Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Kolku vreme moze da bide star megunarodniot preveden i legeliziran izvod namenet za podignuvanje ukaz?Ne postar od 6 meseci?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.247
Na intervju sum vo Juni 2017 i za kolku vreme ke go dobijam pasosot? 70**/2016 broj status: Приета молба с входјашт

Образувана преписка N:70**/2016/**.09.2016 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
тој месец и јас сум на интервју!!!
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Едно прашање за оние што биле на интервју во Скопје или Битола. Колку време сте чекале меѓу интервјуто и влегувањето во процедура на сајтот?
 
Член од
16 февруари 2016
Мислења
85
Поени од реакции
56
Член од
6 октомври 2016
Мислења
52
Поени од реакции
3
dali mozi ko ke se slikate za pasos I licna karta da vi go pustat po posta doma bez da odite da go zemate
 
Член од
16 август 2016
Мислења
23
Поени од реакции
32
a zasto izvod preveden i legaliziran?

jas veke imam EGN na baza na licna karta za postojan prestoj, sega veke i drzavjanstvoto mi izleze sto vo ovoj slucaj, koga ke go zemam ukazot kade da odam i sto trebe da nosam?[DOUBLEPOST=1484492358][/DOUBLEPOST]
javi se vo bitola vo konzulatot broj vidi na internet
Jas nosev samo megjunaroden izvod..i mislam ne mi go ni pobaraa. Ti treba kopija od pasos i ukazot i se razbira starata licna karta za postojano previbavane. Ova e opstina Kustendil,za drugite ne znam
 
C

CrazyCounter

Гостин
Pa koja e razlikata od normalna i ubrzana ? Jas prasuvamdali tamu kaj sto se slikas dali nesto prasuvaat ili samo se slikas i to e to ?
pa normalna procedura e okolu 25-30 dena, ubrzana procedura e 8 rabotni casa ili max 1 den.
Koga odis da go obnovis pasosot vo mk te prasuvaat li nesto ? Isto e i tamu odis vleguvas se slikas se potpisuvas i cao prijatno ..
 
Член од
12 април 2009
Мислења
79
Поени од реакции
24
Jas nosev samo megjunaroden izvod..i mislam ne mi go ni pobaraa. Ti treba kopija od pasos i ukazot i se razbira starata licna karta za postojano previbavane. Ova e opstina Kustendil,za drugite ne znam
Isto i ti li imase LK za postojan prestoj?[DOUBLEPOST=1484671422][/DOUBLEPOST]
Ja prv pat slusam deka megunaroden treba. Kakov treba ?

[DOUBLEPOST=1484658722][/DOUBLEPOST]Ja prv pat slusam deka megunaroden treba. Kakov treba ?
Sekoj ima razlicno iskustvo toa e toa
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.712
Има ли некој земено произход од амбасада месецов? Ако одговорот е да, тогаш кога ги поднесовте документите?
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Ima li nekoj sto manijaci brojcinja od 2016 godina da kaze od prilika koi broevi se veke na finalna? :D[DOUBLEPOST=1484679551][/DOUBLEPOST]Jas go manijacam 3665/2016 od 17/05/2016 uste ne e na finalna[DOUBLEPOST=1484680891][/DOUBLEPOST]
Едно прашање за оние што биле на интервју во Скопје или Битола. Колку време сте чекале меѓу интервјуто и влегувањето во процедура на сајтот?
6 meseci cekav za intervju i 2 ipol meseci dodeka.vlegov vo sistemot
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom