Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Имаш ти нешо да поткрепиш твое тврдење?
Еве на пример за Киро и за основачот и идеологот на ВМРО ДПМНЕ Бугаринот Љупбпчо Георгиевски, кажи ми кога требаше да добие мандат Бугаринот Љуббпбпчо а кога е усвоен уставот на република Македонија со кој се регулра давање на мандат?
И второ каде во устав или закон е регулирано барање на потписи за добивање мандат за состав на влада?
A на други им збориш дека пораснале со едноумие :pos::pos:.
 
V

viktora

Гостин
Колку што знам новинар е и има свој медиум. Граѓанско право си е тоа другар, секој може во негова емисија/медиум за што сака да повика на дебата.

А за куќата и како успеал со таа плата да ја земе, веројатно на сличен начин како Тодоров што ја зеде палатата негова со министерска плата или исто како паторот што објави онаква заштеда со премиерска. :toe:
Без разлика што е новинар и што има негов медиум.Вакви новинари како него и оној китка матка Геро лежат доживотно во турција или им влегуваат со калаш како во Франција.Не можеш да вреѓаш а да нема последици.
Патем,нели сега се води битка против криминалците,зошто не се провери од каде толкави сретства на располагање имаат овие таканаречени новинари.Или фамилијата крадела а другиве добиле на спортска.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Без разлика што е новинар и што има негов медиум.Вакви новинари како него и оној китка матка Геро лежат доживотно во турција или им влегуваат со калаш како во Франција.Не можеш да вреѓаш а да нема последици.
Патем,нели сега се води битка против криминалците,зошто не се провери од каде толкави сретства на располагање имаат овие таканаречени новинари.Или фамилијата крадела а другиве добиле на спортска.
Не знам зошто ми го кажуваш ова. Милион пати имам кажано на темава дека треба да си лежат сите што имаат собрано кеш со превара. А и истото гледам го мислат повеќето тука, сем 2-3ца што за паторот здравјето си го оставивте на форумов барајќи линкови против Сорос и бранејќи го од петни жили.

Инаку страшен пример ми даде со Турција, уште Северна Кореја да ја ставеше како аргумент. Вреѓање во статусот на бемката јас не видов никаде. Негово право си е да си има дебата на негова емисија, медиум што и да е, за било што. Таквите постапки тебе и на секој друг ти помагаат да заклучиш што новинар е и со каков кредибилитет, ако те нервира не го гледај како јас што автоматски менувам канал кога ќе ги начекам свињите Миленко и Јанко и тоа е тоа.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
Грујо го користеше Орце за во МПМ, кој пак осети дека треба магла да фати од таму, баш некој ден пред да влезат СЈО во тоа дувло.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Орце Камчев е прв на листата на отсрел на СДСМ , која ќе започне кога ќе дојдат на власт.Ќе започнат страшен линч против сите нивни неистомисленици, а прв да го осети тоа ќе го имал лично Орце Камчев, па бегал не бегал од МПМ исто му се фаќа.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Значи можеше веднаш да му се даде мандат на Заев а не на Груевски.
Па, како што е уставот недефиниран.. можеше и на Тачи, изгледа.[DOUBLEPOST=1487331205][/DOUBLEPOST]
..Бугаринот Љупбпчо Георгиевски..
Љубчо изјавува дека е Македонец, дека е така воспитан.[DOUBLEPOST=1487331492][/DOUBLEPOST]
Орце Камчев е прв на листата на отсрел на СДСМ , која ќе започне кога ќе дојдат на власт.Ќе започнат страшен линч против сите нивни неистомисленици, а прв да го осети тоа ќе го имал лично Орце Камчев, па бегал не бегал од МПМ исто му се фаќа.
Сакаш ли да кажеш дека активисти на СДСМ ќе изигруваат семоќници? Шерифи? Колку што мене ми е познато, тоа се недозволени работи, за кои следи сериозна затворска казна. Секој мора да помине судска постапка, за да биде правосилно осуден.
 
Последно уредено:

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
Љубчо изјавува дека е Македонец, дека е така воспитан.[DOUBLEPOST=1487331492][/DOUBLEPOST]
Сакаш ли да кажеш дека активисти на СДСМ ќе изигруваат семоќници? Шерифи? Колку што мене ми е познато, тоа се недозволени работи, за кои следи сериозна затворска казна. Секој мора да помине судска постапка, за да биде правосилно осуден.
Љубчо стана бугар многу подоцна та по 2002г.

НЕ, НЕЕЕЕ законите важат само ако е некој нивен, за другите се знае како е, уште имаш време и да сменеш партијата или и тебе ќе те “ебат“.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Орце Камчев е прв на листата на отсрел на СДСМ , која ќе започне кога ќе дојдат на власт.Ќе започнат страшен линч против сите нивни неистомисленици, а прв да го осети тоа ќе го имал лично Орце Камчев, па бегал не бегал од МПМ исто му се фаќа.
Јас мислам дека прв на листата без конкуренција е ѓубрето од Шител.
 
G

Goldie

Гостин
Орце Камчев е прв на листата на отсрел на СДСМ , која ќе започне кога ќе дојдат на власт.Ќе започнат страшен линч против сите нивни неистомисленици, а прв да го осети тоа ќе го имал лично Орце Камчев, па бегал не бегал од МПМ исто му се фаќа.
Неистомисленици или криминалци ? Прави разлика
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Неистомисленици или криминалци ? Прави разлика
Ако прават на криминалци ќе треба да почнат од сопствениот претседател, нивниот почесен претседател, и пола раководство.
 
V

viktora

Гостин
Не знам зошто ми го кажуваш ова. Милион пати имам кажано на темава дека треба да си лежат сите што имаат собрано кеш со превара.А и истото гледам го мислат повеќето тука, сем 2-3ца што за паторот здравјето си го оставивте на форумов барајќи линкови против Сорос и бранејќи го од петни жили.

Инаку страшен пример ми даде со Турција, уште Северна Кореа да ја ставеше како аргумент. Вреѓање во статусот на бемката јас не видов никаде. Негово право си е да си има дебата на негова емисија, медиум што и да е, за било што. Таквите постапки тебе и на секој друг ти помагаат да заклучиш што новинар е и со каков кредибилитет, ако те нервира не го гледај како јас што автоматски менувам канал кога ќе ги начекам свињите Миленко и Јанко и тоа е тоа.
Апсолутно не сум против да му се суди на оној што крадел, зошто крадел и од мој џеб.Но не се сложувам дека крадец на крадец би му судел зошто крадел.Ни еден министер премиер не е осуден(освен Бошковски кој ради други причини си одлежа) поради крадење на народот.Даравелски си шета низ Белград а не бил достапен.Нема везе муабетот друг ми беше.

Одличен пример ти дадов за Турција.За кинење на знаме се лежи тешка робја,а да не збориме за велепредавство.Во нормални држави Како Франција можеби новинарите можат да искажат било што и да не одговараат.Но затоа ги казнија на друг начин.
Овие безрбетнициве како Борјан кој повикува на дебата за и македончината морално да го изучуваат албанскиот јазик,како и оној со шашавине очи што се лигави додека збори Геро кој јавно повикува на федерализација се нарекува ВЕЛЕПРЕДАВСТВО!

Не е поентата смени го каналот и завршена работа.Поентата е што со години серат врз македонија.А уште поиритирачко е што сите знаеме дека не се само новинари
 
S

silmarillion

Гостин
Тоа се тие информации од прва рука. Ќе напраеле влада, од понеделник ќе апселе, китот бил прв за отстрел...аман.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Апсолутно не сум против да му се суди на оној што крадел, зошто крадел и од мој џеб.Но не се сложувам дека крадец на крадец би му судел зошто крадел.Ни еден министер премиер не е осуден(освен Бошковски кој ради други причини си одлежа) поради крадење на народот.Даравелски си шета низ Белград а не бил достапен.Нема везе муабетот друг ми беше.

Одличен пример ти дадов за Турција.За кинење на знаме се лежи тешка робја,а да не збориме за велепредавство.Во нормални држави Како Франција можеби новинарите можат да искажат било што и да не одговараат.Но затоа ги казнија на друг начин.
Овие безрбетнициве како Борјан кој повикува на дебата за и македончината морално да го изучуваат албанскиот јазик,како и оној со шашавине очи што се лигави додека збори Геро кој јавно повикува на федерализација се нарекува ВЕЛЕПРЕДАВСТВО!

Не е поентата смени го каналот и завршена работа.Поентата е што со години серат врз македонија.А уште поиритирачко е што сите знаеме дека не се само новинари
Во ред де, сето тоа во ред. И јас сум да оди во затвор секој што ќе запали или на било каков начин оштети македонско знаме. Но јас не видов никаде Борјан да запали македонско знаме. Всушност, Борјан само ја продолжува каузата која паторот ја потпиша пред 2-3 недели ама остана со таквиот во раце. Неважно, кажи ми, ако си сложен да Борјан лежи затвор за велепредавство зошто повикал на таква дебата на Твитер, дали си сложен тогаш да лежат затвор Миленко и Тони кои искажаа побуди од сексуална природа кон малолетната ќерка на Заев на Фејсбук?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.452
Орце Камчев е прв на листата на отсрел на СДСМ , која ќе започне кога ќе дојдат на власт.Ќе започнат страшен линч против сите нивни неистомисленици, а прв да го осети тоа ќе го имал лично Орце Камчев, па бегал не бегал од МПМ исто му се фаќа.
На почетокот можеби - под претпоставка дека СДСМ ќе формира влада, но кога ќе видат дека буџетот е испразнет, најкомотно ќе му станат нови деловни партнери на Орце Камчев, исто како што и нивните сопартијци Ванчо Чифлиганец и Минчо Јорданов денес им се деловни партнери на пастирот и на неговите пвеводбеници.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom