Кајгана MTB/Cross Country клуб

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Неколку апдејти од клубот, а воедно и bump, можда некој нов член ќе ни се приклучи. (y)

- Самостојно ќе се принтаат маички за клубот (освен ако @Acid не не спонзорира :D), како еден вид на благодарност до Кајгана што досега овозможи 20тина нови пријателства. :D

- Нашиот најспремен член @Acohipmk освои 15-то место на овогодинешниот најдобриот бајк евент во државава (маратонот Попва Шапка 2015-та) од вкупно 200+ учесници.

- Се организираме за групно возење на http://www.balkanbikefestival.com/ , така да кој е заинтересиран за вожња, слободно нека пише. Има 3 врсти на MTB XC маратон, односно за сите нивоа на спремност на велосипедистите.

- Вожња и за https://www.facebook.com/events/784783328287682/ евентот (низ Крушево) како и наредните настани (Питијада, Струмичко поле итн)...
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Кој е за во недела на Прв до Врв до крст да педламе? Надоле идеме офф-роад по 2-3 стази. :D
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Паузирам јас до пролет дечки, неам што да облечам по ладново.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Дечки, полека-полека се отвара сезонава и времето. Малце да ја оживеам темава, па може ќе ни се приклучи уште некој/а во клубчето :)
Сеа за сеа сме 22 души - 22 пендарци, така да возач од понежниот пол е добредојден :LOL:

Годинава планираме да извозиме што е можно повеќе километри и уште побитно - повеќе тури. Па дури и повеќедневни настани и да преспиваме во шатори :)

Еве две фотки од последната Кајгана вожња претходната недела :)



 
Член од
14 мај 2012
Мислења
5
Поени од реакции
3
ако примате членови од други градови
пишете ме
јас сум од Кочани
и ако сте за една тура на пониква пишете
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Си купив trekking точак, KTM Life Track. Пошто немам искуство со возење на подолги релации, може да ви се придружам на некоја полесна рута како за сефте и по можност да не е (или со малку) офроуд :)

IMG_1798.JPG
 
Последно уредено:

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Абе возите вие или се заебавате? :)

Се подновив со Cube Analog 2017, го сефтосав вчера до Лешок :)

Некој за возење нареден викенд?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom