Верувања, проблеми и решенија во врска со сексот

  • Креатор на темата INFECTED
  • Време на започнување
I

INFECTED

Гостин
Ова со минутите, на пример незнам како е со тебе, но доколку на пример јас не се контролирам, би свршил за две минути, но знаеш со текот на времето и искуството сватив дека пред да кулминираш, прекин 10-20 сек, и пак одново. Вака, барем јас, можам долг период да издржам.
Хе...ај ќе го пробам и тоа..
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Клиторичен има секогаш кога ќе се запипкаме. Најбрзо за пола минута, најдолго за десетина мин од пипкање свршува. Ама вагинател (да се стресе целата) не сум успеал да ѝ пружам, сто насто сум сигурен. Тоа што мене или во еден од сто случаи не ми станва, и кога ми станува свршвам за минута две или три и ни е страв следна рунда (бременост..) е друг проблем. Сакам да си го намалам тоа пребрзо свршување кај мене и да успеам да ја задоволам прво неа а после јас.

Ја сум малку досаден со тоа кондомите
Значи штом ќе се фатите за работа чим се дигне знамето кондом ако не и два(еден преку друг)
 
G

Goldie

Гостин
Џабе исто е, имам пробано.
1. Заврши работа еднаш самиот пред секс 2. Земи си дурекс екстра сејф подебели кондоми 3. Испи две чаши фанта шоката или уште подобро купи си сок од бозел

Имам слушнато за ова со бозелот и лично кај мене имам приметено дека делува, дали е до психата само или стварно делува незнам.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Е па малку осознавање и вежбање,ќе седнеш на PC ќе си одбереш по твој вкус сајт и ќе се 'галиш'. Целта да ти биде да ја одложиш ејакулацијата,пред да ти дојде прекинуваш на кратко па продолжуваш и така повторувај,се разбира ако имаш услови по дома!
 
I

INFECTED

Гостин
1. Заврши работа еднаш самиот пред секс 2. Земи си дурекс екстра сејф подебели кондоми 3. Испи две чаши фанта шоката или уште подобро купи си сок од бозел

Имам слушнато за ова со бозелот и лично кај мене имам приметено дека делува, дали е до психата само или стварно делува незнам.
Фалааа :D
 
I

INFECTED

Гостин
Е па малку осознавање и вежбање,ќе седнеш на PC ќе си одбереш по твој вкус сајт и ќе се 'галиш'. Целта да ти биде да ја одложиш ејакулацијата,пред да ти дојде прекинуваш на кратко па продолжуваш и така повторувај,се разбира ако имаш услови по дома!
Е сеа има митови ако гледаш или ако си ја јачиш десанка, послаб си у кревет. Затоа и ми е темава да ги разјасниме тие работи, и она најважното, покрај издржливост, да се постигне максимален плежер на партнерката. Мојата со мене нема свршено баш дека сум неспособен (брзо прскам, недоволна ејакулација и сл).
Би сакал и женски да се вклучат во разговоров да сме си на чисто сите, знам дека многу нѐ има со слични проблеми и време е отворено да се разговара за сѐ во врска со сексот. Пола тајна за успешна врска е в кревет.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117
I jas svrsuvam prvio pat brzo toa ne go negiram no zatoa preferiram drkanje saat vreme pred seks i posle si teram dalje se dodeka drugata strana e raspolozena za zabava :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Доколку постои темава нека ми прати некој линк.
Доколку не, да почнеме дијалог.

За почеток би прашал: што кога на некоја сте ѝ прв, а таа не свршила ниту еднаш? Што да се направи за таа да доживее оргазам?
Друже, да ти кажам искрено јас на почеток на врската со девојката имавме вакви исти проблеми.. Али сега после 6 години да ти кажам право дури она пред мене свршува.. Е сега што е работата, јас мислам дека тоа е неискуство (кај девојката) заедно со психолошки проблем, односно напната е, не ужива доволно, не може лесно да се опушти и ред други работи.. Али тоа е од девојка до девојка, нормално сите не сме исти..
 
I

INFECTED

Гостин
Друже, да ти кажам искрено јас на почеток на врската со девојката имавме вакви исти проблеми.. Али сега после 6 години да ти кажам право дури она пред мене свршува.. Е сега што е работата, јас мислам дека тоа е неискуство (кај девојката) заедно со психолошки проблем, односно напната е, не ужива доволно, не може лесно да се опушти и ред други работи.. Али тоа е од девојка до девојка, нормално сите не сме исти..
Да е до неа јас ќе сум пресреќен. Точно е тоа,мислат дебела сум, ваква сум таква сум...сега сме немале односи подолго време, се надевам ќе се опушти некогаш и нема да мисли на работи што ние машките не ги мислиме а тоа е какво ѝ е телото и слични ситници.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
чим се дигне знамето кондом ако не и два(еден преку друг)
ова е една од најлошите варијатни, поопасна и од неставање на кондом воопшто.

Кај сите здрави-прави-нормално одгледани мажи, првиот пат се прска брзо.
И тоа не е хендикеп.
Зошто сметате дека е тоа лошо?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.355
Да е до неа јас ќе сум пресреќен. Точно е тоа,мислат дебела сум, ваква сум таква сум...сега сме немале односи подолго време, се надевам ќе се опушти некогаш и нема да мисли на работи што ние машките не ги мислиме а тоа е какво ѝ е телото и слични ситници.
Колку години имаш? Претходно сексуално искуство?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom