Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Има ли некој анкета, како стојат сдсм во моментов и дали ја посраа својата последна шанса нешто позитивно да променат во Македонија.[DOUBLEPOST=1488724403][/DOUBLEPOST]
Мистериозната смрт на Трајан Беќиров ја заборави :confused:
Па има повеќе, на пример самоубиството со два куршума у глава на полицајката на водно....
 
G

Goldie

Гостин
А требаше да им биде лидер на СКСШ , каде З.З. во ниту еден момент не беше на листа на кандидати на Б.Ц. за негов наследник. Стевче како единствен вистински наследник и лидер на СКСШ, одлучи да ја смени криминалната инфраструктура во опозиција за онаа во позиција. Иако долговите на општина Карпош од 30 милиони евра се од времето кога кршеше палеше и жареше паралелно со Б.Ц. рамо до рамо.
Значи на ДПМНЕ побитно му беше Стевчо да дојде да нивна страна отколку да одговара за криминалите, тоа само покажува за каква партија се работи.

10 години се на власт и со прст не мрднаа против истите што ги обвинуваа цело време за криминали, приватизации..
али се гледа крајот, ќе издржиме уште малку ;)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
На грујо бе гној.
Пак лошо дефинираш, до кога бе...
Гној ти е жута течност што се создава при воспаление и гниење на жив организам.
Македонија ти е денес таква, воспалена и гнила.
Целиот тој гној го прави Ж и вашата багра невоспитани дечки што го подржувате.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Значи на ДПМНЕ побитно му беше Стевчо да дојде да нивна страна отколку да одговара за криминалите, тоа само покажува за каква партија се работи.

10 години се на власт и со прст не мрднаа против истите што ги обвинуваа цело време за криминали, приватизации..
али се гледа крајот, ќе издржиме уште малку ;)
Исто како што на СДСМ му беше побитно ДУИ да дојде на нивна страна наместо да одговараат за криминалиите и тоа по цена распродажба на Македонските интереси.
 
Член од
19 април 2012
Мислења
429
Поени од реакции
681
Како бе до сеа не ти сметаше? Зошто не протестираше до сеа?
Не сум фактор или пак политички активист за да јас правам протести, а за да отидам на некој таков протест, треба некој да го организира, а "патриотите" од ВМРО или пак "патриотите" од СДСМ нема да го направат тоа.
А да имавме ефективна опозиција, немаше да дојдеме до тука каде што сме.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Пак лошо дефинираш, до кога бе...
Гној ти е жута течност што се создава при воспаление и гниење на жив организам.
Македонија ти е денес таква, воспалена и гнила.
Целиот тој гној го прави Ж и вашата багра невоспитани дечки што го подржувате.
Јас не мислев на тој гној, јас мислев на гној, тоест измет од говеда кој се чува за ѓубрење на почвата. Секој обид да те споредам со дел од човеков одбранбен механизам би било несоодветна споредба со тебе кој ги имаш спуштено гаќите пред орлињата.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.647
Поени од реакции
21.025
Значи на ДПМНЕ побитно му беше Стевчо да дојде да нивна страна отколку да одговара за криминалите, тоа само покажува за каква партија се работи.

10 години се на власт и со прст не мрднаа против истите што ги обвинуваа цело време за криминали, приватизации..
али се гледа крајот, ќе издржиме уште малку ;)
Она што истото го прави СКСШ со ДУИ ... битно им е да дојдат на власт тоа покажува за каква партија се работи. Ќе ја оправале државава ХАХА . дефинитивно не може да ти се најде крај со длабокиве ставови и размислувања што ги имаш. #Архимед со логика 1 евро по м2.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Исто како што на СДСМ му беше побитно ДУИ да дојде на нивна страна наместо да одговараат за криминалиите и тоа по цена распродажба на Македонските интереси.
A знаеаше ли Груевски дека ДУИ му праи тешки и невидени криминали додека ја делеше власта со нив последни 11 години??
 
Последно уредено:
G

Goldie

Гостин
Исто како што на СДСМ му беше побитно ДУИ да дојде на нивна страна наместо да одговараат за криминалиите и тоа по цена распродажба на Македонските интереси.
Она што истото го прави СКСШ со ДУИ ... битно им е да дојдат на власт тоа покажува за каква партија се работи. Ќе ја оправале државава ХАХА .
Исто ќе биде ако СДСМ им ги опрости криминалите и на двете партии и продолжи со истата стратегија на ДПМНЕ за криминално богатење на сметка на народот.
Во случајов изгледа дека ДПМНЕ нема кај да бега од правдата, а и никој не гарантира понатаму дека СЈО нема да покрене истраги и обвиненија за функционери на ДУИ.

A знаеаше ли Груевски дека ДУИ му праи тешки и невидени криминали додека ја делеше власта со нив последни 11 гпдини??
Вчера еден тука пиша дека ЈО и Зврлевски не покренувале обвиненија за Теута оти Али не давал, така да сигурно знае Грујо.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
A знаеаше ли Груевски дека ДУИ му праи тешки и невидени криминали додека ја делеше власта со нив последни 11 гпдини??
1. А реков ли негде дека груевски е ангел ?
2. Дали е тоа причина истото да го продолжи и заев?
3. Нели се боревме за правда („Нема правда нема мир“ беше паролата.)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
Јас не мислев на тој гној, јас мислев на гној, тоест измет од говеда кој се чува за ѓубрење на почвата. Секој обид да те споредам со дел од човеков одбранбен механизам би било несоодветна споредба со тебе кој ги имаш спуштено гаќите пред орлињата.
Е браво бе брат, како ме уби со овој пост, не очекував.. Знаеш? Највеќе ми се допаѓаат луѓе како тебе кои ваквиот начин на комуникација им е последен за да се докажат.
Не би сакал да дискутирам со тебе, прво не си воопшто паметен, второ ти си занемушен ВМРОВСКИ војник, трето досаден си како личност.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.647
Поени од реакции
21.025
A знаеаше ли Груевски дека ДУИ му праи тешки и невидени криминали додека ја делеше власта со нив последни 11 гпдини??
А знае ли СКСШ дека у фиока има снимки од криминалите на дуи и не ги објавува од причина што им се потребни за да дојдат на власт па уште и ќе наметнуваат ПЛАТФОРМИ? Ќе ја оправаме државата со криминалци .... Талес од милет не ти е рамен деќко !!!!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Во случајов изгледа дека ДПМНЕ нема кај да бега од правдата, а и никој не гарантира понатаму дека СЈО нема да покрене истраги и обвиненија за функционери на ДУИ.
Може ќе ти помине ова ако го кажеш на некој лоботомиран. Или чекај малце.... поминало кај тебе ?!??!?[DOUBLEPOST=1488725142][/DOUBLEPOST]
Е браво бе брат, како ме уби со овој пост, не очекував.. Знаеш? Највеќе ми се допаѓаат луѓе како тебе кои ваквиот начин на комуникација им е последен за да се докажат.
Не би сакал да дискутирам со тебе, прво не си воопшто паметен, второ ти си занемушен ВМРОВСКИ војник, трето досаден си како личност.
Јас никаде не викам ни дека сум паметен ни ништо, ти сам заклучуваш. Исто како што заклучуваш дека секој што ја брани Македонија е вмровски војник.
 
G

Goldie

Гостин
2. Дали е тоа причина истото да го продолжи и заев?
Од каде знаеш дека Заев ќе продолжи со исто, да не одиш кај гатачката на Грујо и ти ?

Може ќе ти помине ова ако го кажеш на некој лоботомиран. Или чекај малце.... поминало кај тебе ?!??!?
Толку ти го испрале мозокот што мислиш дека Македонија нема да постои без Грујо, мизерија си.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
А знае ли СКСШ дека у фиока има снимки од криминалите на дуи и не ги објавува од причина што им се потребни за да дојдат на власт па уште и ќе наметнуваат ПЛАТФОРМИ? Ќе ја оправаме државата со криминалци .... Талес од милет не ти е рамен деќко !!!!
знаеше ли груевски дека ДУИ праеше тешки криминали додека ја делеше власта со нив или и тој беше запрепастен и вчудоневиден ко му кажаа??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom