Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.188
Поени од реакции
21.878
Ако те мрази не барај и така после 3 поста па ке прашаш...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Во кладилница беше, не виде.[DOUBLEPOST=1491593414][/DOUBLEPOST]
тумор-хумор
Сега ако твоето семејно стебло го сметаш за тумор или хумор тогаш да, потполно се согласувам околу тоа.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.857

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Не се напнувам јас те прашувам најнормално, каде беа протестите кога вмро преговараше за постизборната тиранска платформа? Нели не смее да се преговара?
Па не договорија влада, за да некој протестира...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.188
Поени од реакции
21.878
Бев, не погодив ништо, дај тип за утре.. Него, како на протест денеска? Снема маички или?
Појма немам. Нит сум бил, нит ги поддржувам. Јас сум Заев да формира влада во случај да не си во тек со настаните. Незнам колку пати јасно и недвосмислено го напишав тоа тука и тоа за разлика од другите одма после изборите. Слободно провери ако мислиш дека лажам. Не сум јас Алда пу пу скраја да е.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Сега ако твоето семејно стебло го сметаш за тумор или хумор тогаш да, потполно се согласувам околу тоа.
Говно ротинско или цапарско, може да олабавиш малку со фамилии, а? Знаеш ли да праиш нормален муабет психопат ниеден?

Чита ли ова некој модератор многу ме интересира?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Ти смета на Заев приходот кој го остварува од приватни дејности, приход на кој плаќа даноци и дополнителни непотребни регулациски трошоци а тие пари ги троши паразитска администрација. Приход со кој вработува 800 работници и плаќа придонеси за нив а покрај нив уште еден куп други фирми заработуваат и плаќаат даноци и придонеси...
Власта која ги уништува домашните фирми и воведува 1000ци непотребни закони и регулаци, плус сметките им се побогати за неколку милиони е тоа е нормално. Тито би се гордеел со тебе (y) .

Ја би и да го прогласите дека соработувал со окупаторот и се да му земете, а Мизо дел нека го даде на "странските" инвеститори оти од мајка му е па дава на кого сака.
slab obid za defokusiranje. kade spomnav deka mi preci?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ја викам да се отфрли ти?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Не те прашав дали викаш да се отфрли, те прашав зошто ќутеше додека вмро преговараше со Дуи, а да земам да ти барам постови од тогаш на тебе и на другиве тука ко Тома и остали тогаш ќе биде циркус.
Зоки се сотре самиот у момент кога рече у Швајцарија дека ке оди над рамковен договор а потоа го потврди со праќање писмени гаранции дека ја прифаќа платформата..
Што би рекле босанчероси..
Веќ је политички мртав само га још нису обавестили...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Еве гледаш го спомнуваш Заев и Швајцарија.
Ај кажи зошто не ти смета Грујо што оди на Косово да дава интервју и да вика како тоа тој дал многу на Албанците?
Па не договорија влада, за да некој протестира...
Што ако кога преговарале за платформата. Нели ти викаше Заев јасно да кажел дека ја отфрла, зошто кога почнаа преговорите на вмро со Дуи не рече дека треба Грујо јасно да ја отфрли платформата? Значи зошто преговарале воопшто? Нели не смее?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
А демек на луѓе што не претендираат да бидат премиери дозволен им е криминал до миле воље?
ееее ланс, од левица кај кочан отиде.
Па дај јас да фатам да крадам ако е така. Не ми е амбиција да бидам премиер никогаш, ќе си дрпам на раат.
Прифатливо ти е што зврле организира местен непостоечки случај „пуч“, напраен по теркот на претходни местенки што му се праеа на заев, вклучително и „глобал“ од кој кренаа раце кога ги издигаа на клоци од надвор за да се смират со судски местенки и политички прогони, а ова за кочан што има апла докази „дај да му го опростиме“, а? Бре што левичар беше ти? Ако тоа левица значи вештачко создавање нови и нови олигарси што преку фирмите ќе ја цедат и државата и преку своите медиуми ќе го градат новото едноумие, да одам прв да се откажам од тоа. Изгледа јас не сум го сфатил како што треба.
Со тезиве пливаш во многу несигурни води. Размисли уште еднаш што и кого поддржуваш.
Јас на пример знаеш за што би го гонел Заев? Затоа што во онаа снимка од кабинетот на паторот убаво се слуша дека му понуди амнестија, мирно да си ја предаде власта и со милијардите да збрише од овде. За тоа би ги обесил да висат еден до друг. Паторското гов*о не смееше и не смее да добие шанса да биде помилуван и што ми е мило што се' повеќе се жилави и инаети, значи свесен е дека нишанот му игра околу роговите и знае како ќе заврши.
Остануваш у мала група која игра во негова корист. Размисли си поубаво.
a i ti go utna postot.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
http://www.libertas.mk/sakate-li-da-gledate-kako-trchaat-izbezumeni-okrvaveni-detsa-po-skopskite-bulevari/

Многу паметно.

Иначе, со оглед дека СДС не е автор на „Тиранската“ зошто багерите и црнокошуљашите не отидат малце до Мала Речица да протестираат, или барем до Чаир.
Во Речица не се прави влада...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.188
Поени од реакции
21.878
Говно ротинско или цапарско, може да олабавиш малку со фамилии, а? Знаеш ли да праиш нормален муабет психопат ниеден?

Чита ли ова некој модератор многу ме интересира?
Можам како не под услов соговорникот да е нормален.
Читаат не се секирај и тоа не само модератори. Туку што бидна со муабетот дека ми немаш пријавувано мислења. Пак лажеше а?
Ццц море еден пост немаш а да не ти е полн со лаги и навреди. Нечини така.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Прегледај го приврзокот 168046

Jас го молам Владе, да провери дали е фотошоп сликава, ако е, онда мое длабоко извинување.
Како ли изгледа 200 народ ако ова е 200 илјади?
Да не стигнале денес пензиите нешто или?
Ауууу само од волку ли луѓе се плаши зајо да формира влада.... срамота. Па да ти кажам овие можат комотно смени да воведат. Еднаш неделно да излегуваат и никад влада нема да се направи...
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Не те прашав дали викаш да се отфрли, те прашав зошто ќутеше додека вмро преговараше со Дуи, а да земам да ти барам постови од тогаш на тебе и на другиве тука ко Тома и остали тогаш ќе биде циркус.

Еве гледаш го спомнуваш Заев и Швајцарија.
Ај кажи зошто не ти смета Грујо што оди на Косово да дава интервју и да вика како тоа тој дал многу на Албанците?

Што ако кога преговарале за платформата. Нели ти викаше Заев јасно да кажел дека ја отфрла, зошто кога почнаа преговорите на вмро со Дуи не рече дека треба Грујо јасно да ја отфрли платформата? Значи зошто преговарале воопшто? Нели не смее?
Ај пак еден не прифати друг прифати...

Дај тоа интервју да видам кажува ли нешто како зајко да одат над рамковен?


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom