Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
13
Se slucilo li na nekoj koj aplicira za termin za poduganje na ukaz da ne dobie mail za potvda? I sto vo takva situacija ? Nov ne moze da se zakaze - pisuva imate rezervirano termin, ama nema potvrda ??
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
[DOUBLEPOST=1484953574][/DOUBLEPOST]
100% може. Јас добив државјанство со крштеница од брат на дедо ми. Треба само изводи за да се поврзе со нив и нема проблем. Позз и со среќа.
Фала ти многу на одговорот. На што поточно мислиш со тоа да се поврзе со изводи. Дали би требало тоа да е вака: Негов извод, извод од татко му, извод од дедо му, извод од пра-дедому, и извод од братот на дедото? Зашто ако дојде само до извод на неговиот дедо (без извод од прадедото) како ќе докаже дека се браќа неговиот дедо и братот на дедому само со нивните изводи? Фала ти многу. Ако можеш пиши ми во приватна порака и телефонско бројче да се чуеме, да ми кажеш посредник и сл. Фала ти уште еднаш
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Za tie preku ambasada! Poznato li mu e na nekogo ako stoi status deka e praten ukazot vo ambasada dali moze da se podigne od sofija?
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Фала ти многу на одговорот. На што поточно мислиш со тоа да се поврзе со изводи. Дали би требало тоа да е вака: Негов извод, извод од татко му, извод од дедо му, извод од пра-дедому, и извод од братот на дедото? Зашто ако дојде само до извод на неговиот дедо (без извод од прадедото) како ќе докаже дека се браќа неговиот дедо и братот на дедому само со нивните изводи? Фала ти многу. Ако можеш пиши ми во приватна порака и телефонско бројче да се чуеме, да ми кажеш посредник и сл. Фала ти уште еднаш
Може и немора, во нивните изводи мора да ги пишува имињата на нивните родители кои треба да бидат исти. Така да нема потреба , лично јас не однесов од прадедо и не ми ни побараа.
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Pa od noemvri mesec pri krajot mislam deka bese.Pomalku od dva meseca.18 oktomvri promena na status od dopolnitelna vo finalna.23 noemvri promena na status cekanje potpis.20 januari potpisano.Dokumenti od prv bratuced,od sestra i star bugarski dokument od pra-pra dedo potocno nekakov imoten list.[DOUBLEPOST=1484959129][/DOUBLEPOST]
Dobro luda zenska glavo dva meseca,tri meseca,cetiri meseca . ....mislam deka e red da prestanes da teroriziras na temava.Kako samo ti da si b a finalna i da cekas.Vo pravosudie spored posrednikot sto mi gi terase rabotite bilo kazano da se srede prvo 2013 , 2014 godina posto dokumentite veke prasina fatile.Sega digas panika a sto ke bide ako bides kako nas 4 godini da ne znaes sto i kako ni nagore ni nadole.Znaci temava otide skroz u nepravilen pravec.Proverena informacija od intervjuto posle godina i dva meseca cekaj promena ili da znaes gore dole na sto si.Toa e minimalniot vremenski interval.
Добро бе девојко што си се насрнала на овој член.Па тука трујат со едни те исти прашања одговорени 1000 пати,секој со свој проблем секој со своја тежина.Не е ова приватен твој форум па само тебе да те читаме ,остави ја девојката на мира и она има право на коментар колку и ја и ти и сите др.Еве го зема указот со среќа ,сега остави ние да си помуабетиме кој до каде е и да се пофалиме како тебе дека ни е потпишан указот.А тоа за 1,2 години проверени информации остави да показе времето.Со среќа нека ти е пасошот на тебе и сите др.што го добиле.Позз
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Може и немора, во нивните изводи мора да ги пишува имињата на нивните родители кои треба да бидат исти. Така да нема потреба , лично јас не однесов од прадедо и не ми ни побараа.
Fala ti na odgovorot. Vidi inbox
 
Член од
8 септември 2016
Мислења
35
Поени од реакции
7
KOga ti go potpisaa[DOUBLEPOST=1484895616][/DOUBLEPOST]Zdravo go sledam forumot mnogu vreme ama ne sum mnogu aktiven bil, pa sega da vi kazam potpisan mie i mene ukazot i zakazav za podiganje na 21.02 od famoznata 2013 sum so br 141.. kako dopolnitelen dokument odnesov od prv bratuced na tatko mi koj ima podolgo vreme bg pasos.
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
41
Поени од реакции
6
ke saka li nekoj da gi napise site ceni za podiganje na ukaz do pasos vo raka so site plus davacki kako provizija i slicno
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
Здраво на сите
Дали некој е запознаен или од искуство знае колку се чека за добивање на адреса.
Преку Конзулат - Битола пред 10 тина дена пријавив адреса (службена Општина Средец Сфија Леге 6 )
Ми рекоа да се јавам таму (во Софија) да прашам кога ќе биде готова.
Дали некој знае колку се чека и контакт како најдобро се прави ??
Благодарам
Ako moze da te prasam nesto, da mi kazes dali ukazot go podigna od konzulat i kolku te kostase? I dali ja prijavi adresata vo momentot koga go podigase ukazot, vadese li egn, mozes li da ja objasnis procedurata od podiganje na ukaz pa natamu vo konzulatot? Pisi broj vo pp ako ne ti e problem.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.247
да те прашам несто!!??дали ти беше онаа НЕРВОЗА која имаше слика на профилот со црвен цвет,онаа која работи во британија во болница чекаше пасош за нејзина сестра??ти ли си таа или некоја друга си???????
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom