Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Платформата е суперсила на животниот стил. :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.183
Поени од реакции
21.873
Ти бе очигледно не сфаќаш дека секој Македонец платформата како таква ја осудува.
Не зборај во името на сите. И јас сум Македонец и воопшто не ја осудувам платформата.[DOUBLEPOST=1491684159][/DOUBLEPOST]
Одбележуваат територија изгледа. Само никако да чуеме за Тетово и Гостивар, тоа не е Македонија изгледа.
Па и не е.
Си бил сега скоро таму ?
Тие делови се како машка цицка. Како заб со изваден живец. Го гледаш ама не го осеќаш и само прашање на време е кога ке се дорасипи и ке го извадиш. Ако одоговлекуваш има голема веројатност да ги расипи и соседните заби и да ти направи поголема беља. Колку побрзо се оттарасиме од тие туморни делови од организмот наречен држава толку подобро за сите останати.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Апсолутно, кога најважно на темава е дали Катица има 150кг наместо дали има докази за судење на некој од фамилијата, на добар пат сте, да.
Прво да се потсетиме дека СЈО е формирано според неуставен закон.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Пази на втората слика дури и од Велес има. Па сега нека се договорат од каде се сликите.
Старите гевгелиски регистрации се VE, сеуште има важечки.[DOUBLEPOST=1491685352][/DOUBLEPOST]
А зошто го гласаше ВМРО?
Што има врска со она јас што го напишав?
Не знам зошто го гласаше.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.829
Поени од реакции
2.694
Старите гевгелиски регистрации се VE, сеуште има важечки.[DOUBLEPOST=1491685352][/DOUBLEPOST]
Што има врска со она јас што го напишав?
Не знам зошто го гласаше.
Викаш СЈО е формирано според неуставен закон, зошто ВМРО го гласал за да се оформи и стапи во функција?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Па значи промена бараш на уставот бе Ѓорѓи. Уставот сто пати е цитирано и кажано што вели, Претседателот има должност (а не по сопствена волја и убедување) во рок од 10 дена од конституирањето на собранието мандат да додели на оној кој има парламентарно мнозинство. Мандаторот прави предлог влада и се гласа во собрание.
Па сето тоа бидна веќе.[DOUBLEPOST=1491685758][/DOUBLEPOST]
Викаш СЈО е формирано според неуставен закон, зошто ВМРО го гласал за да се оформи и стапи во функција?
Веќе реков, не знам зошто.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.974
Поени од реакции
2.908
Па сето тоа бидна веќе.[DOUBLEPOST=1491685758][/DOUBLEPOST]
Веќе реков, не знам зошто.
И фамилијата не знаела дека нема да биде "дпне" јавно обвинителство затоа го изгласаа. Сигурно пробале со милиончиња да ги придобијат, а овие ќе ги сместат кај што им е место на лоповиве. Сега сјо незаконско ова она.

Пс.Наредната недела е клучна. Ќе бидеме будни и ќе реагираме во секунда. Да живее бетмет и сите оФци и камионџии такозвани патриоти.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Jordanka Ivanovska-Joci
пред 29 минути ·
Луѓето тешко ме сфаќаат. Бидејќи не сум конформист. Јас сум за идеи. Ако е добра идејата и е општествено корисна, јас сум "за".

Јас 3 год. одев на протести против Грујо, против криминал, а сум против Платформи. (Која имено ја читав внимателно и во најголем дел е цедење на држ.буџет за потребите на една етничка заедница. Јас барем ја читав ).

Се залагам за смена на секоја власт, на 4 години, бидејќи поинаку цвета корупцијата, грабежот и бирократијата.

Јас сум за граѓански идеи. И проекти. Се' она кое ќе ја подобри живеачката на сите, за мене е во ред. Се' она кое значи убав живот, ќе наиде на аплауз кај мене. И нестрадање, пониски цени, сметки, права на работници, помали права за богати, народни кујни, поголеми социјални примања, поголеми права за сиромашни...

Јас сум на страната на жртвите и работничката класа. Секогаш ! Не можам да се занимавам со правата на политичарите, кои се фикции, а и со правата на бизнис елитите, тоа никогаш !
Вие, лажни левичари, кои 2 реда не сте прочитале за левици, секогаш ќе наидете на критика кај мене !
dodeka gi rendase nebanjatite,super bese za evropejcite
sea koga pocna da gi renda glupostite na zaev,odma ne cini. bar taka vikaat od siniot klub
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom