Општи вело муабети, прашања, совети

Wap

Член од
26 јануари 2016
Мислења
61
Поени од реакции
14
Моментално низ продавниците кај нас на ново за 200 евра немат шанси да купиш точаче. За тие пари мојш да зејш Спринтој, Карпиола, Бисери, Вајпери, Меруна, Драгој и ќе ги фрљиш парите џабе.
За тие пари е најдобро да бараш половно точаче.
Заборавив да спомнам, на половно мислев
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
И јас сум у план да купам оваа пролет велосипед. Немам моментално никаков, а и немам возено бајаги долго време. И мене буџетот ми е до 200 евра, само за возење рекреативно на кеј, низ град, ништо екстремно. Бидејќи не се разбирам многу, ме интересира конкретно за Каприоло. Општо, дали за таква намена каква што пишав е океј или до толку се лоши и џабе само ќе ги фрлам парите како што пишаа погоре?
Ова е велосипедот:
http://velosiped.mk/index.php/shop-store/zenski/capriolo-diavolo600-detail
ovoj e zenski
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Дечки доколку продавате (или познавате некој што продава) точак до кај 250 евра контактирајте ме. L рамка Mountain bike барам
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Дечки доколку продавате (или познавате некој што продава) точак до кај 250 евра контактирајте ме. L рамка Mountain bike барам
dobar za.tie pari taa ramka nemozis da.najdis jas mojot velosiped.go prodavam bidejki mala ramkata e za L ramkaa dobar od 300€ pa nagore
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
dobar e ne e los za niz grad samo super e
Многу е добар, дури се фасцинирав уш ко видов дек е на попуст.
dobar za.tie pari taa ramka nemozis da.najdis jas mojot velosiped.go prodavam bidejki mala ramkata e za L ramkaa dobar od 300€ pa nagore
:pos:
По шо закључи дека Л рамка добар велосипед ќе е над 300 евра? Или само малите рамој ХС/С мора да се ефтини?
Какви се тие вакумски кочници:pos:? И која е таја Шимано опрема?
Заборавив да спомнам, на половно мислев
Низ огласи на реклама5, пазар3 и имаше една група на ФБ таму можиш да начекаш точачиња половни во зависност од то шо го сакаш (то шо ти требит) и буџетот кој го имаш.
И јас сум у план да купам оваа пролет велосипед. Немам моментално никаков, а и немам возено бајаги долго време. И мене буџетот ми е до 200 евра, само за возење рекреативно на кеј, низ град, ништо екстремно. Бидејќи не се разбирам многу, ме интересира конкретно за Каприоло. Општо, дали за таква намена каква што пишав е океј или до толку се лоши и џабе само ќе ги фрлам парите како што пишаа погоре?
Ова е велосипедот:
http://velosiped.mk/index.php/shop-store/zenski/capriolo-diavolo600-detail
Пејшенс сестро златна:D тебе ти треба класичен женски точак. Гуми 28ки, евентуално Шимано Нексус опрема, челичен/алуминиуски рам, калничиња, багажник и корпа. Би требало да разгледаш низ продавниците подетално, да прашаш спецификации и попуст за плаќање во кеш. За ова би требало, по моја претпоставка да оделииш меѓу 12-16 иљади денари.
Нешто како на сликава
uyhvd.jpg
Истиот ќе трајт многу поќе него ли горе споменатиот, и ќе имаш повеќе бенефиции и ти и било кој друг од семејството ако го користит.
Сепак ова е моја препорака, на крај ти одлучуваш во шо ќе ги инвестираш парите.
 
P

Patience

Гостин
Пејшенс сестро златна:D тебе ти треба класичен женски точак. Гуми 28ки, евентуално Шимано Нексус опрема, челичен/алуминиуски рам, калничиња, багажник и корпа. Би требало да разгледаш низ продавниците подетално, да прашаш спецификации и попуст за плаќање во кеш. За ова би требало, по моја претпоставка да оделииш меѓу 12-16 иљади денари.
Нешто како на сликава
Прегледај го приврзокот 164773
Истиот ќе трајт многу поќе него ли горе споменатиот, и ќе имаш повеќе бенефиции и ти и било кој друг од семејството ако го користит.
Сепак ова е моја препорака, на крај ти одлучуваш во шо ќе ги инвестираш парите.
Фала многу, секој совет е добредојден, да знам отприлика во која насока да се движам при купување. (y)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

Wap

Член од
26 јануари 2016
Мислења
61
Поени од реакции
14
Знам дека имаше на фб група али ја нема више, не знам зошто ја избришале.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
ti blagodaram a dali znaes bergamunt kako se so cena?
Цената зависит од то шо се продават, која година, колку користено, каква опрема и останати спецификации.
 
Член од
7 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
85
Дали има некој добро решение за рамките со external cable routing како да се заштити бојата под кошулиците без да се приметува многу кога ќе го гледаш рамот одблиску?

Мојата идеја е карбон фолија бидејќи рамот е мат црна боја и ако знае некој да ме упати каде да купам бидејќи малку ми треба, или да предложи некој подобро решение.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom