Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Зашто би критикувале кога ти и остали загрижени патриоти и вмровчиња една критика јавна не упативте до Милошевски после долна, горна или во заграда средна Македонија ?
Така е еве ја осудувам секаква придавка, изјави и лица кои се за придавки и менување на име на Македонија...
Сега дали ти ја осудуваш платформата?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
V

viktora

Гостин
Па види како си го толкуваат уставот околу мандат замисли како ќе толкуваат кога платформата ке дојде на ред...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
А бе веќе си ја протолкуваа они платформата.Си знае што ги чека.Но нив не имсмета тоа битно парички да има.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Еве пример за „непристрасно“ известување од кај соседите, на еден наш весник.

Шести ден протести против диктатурата во Србија

Не е помината ни една недела од изборите во Србија, кај што од прв круг победи Вучиќ. Вака ли ќе се градат добрососедски односи, со сесрдна подршка на протест против легално избрана влада во друга држава?

Да се подсетиме која беше една од главните критики на режимот кај нас и неговите гласила? Непријателската пропаганда против нашите соседи.....

Епа аирлија на промените.

 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
то шо нема влада е противзаконски и противуставно а не дека е нешо да се гордееш и фалиш со тоа
vojnata 2001 bese zakonska i vo ramkite na ustavot?[DOUBLEPOST=1491675244][/DOUBLEPOST]
Нема платформа од која треба да се откаже.
vo pravo si. sea ima vladina programa sto gi ima istite baranja i celi od platformata
ne po vrat,po shija
 
A

Avenger99

Гостин
Нормално дека се глупи за тебе, и треба да ти се глупи и да те нервираат и да ти бодат очи. Тоа значи дека сме на добар пат :)
Апсолутно, кога најважно на темава е дали Катица има 150кг наместо дали има докази за судење на некој од фамилијата, на добар пат сте, да.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
vojnata 2001 bese zakonska i vo ramkite na ustavot?[DOUBLEPOST=1491675244][/DOUBLEPOST]
vo pravo si. sea ima vladina programa sto gi ima istite baranja i celi od platformata
ne po vrat,po shija
Сега има владина програма која никаде не гарантира промена на име и знаме.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Редно е време е да престанете да му одговарате. Не е никаква дискусија ова. Не дека другите токмаци вредат да се губи време со нив.
Не можеш некогаш да го игнорираш, ти на пример владе никако не можеш да го игнорираш, ама се согласувам дека треба да се остават сами.
Ма на никој не одговарајте, не сме заслужиле ние одговор.... Ќутете и размислувајте си во себе.
Па нормално, со идиоти треба да се има минимален муабет, опасно е инаку.
А писмените гаранции пратени до ДУИ што гарантираат?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Дај да ги видиме.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Не можеш некогаш да го игнорираш, ти на пример владе никако не можеш да го игнорираш, ама се согласувам дека треба да се остават сами.

Па нормално, со идиоти треба да се има минимален муабет, опасно е инаку.

Дај да ги видиме.
Па кажаа дека се пратени не и што има ќутат ко риби...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Неможеш ни да сватиш, колку се глупи овие видеава и сликиве што ги постираш, дете од 10 години има поголем капацитет од тебе.
poglupi duri i od `odbrojuvanjeto` na sharenata
so 40 dushi so baklji i sto ti ja znam?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Апсолутно, кога најважно на темава е дали Катица има 150кг наместо дали има докази за судење на некој од фамилијата, на добар пат сте, да.
Аха исто како што беше важно дали некој има говорна мана или не е речит, па беше во последните 2 години на мета на подбив, или пак направил некој гаф.... Притоа не мислам само на грујо.... Значи методите се веќе видени, не се нови....

А од друга страна, да ти кажам искрено самите дадовте повод со Тиранската платформа, објавена лично и персонално од Еди Рама и заверена ден потоа како услов на Албанските партии да подржат влада во Македонија. Сега веќе килажата на Катица е онака само хоби....Како што се и гаќите на Ивона....

За мене добар пат е да го спречам институционализирањето на Тиранската платформа. За колатералната штета која иде со тоа, прашај го тој што ја прифатил таа платформа....
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Не јади гомна тогаш, или дај да видиме или мрш.
Па вака иде некако..
Дуи бара писмени гаранции за платформа да даде потписи..
Сдсм праќа писмени гаранции..
Дуи дава потписи..
На пршање какви гаранции дале - мукла....

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
poglupi duri i od `odbrojuvanjeto` na sharenata
so 40 dushi so baklji i sto ti ja znam?
Кој ги финансираше тие протести? Дека негде те прочитав збореше за протести финансирани од Сорос? Ако мислеше на шарената револуција дали тоа значи дека и ти си бил платеник на Сорос?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom