадено платформа. А не да се активираат откако не успеаа да се испазарат
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
2.694
Мене не ме интересира кој каква ретотика има ме интересира Македонците да ја отфрлат платформата..
Секој кој ја прифаќа е скот и изрод од народот македонски....

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Фала Курцу, што се согласуваш дека ВМРО се изроди и скотови, та не им сметала до толку платформата колку СЈО. Ајде сега за реториката? Да не ја праќам сликата повторно, одговори ми, кое е твоето мислење од ТАА платформа до Тиранската?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Фала Курцу, што се согласуваш дека ВМРО се изроди и скотови, та не им сметала до толку платформата колку СЈО. Ајде сега за реториката? Да не ја праќам сликата повторно, одговори ми, кое е твоето мислење од ТАА платформа до Тиранската?
Бато дај среди си мислите што пишуваш...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
2.694
Бато дај среди си мислите што пишуваш...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Толку ти е капацитетот. Нека ти пуштат листа на потенцијални одговори на вакви прашања па да мобилизираш повеќе народ. ПоздраФ
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Никој не е будала да оди да протестира кога се гледа дека се партиски протестите, да не беа партиски уште одма кога се објави истата ќе се организираа протести и на Никола Груевски немаше да му се даде шанса да преговара со партии кои веќе имаа извадено платформа. А не да се активираат откако не успеаа да се испазарат
Сакаш да кажеш дека не треба да се протестира и да се прифати платформата?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
G

Goldie

Гостин
Сакаш да кажеш дека не треба да се протестира и да се прифати платформата?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Сакам да кажам дека протестите организирани од раководството на ДПМНЕ се чисто за нивни интерес, а не за интерес на Македонија
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Сакам да кажам дека протестите организирани од раководството на ДПМНЕ се чисто за нивни интерес, а не за интерес на Македонија
И да ја прифатиме платформата?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
2.694
Сакам да кажам дека протестите организирани од раководството на ДПМНЕ се чисто за нивни интерес, а не за интерес на Македонија
Абе не се замарај со него џабе ти е, што и да му пишеш ќе ти реплицира, ја прифаќаш ли платформата? Ако да, има да ти каже што си под а), б), ако кажеш не ќе ти рече ајде на протест, ќе му пишеш дека е организирана од ВМРО, ќе ти каже, дали ја прифаќаш платформата? :pos:

Ете пред мене го пиша ова што го зборам, види и спореди.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom