Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
До кога ќе се смеете на прислушкувањето? Јаки ви се овие шали, како демек еј види ги што зборат сами себе ли се прислушкувале. Како не разбираш дека зборувале со лица чии телефони биле прислушкувани, има докази има се. Значи ти мене ме прислушкуваш и ми се јавуваш, освен мојот глас чиј друг ќе има?
За Куманово само сети се на кого му одговараше конфликт тогаш, и на кого му одговара сега.
Џабе им објаснуваш бе. Они само сендвичите гледаат да се поголеми. Ако каже Гwујо лета магаре, сите утре ќе тврдат дека лета.
А да не спомнуваме за Гошинце за 4 луѓе на караула, требале 53 парчиња оружје да има. Да не е трагично ќе беше смешно.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Додека не ви смислат подобра финта за да ја повторувате како папагали.

Чисто процедурално, во разговор помеѓу Мијалков и Груевски, кој бил прислушкуван? :)
Пушти разговор меѓу нив двата.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.312
Поени од реакции
13.092
За Куманово само сети се на кого му одговараше конфликт тогаш, и на кого му одговара сега.
Откако заврши сето тоа, 8 припадници на безбеднодните сили загинаа, а 40 беа ранети. Лидерот на шарените, Зоран Заев насмеан се сликаше во Куманово... Со тие лица кои на фејсбук ставаа слики и даваа информации за позициите на безбедносните сили на терористите...
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
364
Додека не ви смислат подобра финта за да ја повторувате како папагали.

Чисто процедурално, во разговор помеѓу Мијалков и Груевски, кој бил прислушкуван? :)
Операторот бил пијан и стиснал погрешно копче после му се слошило и заборавил да ја избрише..

Sent from my MI+5s using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
364
Откако заврши сето тоа, 8 припадници на безбеднодните сили загинаа, а 40 беа ранети. Лидерот на шарените, Зоран Заев насмеан се сликаше во Куманово... Со тие лица кои на фејсбук ставаа слики и даваа информации за позициите на безбедносните сили на терористите...


Sent from my MI+5s using Tapatalk
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Странските служби ги избришале изгледа тие разговори а ?
Па да сум заев, зависно од филмот што сакам да го направам, ќе пуштам тоа што ми одговара.
Не мора никој ништо да избрише.

Од Заев, што имаме на репертоар?
Една снимка:
Ало, што правиш? Ај тато после ќе дојде, треба да идам до продавница да купам леб и цигари, и ќе дојдам.
Така нешто беше :)
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.308
Поени од реакции
8.843
Додека не ви смислат подобра финта за да ја повторувате како папагали.

Чисто процедурално, во разговор помеѓу Мијалков и Груевски, кој бил прислушкуван? :)
сами себе, тестирале дали фунционира прислушкувањето.
 
L

Löwe

Гостин
:tapp:

ВМРО ја нарача изјавата на Месила Дода, исто и
во Куманово, ВМРО го нарача тоа,
а и сами себеси си се прислушкуваа.

Патриотишта големи.
Да речеме Куманово и Дода се дискутабилни, но зарем уште се сомневате во болдираното? Ако е така, тогаш ви нема спас бранители наши.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Да речеме Куманово и Дода се дискутабилни, но зарем уште се сомневате во болдираното? Ако е така, тогаш ви нема спас бранители наши.
Па не, јас се сомневам дека сами себе се прислушкувале.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Мора овој состав на Собранието меѓу првите закони што ќе ги донесе е да врати по старо да можеш да купиш пиво во секое време. Доста беше ова талибанско средновековие. Багра проста, не знам што фајде виде општествово од тоа.
dobro e so mozes da kupis vo nekoe vreme poso ako si od cair,butel,topansko,dukandzik,ke treba vo aerodorom ili centar da odis po pivo,vino ili jack daniels,mozebi i uzo pardon strumicka mastika
 
W

wicked_1

Гостин
Па не, јас се сомневам дека сами себе се прислушкувале.
И така после скандалот отидоа набрзина да ја уништат опремата што (не) ја местеле, и сите докази со се неа.

Какви фрикови има тука, циркус.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Во кој дел има глупости можи да ни укажиш на ние што врска немаме од тој период ?
...teneke младо момче зар ќе ме тераш нешто ко Игра на Троновите да пишувам. Ај не ме заебавај, многу сум стар и веќе уморен... :) :)
И не ме гледај мене , не сум некој пример...., па ти пробај да си го поправиш македонскиот обавезително :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Додека не ви смислат подобра финта за да ја повторувате како папагали.

Чисто процедурално, во разговор помеѓу Мијалков и Груевски, кој бил прислушкуван? :)
Тие двајца не ни зборувале меѓусебе. Зошто би зборувале кога знаат дека прислушкуваат. Финта била бе. Тогаш што е тоа дека Заев и Верушевски ги прислушкувале Грујо и Мијалков. Еј пази, Заев од опозиција уфрлил луѓе во дувлото на вмро за да ги прислушкува. Бог да чува. И што е најтрагично, отишле да уништат опрема за прислушкување, зошто? Да го спасат Заев? :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom