Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Ova forumov pochna da mi b'zdi na "fake news".
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Хаха, кое решетање.... Само така на паразит како Петровски. Види му ја фацата само, во стил „Кај се најдов тука, кај се запустив“ :pos:
Види ги сите се со подочњаци, знаат дека се обележани за навек и нема друг излез освен одење по емисии и молење да начекаш момент против соговорникот, сигурна сум дека дел од нив ги има и по бомбите и сега гребат со нокти како глувци да спасат газ. Дурло дошол по Хумел тренерка, како на утакмица да е. На тие пари да изгледаш онака како пешкир, немам коментар. Всушност на тие пари и таа кариера да се приклучиш и да одработуваш за било која партија е за без коментар.

Боби, на Михајловски малиот да ги сфатам, иако вчера имаше јак момент на Сител вестите, се бунат двајцава зошто протестантите биле нарекувани пијаници, не знам што :pos: ма дајјј, мало е Скопјево знаеме кој се тетерави ноќе по кафани и дискотеки, ама Дурловски...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Glasav za prvoto deka ne mi smeta dokolku e vo ramki na ustav ... a pa i sto ima veze dali e ili ne e vo ustavnite ramki, pa i onaka sme dvojazicni moevo Skopje/Shkupi veke so godini e dvojazicno podracje, site tabli se dvo odnosno trojazicni MKD/SHQ/ENG, javniot prevoz(JSP/NQP), poveketo drzavni institucii(pred se bolnici i skoli) i.t.n. !
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
@jamajka , уште чекам одговор по кој член од Уставот Претседателот треба да прогласи вондредна состојба и со кое оправдание.
Кога е нападнат суверенитетот и интегритетот на Република Македонија он прогласува вонредна состојба.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.027
Поени од реакции
3.784
Сега го гледав видеото како Фрчко шамара талибанци.... какви сендвичи им подели, секоја чест.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Тоа збориш за Европска или Афричка ластовичка ?
Значи не знаеш, од газот си вадиш правила исто како Хорхе, во ред е, доволно кажа, нема потреба повеќе.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Значи не знаеш, од газот си вадиш правила исто како Хорхе, во ред е, доволно кажа, нема потреба повеќе.
Не бе убаво е напишано во уставот:
Член 125
Ако Собранието не може да се состане, одлука за постоење на вонредна состојба донесува претседателот на Републиката и му ја поднесува на Собранието на потврдување штом тоа ќе е во можност да се состане.“

Значи овој дел „Собранието не може да се состане“ може многу лесно да се исполни во моментов. Или не мислиш така ?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Фрфљо е многу јак.
Прво тепаше жена, а најновата жртва му се 14 годишни копиљаци.
Браво!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom