Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
D

Darko_ufo

Гостин
"Ма не се прави мутава курво мала."
За или против?[DOUBLEPOST=1488582333][/DOUBLEPOST]
Сосема доволно, а има и појќе.
Абе човек тебе ти прпа до Чаир да отидеш да го плукнеш споменикот на УЧК, не да го кршиш да го плукнеш само па во војна ќе си одел :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.895
Поени од реакции
21.366
Вучич бара членство , лиже и пичката само пред вас се прави на хероj. Ке и рече а па она ке му рече еби си матер босански свинjар ЕУ може без Свинjариja, Свинjариja не може без ЕУ.
И сега како треба да ти вратам нешто?
 
Член од
3 март 2017
Мислења
47
Поени од реакции
2
Бараа помалку од Рамковниот - ослободување на албанските територии од славомакедонскиот окупатор.

Оваа финта ја пробаа и некои други на форумов.
Во стилот - не давајте отпор, најлесно ќе поминеме.

Влажните соништа на секој непријател.
Ова беше веке одкако се отвори воjната. Пред тоа бараа некакви глупости кои споредени со рамковниот се ништо.
 
Член од
3 март 2017
Мислења
47
Поени од реакции
2
И сега како треба да ти вратам нешто?
Шо да ми вратиш освен молк?[DOUBLEPOST=1488583635][/DOUBLEPOST]
Абе човек тебе ти прпа до Чаир да отидеш да го плукнеш споменикот на УЧК, не да го кршиш да го плукнеш само па во војна ќе си одел :pos:
Аjде па и ти бе насекаде во светот ке те претепат за вакво нешто нели збориме за народи кои се освестени национално и се пак сеуште се во неандерталски период во смисла поекето без образование и ментелитет. Оти во Германиjа нема да те тепат ако плукаш по некоj . Aлбанците во Чаир ке го убиjат со ножеви остави настрана тепанjето.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.895
Поени од реакции
21.366
Шо да ми вратиш освен молк?
Не туку ке се повикам на една мудра мисла која вели дека со будали не вреди да се расправаш. Прво ќе те доведат на нивно ниво, а потоа ќе те поразат со искуство:kuracc:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.345
Поени од реакции
5.646
А ти патриот си па што ти пречи квазипатриотизмот ?
А ти пo рaмкoвен ли си врaбoтен , шo имaш Oрел нa прoфил.

Незнaм шo не ти е јaснo , те читaм пo пoстoјте не си зaјден , aмa нештo кoгa не ти oдгoвaрa се прaјш сoсилa будaлa.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Сега искрено ни Вучиќ не е баш Бред Пит :)
Абе не викам дека Могерини е грда.
Ама тоа погледот, бездушен, празен, ми личи ко на оние гумените роботи.
 
Член од
3 март 2017
Мислења
47
Поени од реакции
2
Влатко гледаj сега тоа се приказни за внатрешна потреба. Те прашам коj бара членство во ЕУ? Или Магарини бара членство во Србиja?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.895
Поени од реакции
21.366
А ти пo рaмкoвен ли си врaбoтен , шo имaш Oрел нa прoфил.

Незнaм шo не ти е јaснo , те читaм пo пoстoјте не си зaјден , aмa нештo кoгa не ти oдгoвaрa се прaјш сoсилa будaлa.
Во кој постој и што прочита жити се?
На профил можам да ставам што ми душа сака, но веќе кога прашуваш над орелот има и звезда петокрака, а и двата се на црвена позадина. Да си ми ги читал постовите како тука што тврдиш немаше ни да го прашаш ова.
И каде се правам јас со сила будала?
Те прашав само дали ти се чувствуваш како прав патриот пошто ти пречел квазипатриотизмот?
Претходно и друго те прашав ама некако слабо слабо.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.486
Поени од реакции
79.631
И сега како треба да ти вратам нешто?
Не, не. Ти треба да исфрлиш нешто во стилот: Двојазичност и федерализација - затоа што тоа го бара мнозинството! и потоа да направиш copy/paste на некоја реченица на албански од Google translate.
Сето тоа во склад со твојата патетично-досадна ролја на селски шут, во која сам си влезе пред некое време, не можејќи од пуст срам да се спуштиш на ниво на Ireal, bijons, ѓорѓи н, fringе и уште некои без два грама мозок, па заедно со форумските интелектуални ретарди отворено како маж да го браниш Груевски во неговиот идиотски обид да ја закопа земјата во војна, кога веќе не може газот да го спаси од правдата.
 
Член од
3 март 2017
Мислења
47
Поени од реакции
2
Абе не викам дека Могерини е грда.
Ама тоа погледот, бездушен, празен, ми личи ко на оние гумените роботи.
Чекаj бе ти да не си кандидат да jа ебеш шо Путин е како изваден од клозет ама има власт:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom