Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Дечки поставив прашање шо понатаму ако се врати на дополнителна?
ама никој не ми одговори

2 и кусур месеци сум во финална
Koga odev da mi zakazat na itervju na 15ti januari 2016 pa mi zakaza na 26/10/2016 bev i pred 5/6 dena mi se smeni
Каде беше на интервју амбасада,конзулат или во Софија?
 
Последно уредено:

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Koga odev da mi zakazat na itervju na 15ti januari 2016 pa mi zakaza na 26/10/2016 bev i pres 5/6 dena mi se smeni
Тогаш сакаш да ни кажеш дека си дошол од интервју до указ за 5 месеци? Те прашав да не е 2015 бидејки повеќето луѓе чекаат 6-12 месеци да стигнат само до финална и уште толку до потпишан указ и тоа само ако у бугарско МП се е во ред и на некој не му текне онака безвеза да бапне некој на дополнителна. Како и да е, честитки.
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
Тогаш сакаш да ни кажеш дека си дошол од интервју до указ за 5 месеци? Те прашав да не е 2015 бидејки повеќето луѓе чекаат 6-12 месеци да стигнат само до финална и уште толку до потпишан указ и тоа само ако у бугарско МП се е во ред и на некој не му текне онака безвеза да бапне некој на дополнителна. Како и да е, честитки.
Znaci za potpis treba da cekam uste mnogu vreme???
Ili gresam
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
585
Поени од реакции
551
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија

84**/2015 od 27.01.2016 intervju,dokument kopija od pasos od roditel. (za soprugata e ova)
na finalna od Septemvri 2016, do denes.
E sega bi zamolil nekogo ako znae da pomogne. Dali moze postapkata da se prodolzi vo ambasadata vo Skopje ili mora da se zavrsi vo Sofija? ili barem slikanje i podiganje da se zavrsi vo ambasadata ovde?
fala na bilo kakov odgovor.
 
Член од
3 април 2017
Мислења
54
Поени од реакции
15
Samo edno ne mi e jasno. Luge bez dokumenti dobivaa pasos, a toj sto ima extra extra kvaliteten prekvaliteten dolument e na dopolnitelna. Ne.se.razgleduvaat celosno i pravilno ne se pristapuva kon sekoe.dosie
 
Член од
2 декември 2015
Мислења
51
Поени од реакции
45
Ja sym isto so intervju isto Na 26 10 2016 so dokumenti od prv bratuced uste sum Na zadolzitelna :( nz koj red go fakat
 
L

ljupcio22

Гостин
Prativ dopolnitelni dokumenti za bg poteklo preku prva bratucetka so bg pasos, so izvodi od tatkovcite I dedoto, dali e ova ok, ke bide dovolno??? Ima vaka nekoj dobieno pasos? Ve molam za odgovor, blagodaram.
 
M

mile_s

Гостин
Ajde i jas da kazam deka od vcera sum praten na dopolnitelna. Statusot e "Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,".
Od ministerstvo za pravosudie velat deka prepiskata bila vratena na proverka vo DABC. Ne razbiram zosto ne napisale na statusot toa sto mi go kazaa po telefon.
Inace, intervju Januari 2016.
Dokumenti od vujko (brat na majka mi) na proishodot bese navedeno deka e dobien so toj dokument.
Na finalna 6 meseci
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: zzs
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Ajde i jas da kazam deka od vcera sum praten na dopolnitelna. Statusot e "Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,".
Od ministerstvo za pravosudie velat deka prepiskata bila vratena na proverka vo DABC. Ne razbiram zosto ne napisale na statusot toa sto mi go kazaa po telefon.
Inace, intervju Januari 2016.
Dokumenti od vujko (brat na majka mi) na proishodot bese navedeno deka e dobien so toj dokument.
Na finalna 6 meseci
Pa toa e super vest jas napisav deka verojatno se raboti tocno za toa sto ti go kazale na tebe. Po telefon gi kontaktirase i koga?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom